Seven7Crown 2011 ápr. 29. - 16:34:16
(161/261)
-De egyébként ez a lényeg:

-"De ezt csak azért tudtad megtenni, mert már felfedeztük, mi emberek, akik eddig Istennek tulajdonítottuk!"

-Magyarul a felfedezés, vagy akár észrevétel!:)

-De eddig is ezt írtam, úgyhogy nem értem, hogy mi a gond!?:)
Seven7Crown 2011 ápr. 29. - 16:26:00
(160/261)
-Maradjunk csak Mici Macinál, mert Õ az én igazi hõsöm!:D

-Tehát:
-Az emberek az õket körülvevõ környezetet nem tudták hova tenni, és ezárt azt gondolták, hogy van egy mindenható, aki náluk tökéletesebb, mert megalkotta a világot, na, és õket!
-Õ volt Isten alias Mici Maci!:)

-Aztán jöttek a tudós bácsik, akik felfedezték/észrevették/a különbözõ összefüggéseket a matematika, a fizika, és a kémia szemszögébõl, és rájöttek, hogy ezek a bizony folyamatok, már akkor is léteztek, és mûködtek a természetben pl a homeosztázis amikor az ember még sehol nem volt!

-De akár az egész univerzum, és az összes létezõ elemi részecske egy rendszer alapján mûködik, tökéletesen racionálisan, és ez az igazi áttörés az életünk, létezésünk, a természet, és egyéb fontos dolgok megismerkedésével!

-Ez pedig elgondolkodtatja az embert Isten létezésével kapcssolatban, mert ha ugye van valami, amit a tudós bácsik felfedeztek/észrevettek/, akkor nyílván annak a létrejöttéhez ember sem kellett, sõt feltételezhetjük, hogy így Isten sem!

-Az egész egy bonyolúlt rendszer, a tudósok peddig azért vannak, hogy mindent, ami eddig még nem teljesen tiszta, azt derítsék fel!:)

-Viszont egy bizti!
-Az ember is csak a része ennek a rendszernek!
-Az pedig most már nyugodt szívvel kijelenthetjüksz, hogy a folyamatos változások mind, mind a fejlõdés részei, és ezt azért tudjuk biztosan, mivel mi emberek, most már képesek vagyunk nyomon követni, ezt a folyamatot, vissztekinthetünk a múltba, kémlelhetjük a jelent, és lehetnek elképzeléseni a jövõrõl, szóval visszatérve az alaapokhoz, egyesekk ezt az egész mindenséget Istennek tulajdonítják, mások pedig hitelesnek tartják azokat az /észrevételeket/, amiket a tudósok tettek!:)


-Most jut eszembe, hogy szerintem, a hívõk nagyon utálhatják a reál tantárgyakat, és inkább a dolgokat rákenik Istenre, mintsem megtanulják rendesen Newton bácsi törvényeit!!:))
-Ez igazán nem szép dolog!:!))

P.S.
-Sajna Wilde nem tudott beugrani, mert szabin van, de üdvözletét küldi!!:))
offtopic
Anditos 2010 nov. 16. - 10:59:10
(159/261)
De pont ez a lényeg: nálam nem az Egyház tartja életben Istent, nekem egész egyszerûen nincs szükségem rá. Arra hagyatkozom, amit érzek, amit látok, és nem arra, amit mások szerint éreznem, látnom kellene, csak mert évszázadok alatt ez volt a "szokás". Nekem hiába mondják, hogy Isten bosszúálló, vagy hogy eredendõen bûnösök vagyunk, és hogy az Isten elérhetetlen, ha egyszer én nem így érzem, és nem ezt tapasztaltam.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:19:59
(158/261)
Azért mert még nem tudják mérni valaminek a súlyát létezik...vegyük azt ha egy csomó atomot összerakunk az már mérhetõ, ebbõl következik, hogy önmagában is van súlya, csak annyira kicsi, hogy még nincs hozzá létezõ mérleg, de elõbb utóbb lesz.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:13:25
(157/261)
Van a higgy és van a hagyj a te verziód "higgyj" nem létezik, ahogyan a halál utáni élet sem.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:09:35 Előzmény Anditos
(156/261)
Pont ez hátráltatja, ha hiszel valamiben, akkor megnyugszik a lelked és többé nem agyalsz, hisz van miben kényelmesen elterpeszkedni.
Thousand Lakes 2010 nov. 16. - 10:08:24
(155/261)
Az ilyenek a magyar társadalom siralmas állapotát jelzik. Kiábrándító mennyien vannak, akik még nem érték fel ésszel, hogy az antiszemitizmus milyen szégyenletes.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:07:57
(154/261)
Pedig koporsó aztán "tsá". Tudod mindenkinek adott, hogy a legjobbat hozza ki az adott körülményeibõl. Emléxel, amikor jöttél nekem azzal, hogy aki nyomoréknak születik, az miért van. Hát aki eleve úgy születik, meg sem születne, ha az emberek nem erõltetnék, állandóan ezt a "mindenkinek joga van az élethez" baromságot. Szenvedésre ítélnek másokat és nem csak azt aki úgy született, hanem családtagjait is, akik egy életen át ápolják és nézik szendvedését. Ilyet nem érdekel senki, mégis megkapja, mert tudod az élet IGAZSÁGTALAN!!!
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:04:13
(153/261)
Tökéletesen igazad van a kételyek viszik elõbbre a világot. Ha mindenki elhitte volna, hogy a Föld lapos, mert most akkor mi a francnak kétkedjen, akkor mai napig a lapos Földön csücsülnénk. Pont a kiváncsiság és a sok baromság, amit ránkerõltetnek "el nem hite" viszi elõrébb a világot.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 09:58:24 Előzmény Wilde
(152/261)
Pontosan, miért hiszed azt, hogy akkoriban nem voltak Géniuszok? Igenis voltak és tudtak.

Összefolyik nekem ez a sok zagyvaság, hisztek Istenben, de a reinkarnációban is, viszont az egyiptomiakhoz meg jöttek a fejlett földönkívüliek...leírná nekem valamelyikötök, ezek után, hogy miféle világképe van. Milyen terve van arra nézve, hogy akkor ki teremtette a földet stb. Nekem ez rejtély tehát a biblia igaz Ádámmal és Évával, de vannak földönkívüliek is? Katyvasz lehet az agyatok.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 09:54:36 Előzmény Anditos
(151/261)
Pedig így van, az élet IGAZSÁGTALAN. Azt mondom, ha csak rajtam múlna minden, de rengeteg rajtunk kívüláló ok van. Olyan dolgok, amikrõl nem tehetünk, pl. egy másik ember tette ami kihat ránk. Most az miért a mi hibánk?...azért vezekeljek mert valaki más miatt nekem így vagy úgy kellett cselekednem? Ez is olyan amiket te írtál, hogy nem félsz, csak remélsz, mert nem hiszed ha mittomén pl. csúnya vagy hogy köv. életedben is az leszel...Na ne nevettess. Fogadd el egy életed van, aminek mások szerint az az értelme hogy szaporodj, sokasodj. Véleményem szerint meg az az élet célja, hogy próbálj meg boldog lenni. Keresem is keresem, hogy mi az amitõl boldog tudnék lenni, de elhiheteted, hogy az nem téveszmék sora, ami engem boldoggá fog tenni. Bármit is amit elértem az életemben, csakis MAGAMNAK köszönhetem és ha az valaki szerint nem sok, hát ÉN ennyire vagyok képes önerõbõl, semmiféle humbugra nincs szükségem hozzá. Sokkal hihetõbbnek tartom, hogy õsrobbanás volt, mint hogy van egy valaki aki uralkodik felettünk és kedve szerint tesz-vesz. Mert ha lenne, meglennének az eszközei, hogy besegítsen, nem csak hagyná így elfajulni a dolgokat, mert ami a Földön van az már kész káósz.
Wilde 2010 nov. 15. - 23:00:44
(150/261)
-"De pont ezaz, minden az istennek köszönhetõ, nevezzük istennek."
-Nem!
-Az csak egy név, akár a mici maci!
-Csak az emberek az õket körülvevõ környezetet nem tudták megmagyarázni, és ezárt azt gondolták, hogy van egy mindenható, aki náluk tökéletesebb, mert megalkotta a világot, na és õket!

-"A kiszámíthatóság a matematika, ezek már akkor mûködtek a természetben pl a homeosztázis amikor ember még sehol nem volt.De akár az egész univerzum és az összes létezõ elemi részecske egy rendszer alapján mûködik, tökéletesen racionálisan.Ez isten, az egész rendszer.Az ember felett áll, mivel az ember is csak a része a rendszernek."
-Most látod felsoroltad, hogy mi volt emberiség fejlõdése elõtt!
-De ezt csak azért tudtad megtenni, mert már felfedeztük, mi emberek, akik eddig Istennek tulajdonítottuk!

-És ez mindenhol és mindennel így van!!!

-"Az meg hogy kapaszkodó a vallás meg ilyenek, ez megint a megközelítésen múlik.Van aki fél a haláltól és a vallásban az tetszik neki ha igy meg igy csinál akkor mennyországba kerül vagy nemtom.Fogalmam sincs más ember mit hisz, nem is nagyon motivál."
-Pontosan!
-Ez olyan mint egy babona!
-Valaki elhiszi, valaki meg nem!!:)
Wilde 2010 nov. 15. - 21:46:14
(149/261)
-Figyu!

-A kettõt külön külön kell értelmezni!
-Most azt kérdezed, hogy hö!
-Ki fedezezte fel a vallást?

-És ezt ugye száz módon lehet magyarázni, de egy bizt, hogy a fõszereplõ Isten bácsi, és Õt mint a világ mindenhatóját imába foglalták, lefestették, és ha már Egyiptom, akkor az a kultúrájuk alapja is volt!

-Amikor megszületett egy kislány, vagy egy kis srác, akkor csak azt látta, hogy beleszületett valamibe, amit megfejteni még akkor nem tudtak, de mivel ok okozat nélkül nincs, ezért a létét megköszönte annak, amit éppen Isten papinak hitt!

-A fejlõdés során viszont már eljutottunk oda, hogy nem a létezõ, és mégsem létezõ Isten nem igazán tett hozzá sokat a élet fejlõdéséhez, így az emberek két részre szakadtak, hívõkre, és a gyalázatos hûtlenekre!!:))
Wilde 2010 nov. 15. - 21:20:52 Előzmény Anditos
(148/261)
-Tehát!
-Volt Isten!
-Van egyház!

-A egyház nem egy Istennel(hát fizikálisan nem is:DD), csak mint említetted, és én mint valami guberavera kisilabizáltam, jelképeként számol vele!:)

-És ezt a hívõkre rátestálja, él profitál, majd alégedetten osztja az észt, hogy mi megmondtuk a frankót, és a szegények pedig az imákkal gazdagok lettek, azt csá!:)))

-Ez kõkemény business!!:))
Io 2010 nov. 15. - 21:14:24
(147/261)
Azért kell kutatni, hogy megtaláljuk. Az energia nem részecske, a hõ meg a sûrûséggel van összefüggésbe. De hagyjuk a kvantumfizikát, fizikát, kémiát. Gondoljunk a jövõre. Az emberiség, az élet sorsa a csillagokba van írva. Szó szerint. Mert ha nem kutatunk, és nem találjuk meg a módját, hogy innen messzire jussunk, ami ugye nagy feladat, akkor itt pusztulunk a Földdel. Persze, ha megéljük azt az idõt. (mellékesen, ettõl semmilyen isten nem fog megmenteni minket)
Wilde 2010 nov. 15. - 21:04:56
(146/261)
:)))
Io 2010 nov. 15. - 20:57:33
(145/261)
Ha már ennyire ragaszkodsz a szabad akarathoz: a kereszténység pont ettõl fosztotta meg az embereket. Azért mondom, hogy a vallás hit, mert nem tesz fel az ember kérdéseket, egyszerûen elhiszi.
Azt senki nem állítja, hogy a semmibõl lettünk. Kezdetben erõk és energiák voltak. Az elképesztõ forróságban és sûrûségben kialakultak a kvarkok, antikvarkok, hadronok, barionok (proton, neutron) , leptonok …… míg a csillag a magfúziója során megteremtette azokat az anyagokat, melyekbõl te magad is állsz. Ennyi nagyléptekben kb 14 milliárd év kezdetérõl. Szerintem ez sokkal lenyûgözõbb, mint a biblia ( ami helyenként egy vicc, vagy épp horror). Ha úgy tetszik, én a tudományban hiszek.
Wilde 2010 nov. 15. - 20:48:44
(144/261)
-"ami tökéletesebb, azaz amiben több a valóság, az nem lehet okozata vagy következménye a kevésbé tökéletesnek."


-Hát igen jó fej volt minden téren, és mindig kereste a logikát mindenbe!:)
-Pedig vannak dolgok amiken nem kell annyit agyalni, mert egyszerûen törvényszerûek, és ez a valóságosdi szöveg is pont ilyen, amivel bármit meglehet megyarázni, akár egy megoldó képlet!:))
Wilde 2010 nov. 15. - 20:34:10
(143/261)
-Kérdezz meg egy vallásost, és valakit aki aktív hitetlen!!:)))
Wilde 2010 nov. 15. - 20:31:33
(142/261)
-Milyen igaz!:)
-Mert hát ha azt nézem, hogy fantázia, az is valaki agyából pattant ki, és ha ember, akkor annak volt egy mamája, meg egy papája is!!:))