offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 10:40:20
(181/261)
Megint nem olvasod el amit leírtam. KÉT dologról van szó:
1) a Nagy Bumm történelmi TÉNY, amit számos módon igazoltak (vöröseltolódás, kozmikus háttérsugárzás - csak hogy a két legismertebbet említsem. Azért is jó példák, mert a vöröseltolódást az elmélet kidolgozásánál, a kozmikus háttérsugárzást pedig az elmélet igazolásánál használták fel).
2) a Világegyetem keletkezéséhez a Nagy Bummnak NEM FELTÉTLEN volt köze.

Amúgy jelenlegi tudásunk, és a tágulási adatok azt mutatják, hogy a Nagy Bumm kb. 15milliárd éve történt.

A paradoxon jelentése = LÁTSZÓLAGOS ellentmondás. Azt jelzi a kifejezés, hogy VAN megoldás, de új részmegoldások felhasználásával érhetõ csak el. (Kedvedért egyébként megjegyzem, hogy a tudósok mostanra a Nagy Bumm utáni milliomodmásodpercekig fejtették vissza az esemény fõ vonalait mára, és egyre tovább derítik fel, nagyrészt a Nagy Hadronütköztetõbn végzett kísérletek segítségével.)

A Nagy Bumm és a Világegyetem keletkezésének kapcsolati lehetõségeit már korábban, pontokba szedve közöltem, javaslom olvass vissza.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 10:04:17
(180/261)
Azért probléma hogy gúnyolódik, mert állást foglal vele egy olyan kérdésben, amiben mint moderátor az objektív szemlélõ szerepét kéne betöltenie.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 10:01:30
(179/261)
*tudatosság nélkül (bocs, lámpa nélkül, vakon gépelve becsúszhat ilyen hiba, de úgylátom mindenki értette ennek ellenére)
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 00:33:02
(178/261)
Nem figyelsz: definíció szerint az Univerzum minden ami létezik. Tehát TELJESEN MINDEGY, hgy az adott dolog "szellemi" vagy "anyagi", mert benne foglaltatik a Világegyetem kifejezésben.

Így tehát ha "isten" örökké óta létezik, akkor a Világegyetem ltezik örökkön óta. Tehát ha a Viláegyetem létéhez teremtõ szükséges, akkor ugyanilyen teremtõ szükséges "isten" létéhez is.

Megjegyezném továbbá, hogy NEM MINDEN vallásban léteznek istenek "öröktõl fogva", és nem minden vallásban teremtik a világot istenek.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 00:29:40
(177/261)
Senki nem mondta hogy "de holnap BIZTOS". Azt mondtuk: "de LEHETSÉGES holnap". Ha Schrödingerre hallgatunk, õ azt mondta, nem megismerhetõ minden részlet - annak ellenére hogy elméletileg semmi akadálya nincsen.
Ugyanakkor alapvetés, hogy nem élünk a tudományban olyan feltételezéssel, amit nincs okunk megtenni.
Gyáva és ostoba megoldás ha emiatt a vallásba menekülsz, és az összes válaszod az, hogy "istenmûve".

"Ha mindenre azt mondjuk istenek mûve amit nem ismerünk, akkor se szeri, se száma nem lesz az isteni dolgoknak." - egy ókori görög (akinek elfelejtettem a nevét, de nem ez a lényeg) az epilepsziáról való vita kapcsán.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 00:24:23
(176/261)
Einstein NEM hitt "Istenben", õ a természeti törvényeket nevezete "isten"-nek (kultúrális szóhasznûlathozadék).

Amúgy nevezettek nem attól voltak nagy tudósok hogy hittek valamiféle istenségben (megjegyzendõ, hogy Einstein zsidó neveltetést kapott, ellentétben a másik kettõ keresztény neveltetésével, teht teljesen más istenképet neveltek bele), hanem ANNAK ELLENÉRE.

Ám jelenleg a vezetõ tudósok 95(!)%-a ATEISTA. A legalacsonyabb iskolázottak között dúl igazán a vallásosság.

Szingularitás amúgy = más állapot. Jelen esetben az anyag olyan állapotát hivatott jelezni, amiben a jelenleg ismert természeti törvények akár nem is érvényesek. A Nagy Bumm elõtti szinguláris állapot nem "semmi", hanem "valami", egy elképesztõen összecsmagolt állapota nem pusztán az anyagnak, de a térnek és idõnek is.

Továbbá mint egy kicsivel korábban leírtam, igenis megfigyelhetõ hogy teljesen tudatlanság NÉLKÜL semmibõl is lehet valami, méghozzá a jelenleg ismert természet törvények megsértése nélkül!
Amúgy az általad feltételezett "tudatosság" is "valami" kell legyen, az pedig akkor honnan is jött? A semmibõl? Akkor valami MÁSIK "tudatosság" csiálta, és ezt így végtelen sorban? Vagy "örökké létezett"? De akkor miért is ne feltételezhetnénk, hogy egyszerûen eme "tudatosság" nélkül a világ önmagában létezett örökké?
Amúgy meg midféle "tudatosság", ugyebár.

A tudomány arra való hogy a valóságot ismerjük meg mindenféle elõzetes feltételezés nélkül. A vallás az, ami elõbb alkotja meg az elképzelését, és ahhoz igazítja késõbb a tényeket. A tudomány pont fordítva teszi.
sanjust 2011 ápr. 30. - 00:19:47
(175/261)
Filozófiailag ez egyszerû ,mert csak az anyagra vonatkozik ,hogy elötte valaminek léteznie kellett ,míg a szellemi teremtõre ez nem áll a hívek szerint ,mert Isten szerintük az öröktõl fogva létezik.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 00:15:07
(174/261)
Nem, nem logikai okoskodásról van szó. Arról van szó, hogy azt állítod, ahhoz, hogy X dolog létrejöjjön, X dolognak az elõtt léteznie kell, hogy X dolog létezne.
Ez gyakorlati képtelenség.

Namost a másik az egy definíciós kérdés a filozófia világából, és nagyon jól rávilágít egy bizonyos alkalmazott koncepció súlyos hiányosságára - megjegyzem pontosan ebben a tárgykörben fogalmazták meg a problémát.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 00:12:17
(173/261)
A probléma, hogy itt nem hitbeli, hanem tudományos kédésrõl van szó. Mivel te azt mondod "a gravitáció csak egy elmélet", így összeveszünk, mert olyasmibe szólsz bele, amibe nem szabadna.
sanjust 2011 ápr. 30. - 00:06:18 Előzmény Wilde
(172/261)
Ez azért nem ilyen egszerû ,mert a fizika törvényeinek legalaposabb ismerete sem ad választ aleglényegesebb kérdésekre.És tartok tõle ,hogy az meg egy blöff ,hogy ma még nem ,de holnap aztán biztos .Mert ugyanis az ember arendszer része ,ezért alapvetõ korlátai vannak ,és az megakadályozza hogy megtudhasson sok mindent .Ugyanúgy mintha egy kétdimenziós lénynek próbálnád leírni a teret.
sanjust 2011 ápr. 30. - 00:01:40 Előzmény agarik
(171/261)
Nagyrészt igazad van kéveve a végén a teremtõ teremtõje elméletben nincs .Mert az csak egy logikai ügyeskedés ,ugyanúgy mintha arra a kérdésre kérsz választ ,hogy ha Isten mindenható ,akkor tud e akkora sziklát teremteni ,amit õ sem tud felemelni?
Io 2011 ápr. 29. - 22:21:03
(170/261)
Húha! :)
offtopic
Wilde 2011 ápr. 29. - 21:43:02
(169/261)
Félreértetted.

-"Ez az isten, vagy a Rendszer inkább, a lényeg.Egy felsõbb tudat, ha úgytetszik, ami képes ilyen szinten összehangoltan mûködtetni a világmindenséget, beleértve az összes elemi részecskét és élõlényt.Ez isten.Egy tudatosság, nem pedig a puszta véletlen, hogy a h2o véletlenül lesz víz.A molekula összerendezõdés pl. így értem a véletlent."

-Az Isten, vagy rendszer!
-Aki a reál tantárgyakat részesíti elõnybe, az rendszerrõl beszél!
-Aki az "észrevételeket" csak véletlen felfedezésnek véli, annak megmarad Isten!

-De ez egy picit olyan dolog, mint a bûvész, a nézõ, és az illúzió!
-A mester sikere attól függ, hogy a közönséggel eltudja e hitetni azt, hogy amit bemutat, az igaz!
-Ha nem sikerül, akkor a nézõk, akik itt épp a tudósok, megfejtik a titkot, és bebizonyítják, a rendszer mûködéséhez nincsen szükség Istenre!

-"Az emberi felismerés pedig éppenhogy megerõsíti ezt a véletlen illúziót, miszerint minden véletlenül lett.Hát baromira nem, ha ezt már az ókorban felismerték.Pont ez a felismerés az ami mutatja,hogy létezik hatalmasabb erõ, tudat ami az ember felett áll.Mivel mi emberek csak észrevenni tudjuk azt.Felismerni a tudatosságot, és a véletlenek hiányát."
-Te azt a rendszert nevezed egy olyan erõnek, amit Istennel azonosítasz!
-A tudósokat, pedig csak valami pici részecskének tekinted, pedig ha Õk nincsenek, akkor Te még mindig a sötét középkorban tapogatóznál!
offtopic
agarik 2011 ápr. 29. - 21:15:29
(168/261)
TÉVES. A Nagy Bumm elõtti szingularitás ANYAG volt, csak nem a ma ismert állapotú anyag.

Továbbá a Nagy Bumm NEM szándékozik feltétlen megmondani hogyan keletkezett a Világegyetem. A Nagy Bumm egy TÖRTÉNELMI ESEMÉNY, pont ugyanolyan mint a 2. Világháború: megtörtént és kész.

HA ismernéd az elméletet, akkor az az alábbiakat mondja a világegyetem keletkezésérõl:
I. lehetõség: a Világegyetem végtelen ideig létezett a szingularitás állapotában (vagy azelõtti egyéb szinguláris állapotokban), míg a Nagy Bumm be nem következett
II. lehetõség: a Világegyetem periódiuksan összeomlik, és eddig és a jövõben végtelen sok szinguláris állapot és Nagy Bummok váltják egymást
III. lehetõség: a Világegyetem a Nagy Bumm során keletkezett a semmibõl. Ez megjegyzendõ, hogy NEM feltétlen sértene egyetlen ma ismert természeti törvényt sem, lévén a semmibõl létrejöhet anyag (ha egyszerre keletkezik anyag és ugyanolyan mennyiségû antianyag, akkor megkerüli a jelenség az energiamegmaradás törvényét, és ha az antianyag valamilyen okból bomlékonyabb mint az anyag, máris megkapjuk a megfigyelhetõ végeredményt a sorozat végén).

Végül pedig: az, hogy MA esetleg valamirõl nem tudunk kellõ biztonsággal, nem jelenti hogy holnap sem fogunk. Gyakorold szépen ezt a mondatot: "Nem tudom." Ezen mondat nem helyettesíthetõ azzal hogy "istenmûve".
Egy biztosnak látszik azonban: MINDENNEK természetes okai vannak.
Megjegyzendõ továbbá, hogy mivel a Világegyetem definícióje: "minden ami létezik", így HA létezik vaamilyen istenség, akkor az is a világegyetem része. Ha tehát a Világegyetem teremtõt szükségeltet, akkor ezen teremtõnek is teremtõje kell legyen. Mivel azonban ez a gondolatmenet az "egymás hátán álló teknõsbékák" logikai csapdája, így egyértelmûen téves.
Wilde 2011 ápr. 29. - 21:14:10
(167/261)
-Mást nem lehet erre mondani, csupán azt, amit egyszer már leírtam, és amit nem Te fogalmaztál meg, hanem én:

-Maradjunk csak Mici Macinál, mert Õ az én igazi hõsöm!:D

-Tehát:
-Az emberek az õket körülvevõ környezetet nem tudták hova tenni, és ezért azt gondolták, hogy van egy mindenható, aki náluk tökéletesebb, mert megalkotta a világot, na, és õket!
-Õ volt Isten alias Mici Maci!:)

-Aztán jöttek a tudós bácsik, akik felfedezték/észrevették/a különbözõ összefüggéseket a matematika, a fizika, és a kémia szemszögébõl, és rájöttek, hogy ezek a bizony folyamatok, már akkor is léteztek, és mûködtek a természetben pl a homeosztázis amikor az ember még sehol nem volt!

-De akár az egész univerzum, és az összes létezõ elemi részecske egy rendszer alapján mûködik, tökéletesen racionálisan, és ez az igazi áttörés az életünk, létezésünk, a természet, és egyéb fontos dolgok megismerkedésével!

-Ez pedig elgondolkodtatja az embert Isten létezésével kapcsolatban, mert ha ugye van valami, amit a tudós bácsik felfedeztek/észrevettek/, akkor nyilván annak a létrejöttéhez ember sem kellett, sõt feltételezhetjük, hogy így Isten sem!

-Az egész egy bonyolult rendszer, a tudósok pedig azért vannak, hogy mindent, ami eddig még nem teljesen tiszta, azt derítsék fel!:)

-Viszont egy bizti!
-Az ember is csak a része ennek a rendszernek!
-Az pedig most már nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a folyamatos változások mind, mind a fejlõdés részei, és ezt azért tudjuk biztosan, mivel mi emberek, most már képesek vagyunk nyomon követni, ezt a folyamatot, visszatekinthetünk a múltba, kémlelhetjük a jelent, és lehetnek elképzelései a jövõrõl, szóval visszatérve az alapokhoz, egyesek ezt az egész mindenséget Istennek tulajdonítják, mások pedig hitelesnek tartják azokat az /észrevételeket/, amiket a tudósok tettek!:)


-Most jut eszembe, hogy szerintem, a hívõk nagyon utálhatják a reál tantárgyakat, és inkább a dolgokat rákenik Istenre, mintsem megtanulják rendesen Newton bácsi törvényeit!!:))
-Ez igazán nem szép dolog!:!))

-Ebbe a szövegbe nem találhatóak meg a gondolataid, csupán a gondolataid ellen felhozott érvek!

-Ez egy gondolat/elmélet/levezetése, amit Te inkább cáfolsz, és így ne tekintsed a saját véleményednek, vagy ha már erre adod a fejed, akkor legalább magadat ne hazutoljad meg!
moderator3 2011 ápr. 29. - 21:00:13
(166/261)
Tisztelt Fórumozók!

Felhívnám szíves figyelmüket, hogy mielõtt megoldanák a világ keletkezésének komoly problémáját, bátran írhatnak
az adott témáról : Az igazság nyomában - Jézus, a megfejthetetlen.
Vagy használják az OFFTOPIC ikont.
offtopic
agarik 2011 ápr. 29. - 20:39:05
(165/261)
Legalább annyi önkritikád van, hogy tudd: a "magyarázatod" nem magyarázat, hanem puszta csacskaság.
Akkor viszont ne hangoztasd.
agarik 2011 ápr. 29. - 18:25:26
(164/261)
Alapvetõ asztonómia kezdõknek: az Õsrobbanás TUDOMÁNYOS ELMÉLETE nem azt mondja hogy a dolgok semmibõl keletkeztek. Azt mondja, hogy egy szinguláris pontból keletkezett a Világegyetem MAI FORMÁJA.

Amúgy sokminden van amit az emberiség MÉG nem tud megcsinálni (vagy azt sem tudja hogyan történik meg - és mennyivel több ilyen volt korábban!), de az korántsem jelenti hogy nem is fogja, vagy nincs rá lehetõsége (a tudomány ugye arról szól hogy a még nem ismertet felderítsük). Tessék megtanulni ezt a mondtatot: "Nem tudom." Ezen mondat NEM helyettesíthetõ azzal hogy "istenmûve".
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 29. - 18:03:48
(163/261)
Bezzeg ,mikor a doki felírja a cifrafosásodra a gyógyszert, akkor azt beveszed! Akkor nem zavar a tudomány:)
Persze, hogy nem véletlenül alakultak ki a dolgok, például molekuláris szinten elég lenne egy 8.-os kémia könyvet megtanulnod és akkor már nem az ilyen marhaságokban látnád a megoldást mint az Intelligens Tervezõ.Persze egyszerûbb sokkal mindent rá hagyni, mint abból a baromi sok könyvbõl okosodni:)
tombenko 2011 ápr. 29. - 17:51:36
(162/261)
Miért ne tudna? Van-e a jelenleginél jobb magyarázatod a keletkezésre, ami ráadásul a megfigyeléseket is legalább ilyen jól magyarázza?