Io 2010 nov. 15. - 20:29:51
(141/261)
Na engem sikerült összezavarnod. Lehet elõször magadban kéne tisztázni a nézeteidet. Nem hiszed el, hogy az univerzum „ csak úgy „ teremtõdött, minden isteni hatalomtól mentesen. És a világ is szerinted oly tökéletes, hogy az élet saját erõbõl nem juthatott ilyen messzire. Mégis azt állítod, hogy nem vagy vallásos. Persze vannak átmenetek. De akkor mért támadod ennyire az õsrobbanás elméletet?
Io 2010 nov. 15. - 20:17:33
(140/261)
Azért van, akinek van vissza út. Ha jó az érvelés, és hajlamos a józan gondolkodásra. Bár én nem bánom, ha valaki vallásos, és ez teszi boldoggá. Csak maradjon a saját körén belül, és ne ártson vele senkinek. És pláne ne próbáljon meggyõzni az igazáról.
Io 2010 nov. 15. - 20:14:21
(139/261)
És mi van, ha másképp festene a 10 parancsolat? pl.: ölj! Akkor az lenne az általánosan elfogadott norma? Az erkölcs egész más megvilágításba kerülne. De nincs így, mert az ember alapvetõen nem ilyen, így nem is fogalmazhat meg ilyen parancsot.
tombenko 2010 nov. 15. - 20:04:10
(138/261)
Igen, a k**vanagy véletlen. Mert pont, hogy létezik. Sõt, mindenben fellelhetõ a világon.
Io 2010 nov. 15. - 20:02:33
(137/261)
A részecskék szintjén már egész más törvények uralkodnak, ott igen is elõfordul a véletlen. Azért pl az ember közel sem oly tökéletes, mint ahogy azt mi önelégült módon gondoljuk. Pl a légzõ rendszer hagy némi kívánni valót maga után. Az pedig, hogy a világunk olyan összerendezetten mûködik, azt az evolúció hozta létre hosszas munka során. Howking nagy koponya. A tudomány már csak ilyen: hipotézisek, kísérletek, bizonyítások, tévedések, újabb hipotézisek, technika fejlõdése, újabb kísérlet…. Egyre többet tudunk meg a világunkról. És én egyre szerencsésebbnek érzem magam, hogy a része lehetek. Mert igen, az egész egy kurva nagy véletlennek köszönhetjük. Nem állítom, hogy az ember unalmában teremtette isteneit ( ez is lehet). Inkább félelmében. Magyarázatot keresett az ismeretlenre. Ez is már lerágott csont. És ez is egy hosszabb folyamat volt. A ókortól kezdve a filozófia szépen felhígította az emberi tudatot, és befogadó képessé tette pl a kereszténységre. Én a tudomány mellett teszem le a voksom, több a bizonyíték. Azért a vallást nem hiába nevezték el hitnek.
tombenko 2010 nov. 15. - 20:02:14 Előzmény Anditos
(136/261)
Uff, valami borzalom volt...
Io 2010 nov. 15. - 19:36:11 Előzmény Anditos
(135/261)
Az isteneket is az ember hozta létre.
offtopic
Anditos 2010 nov. 15. - 17:14:14
(134/261)
A kérdést értem, csak azt nem, hogy jön ahhoz, amit írtam?
offtopic
zotyo04 2010 nov. 15. - 16:33:34
(133/261)
Tehát ha valamit sokan csinálnak pl. vallást gyakorolnak, akkor az már jó dolog is. Áhá, akkor mivel a népesség több mint 1/6-a bagózik (felmérések szerint a világon mintegy 1,3 milliárd ember fújja nap, mint nap a füstöt), tehát így legalitást nyer. Micsoda logika, ha pl. az ország 3/4-e nézi este a Barátok köztöt, akkor az már egy jó sorozat is.

Nem kötekedni akarok, de arra alapozni Isten létezését, hogy hányan hisznek benne, mit ne mondjak, badarság.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 15. - 16:23:04
(132/261)
Lehet, hogy azért nem lehet a mostani technikával megcsinálni egy piramist, mert túl fejlettek vagyunk és az emberek már nem gondolkoznak egyszerûbb megoldásokon. Van egy magyar tudós, aki azt állítja, hogy Mivel 6000éve még ott folyt a Nílus, ahol most a piramisok vannak, minden további nélkül oda tudták szállítani a sziklákat és, hogy emelniük se kelljen, kisználták a víz felhajtóerejét. A Szfinx háta azért lapos, mert pumpaként mûködött, azt ezt bizonyító lukacskák is ott virítanak a hátán...a Nílusból felpumpálták a vízet a piramisba így tudott szépen fokozatsoan felépülni, nem kellett hozzá semmifél extra csodaszerkezet...és sajnos a faeszközök, amiket használtak nem élték túl a 6000évet.
offtopic
Anditos 2010 nov. 15. - 14:22:54
(131/261)
Szerintem el kell választani a vallásosságot (hitet Istenben, vagy bármi felettünk állóban) és az Egyházat egymástól. Az Egyházat az ember hozta létre, "saját képére", saját céljai érdekében, mégis azt hirdetik, Isten akarta így. Amiket leírtál, az nem Isten "hibája". :-)
Wilde 2010 nov. 15. - 14:20:11
(130/261)
-És a Descartes-féle koordináta rendszer!!:))
offtopic
Anditos 2010 nov. 15. - 14:11:43
(129/261)
Ez mekkora gondolat! Az ilyenek viszik elõbbre a világot.
Wilde 2010 nov. 15. - 12:55:09
(128/261)
-És még valamit!

-Ezeket piramisokat maguk mögött hagyó kultúráknak az Istenben való hívés szinte teljes részét képezte, ami azt mutatta, hogy a zseni felfedezéseket mind annak a valaminek részesítették, akiben, vagy amiben hittek!

-Hisz mindent õk sem tudtak megfejteni, de tisztelték, és hittek Istenben, na és abban, ami a Földön létezik, az mind Tõle ered!


-Persze az már más lapra tartozik, hogy azóta az ateisták is szép számmal vannak, hisz ha van valami, akkor abban lehet hinni, vagy nem hinni, és így kedvenc mondatommal élve, minden csak nézõpont kérdése!!:))
Wilde 2010 nov. 15. - 12:38:37
(127/261)
-Azt viszont még sszeretném megjegyezni, hogy a Világon, nem csak Egyiptomban találtak piramist, hanem Dél-Amerikában is!
-És megfigyelhetõ, hogy azok az õsi kultúrák amelyek nem csak a vandalizmusról szóltak, ott mindenhol hihetetlen építményeket hagytak maguk után!
-Lásd Indi, Kína!
Wilde 2010 nov. 15. - 12:25:36
(126/261)
-Mivel az egyiptomi kultúra magába foglalta a matematikát, és a fizikát is, ezért azokat az "egyszerû gépeket" õk zökkenésmentesen földedezhették, és tuti fel is fedezték!
-Tökéletesen tudták a bolygó rendszert, ami mai napig használunk a tájékozódásban, és ami alapot szolgáltatott arra a felfedezésre is, hogy a Föld nem lapos, a csillagrendszer a körzõnél 1000-szer pontosabb, és a tervezéshez ezek az adatok is baromira kellettek!
-Ez a tudás, pedig sokkal több, mind a Hidraulikus emelõ, mert pl.hiába vannak ilyen gépek a nyers erõvel, ha vem zudnak tervezni!
-Az viszont tudjuk, vagy annak nagy tudói voltak!!
Wilde 2010 nov. 15. - 12:10:19
(125/261)
-Asszem valami olyat szeretett volna mondani, hogy Óz a csodák csodája!!
offtopic
Anditos 2010 nov. 15. - 10:02:57
(124/261)
Óz?! ez most hogy jött ide? ismét nem értetted meg a lényegét annak, amit írtam: NEM azzal van baj, AMIT gondolsz, hanem a STÍLUSODDAL. Bizonygathatod itt az igazadat továbbra is ezerrel, ha az arroganciád miatt nem érdekel amit írsz.
offtopic
Anditos 2010 nov. 15. - 09:47:42
(123/261)
Azt írod: "bizony nagyon is lehet hogy ez egy ilyen egyedülálló, különleges dolog" - igen, LEHET. De nem tudhatod te sem biztosan. És mit értesz "furcsa csodán", ami révén létre jöttünk? A furcsa csodába belefér akár Isten is, nem? :-)

Nem "állítólag" éltem át "durvább dolgokat" - nem szoktam hazudni, de nem érdekel, hogy elhiszed e vagy sem, mert attól még ez az igazság.
Szeretném azt hinni, hogy itt mindenki más is az igazat írja, ellenkezõ esetben semmi értelme az eszmecserének.

Igen, az Egyház intézménye pontosan arra a félelemre építette a hatalmát és gazdagságát, amit írtál - és ezzel a lényeget vette el az emberektõl. Az emberek nem akarnak megtapasztalni, mert hiszen az Egyház mindent megold helyettük, és feltétlen elhisznek mindent,amit Istenrõl az évszázadok alatt mondtak nekik.

Nálam a Darwin féle elmélet túlságosan is a véletlenenre hagyatkozik, engem nem gyõzött meg. Az egész Univerzum egy tökéletesen mûködõ rendszer, ahogy a bolygók keringenek, az évszakok váltakoznak, vagy ahogy egy csírából kifejlõdik egy hatalmas fa, vagy ahogy az emberi szervezet mûködik. Nem hiszem, hogy ez a véletlen mûve lenne. És pontosan e miatt nem hiszek abban sem, hogy egyszer élünk. És nem a félelem miatt. Lehet, vannak olyanok akik igen, de én nem félek. Mi dönti el, hogy gazdagnak, szegénynek, egészségesnek vagy szépnek szülessünk? A véletlen? A véletlenekben nem hiszek.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 14. - 22:59:59
(122/261)
Szóval tényleg, ha már olyan fejlett technológiával csinálták, akkor valaki mondja meg, miért használtak különbözõ méretû köveket? Nem volt szabvány, össze-vissza, amilyet ki bírtak farigcsálni. Olvassátok el a korábbi linkemet, ha valamiféle fejlett technológia volt a kezükben, akkor mi járhatott a fejükben?


"Igen tudom, hogy ki tudnék ezekkel a hiper-szuper(fõldönkívüliektõl kapott)eszközökkel egyforma köveket is vájni a sziklából, de inkább kib*szok magammal és teljesen egyenletlen és nagyságú köveket szabok, ki, hogy még 500évvel meghosszabbítsam a piramis elkészültét."

Mellesleg egy piramisnak el kellett készülnie egy Fáraó élete alatt nem? Azaz passz. nemtom mennyit élt egy-egy fáraó, de asszem szûkös volt a határidõ a rabszolgáknak:O