Shanks 2011 ápr. 30. - 13:42:14
(201/261)
http://prohardver.hu/tema/vallas/hsz_1-50.html

Parancsolj.

Olvasd a téma címét: "Vallás" Ott aztán írhatsz mindent ami eszedbe jut ezzel kapcsolatban.
Shanks 2011 ápr. 30. - 13:31:37
(200/261)
Állandóan ? :D
Shanks 2011 ápr. 30. - 13:29:47
(199/261)
Túl érzékenyek vagytok.. :D
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 12:22:14
(198/261)
Pedig meg voltam gyõzõdve, hogy téged láttalak akkor ott táncolni ,miközben ezt énekelted:
"A pénzemet én máma mind elmulatom,
Kalapom-pom-pom, kalapom-pom-pom a szemembe borítom," :)
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:55:36
(197/261)
Dehát, ha egyszer nem is volt kalapom:)
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 11:42:08
(196/261)
Egyébként az biztos, maguk a témával foglalkozó tudósok is mondják, hogy ez az egyik legnagyobb falat amit még a jelenlegi emberi intelligencia be tud fogadni.
Régen kb uez volt a lapos Földel, villámmal, Napfogyival, gondolom.

Érdekes, hogy milyen hévvel támadják a tudomány ezen válaszait, miközben minden percben és minden létezõ helyen ugyan ezen tudományok gyümölcseit használják a kétkedõk.
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:32:58
(195/261)
Magadból indulsz ki látom,mert én pl nem csapkodtam a kalapomat:)
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 30. - 11:30:47
(194/261)
Jajj,gyerekek, emlékszem pár évvel ezelõtt,mikor ifjú Yodák voltunk azon vitáztunk, hogy a Föld az lapos e vagy sem. Akkor is csapkodtátok a kalapotokat a földhöz, hogy ha gömbölyû lenne akkor alul leesne róla mindenki:)
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:22:11
(193/261)
Azt mondaná : Emberek sokkal több tiszteletet egymás nézetei iránt és empátiát a leki szegények felé ,mert övék a mennyek országa:)
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:10:04
(192/261)
Szerintem is egy beszükült dogmatikus , tudományos lovagnak álcázva:)
sanjust 2011 ápr. 30. - 11:08:42
(191/261)
Nem én hazudok,ha már személyeskedsz,hanem Te vagy az élõ példa arra ,hogy ismételgeted bárgyún a már rég túlhaladott és elkoptatott frázisokat ,hogy lám a tudomány az bizonyít .Napersze az olyan egyszerû dolgokat mint a gyorsuló test sebessége egy idõ múlva pl .Bár még ezek is megdõlnek idõnként.
Az meg különösen nagy butaság ,hogy a kereszténység bizonyítja Isten nemlétét.
Sajnos el kell szomorítsalak,hogyha elfogafdunk egy axiómát ,akkor és csakis akkor tudunk továbblépni.Ez így van a tudományban is .Isten egy feltételezés ,ugyanúgy mint hogy a fény mindenhol és minden idõben egyforma sebességgel terjedt és terjed.
A lét alapvetõ kérdéseire a tudomány mégcsak megközelítõ választ sem tud adni.Erre egy válasz az Isten feltételezése.
Ja és én nem propagálom avallást ,legalábbis sokkal kevésbé mint Te az Un .tudományt .-csak az abaj ,hogy avalódi tudósok sokkal nyitottabbak mint te .Lásd azokat ,akikre pl Seven hivatkozott.Õk pl elfogadnak egy önálló szubjektumot is ,amikor pl az elektron önálló akaratáról gondolkodtak.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 11:06:20
(190/261)
A "TUDOMÁNYOS elmélet" sokszorosan erõsebb dolog mint egy "TÉNY", lévén sok-sok-sok tény ÖSSZESSÉGE.

De nyúlj bele a konektorba kérlek, hiszen az "elektromosság elmélete" is "csak elmélet". Vagy ugroj le szépen 100 mter magasról ejtõrenyõ nélkül, hiszen a "gravitáció is csak elmélet".
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 11:03:58
(189/261)
A tudomány NEM tökéletes, hiszen mint módszertan is folyamatosan fejlõdik.

És nem is áll az "ember felett", mivel emberek mûvelik. Épp annyira áll csak az "ember felett" mint egy villáskulcs.

Ha nálad isten = világegyetem, akkor NINCS SZÜKSÉG AZ ISTEN SZÓRA, TEHÁT TÖRLENDÕ A SZÓTÁRBÓL, MIVEL MÁR VAN AZ ADOTT DOLOGRA SZAVUNK. Ez megfogalmazásodban a "Világegyetem".
Shanks 2011 ápr. 30. - 11:03:33
(188/261)
Durván tévedsz.

Ez nem egy vallási témájú topik.
Ez az "Az igazság nyomában - Jézus, a megfejthetetlen" címû alkotás topikja.

Szóval a modi arra próbálta meg felhívni a figyelmet, hogy inkább a filmel kapcsolatos vélemények sokasodjanak, ne a világteremtésével kapcsolatos álláspontok.
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 10:58:57
(187/261)
Mg egy ilyen, és végképp trollnak minõsítelek. "Do not feed the troll" policy here!

Mint már TÖBBSZÖR leírtam a Nagy Bumm elõtt szingularitás nem "semmi" volt, hanem "valami" - egy erõsen összetömörödött anyaghalmaz. Idióta vagy ha mégeygszer azzal jössz, hgy a "nagy Bummnál a semmi felrobbant és így lett valami", mivel az elmélet NEM ezt mondja!
offtopic
agarik 2011 ápr. 30. - 10:56:12
(186/261)
A tudományról senki nem állította hogy "mindenható", lévén tudjuk hogy megvannak a maga korlátai.
ELLENBEN a tudomány MÛKÖDIK. Nincs mégegy ismereti módszer amirõl ezt ugyanígy elmondhatnánk, a vallásról (amit ezzel szemben propagálsz) viszont tudjuk, hogy NEM mûködik.

A vallás amúgy NEM filozófia. A vallás dogmatizmusra épül, míg a filozófia azrt tudomást képes venni a valóságról.

A tudomány megjegyzem NEM materialista (annak ellenére hogy minden egy ilyen irányba mutat, bár mivel a materializmus már inkább filozófia, így ebbe jobb nem belemenni).
Azonban mindenképpen el KELL mondani hogy HAZUDSZ. A tudományban semmit nem kell, sõt nem szabad "bárgyún elfogadni". Az egész rendszer arra épül, hogy ellenõrizhetõ és megismételhetõ megfigyeléseket tegyenek, és az ezekbõl levont következtetéseket (beleértve az alapadatokat is) folyamatosan az egész tudományos világ próbálja megcáfolni, megtalálni az elfogadott elméletek gyenge pontjait.

A VALLÁS AZ, ami azt akarja hogy "bárgyún elfogadd" az állításait. A keresztény isten pl. a kereszténység saját tanai szerint TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTHATÓ hogy NEM LÉTEZIK (méghozzá legalább háromféle módon).
sanjust 2011 ápr. 30. - 10:55:18
(185/261)
Nem viccel, piros pontot akar szerezni,egyébként meg az elvont gondolkodásra képtelen.
sanjust 2011 ápr. 30. - 10:53:43
(184/261)
"Így tehát ha "isten" örökké óta létezik, akkor a Világegyetem ltezik örökkön óta. Tehát ha a Viláegyetem létéhez teremtõ szükséges, akkor ugyanilyen teremtõ szükséges "isten" létéhez is."
Errõl beszéltem ,hogy szófacsarás ,aminek nincs köze a lényeghez,mert nagyon is lehetséges olyan definició ,hogy a Világmindenség minden ami létezik ,kivéve a teremtõjét ,mert az egy más kategória.
Aztán az is meggondolandó ,hogy mit jelent az a fogalom ,hogy "létezik"? Az ember számára létezik ? A saját békaperspektívájából? Szóval nem olyan egyszerû dolog ez.
sanjust 2011 ápr. 30. - 10:44:57
(183/261)
Lehet hogy õ csengõ.
sanjust 2011 ápr. 30. - 10:43:24
(182/261)
Úgy emlékszem hogy az ominózus állítást nem Schrödinger hanem Heisenberg tette.Namármost attól még hogy szkeptikus valaki a tudomány mindenhatóságát illetõleg,nem jelenti azt hogy "gyáván elmenekül a vallásba".Sõt az ilyen ember nyitottabb ,mert esélyt ad a vallásnak is mint filozófiának ,és nem bárgyún erõsítgeti a materialista felfogás kizárólagosságát ,ami ugyancsak egy vallás.