1/10
Reflexx 2010 aug. 01. - 01:29:51 1/10
(209/549)
Röviden ami a filmrõl nekem lejött (elõre szolok nem vagyok nagy avatár fan azt se tudtam, hogy ennek van rajongotábora)
Szóval van valahol egy fantáziátlan fantázia világ egy óvoda ahol sok kisgyerek füvet szív. Betépve pedig azt hiszik hogy õk valami hajlítok Vannak a pénz hajlítók meg a fakanál hajlítok meg a behajtok meg a körhajlítók (bár a körhajlítók munkanélküliek mert a kör már megvan hajolva) szóval ezek között a leggonoszabb a behajtok akik elfoglalják a fantázia világot, de minõ szerencse a beszívott óvodások megakadályozzák ezt a csúnya gonosz tervet! A fõ óvodás kinek a jele avatár és már elmúlt 8 éves is talán. Hadonászik egy sort és prics-pracs-prucs ettõl mindenki lehasal. Ez a film elvet az életembõl két órát amit soha nem kapok már vissza :(.
Deryck 2010 aug. 01. - 01:11:09
(208/549)
SPOILER:



Basszus ez a film eszméletlenül szar volt. Lapos, uncsi, semmi akció és a történethez semmi köze. Viszont lehet rajta nevetni. A színészek fele cigány volt, nem tudom honnan szedték össze õket, de lol, én azon se lepõdtem volna meg ha Gyõzike zebramintás ruhában castolja a meteort xDDDDDD Zukoról azt hittem elõszõr h csak piszkos a kazánház meg ilyesmi miatt, de nem, az arcán nincs semmi seb csak a haja kevesebb és kicsit ráncos.
Az animált sorozatban több akció volt, és kidolgozottabb effektek is voltak itt meg semmi, csak az utolsó harcoknál nyomatott Aang pár kombót de semmi, Katara egy baromi idegesítõ fontoskodó hisztis picsa. Amikor Zukoval került harcba na az nagyon gáz volt Zuko 3xra kasztolja neki a vízfalnak a tûzlabdát és nem esik le neki, hogy a vízfal kioltja azt.
Amikor a föld népénél járnak a munkatáborban mindenhol föld (az animált sorozatban legalább fémmel befedett területen vannak) de a földhajlítók nem tudnak elbánni a tûzhajlító 5 katonával. Pedig vannak vagy 50en, de neeeem csak akkor tudnak harcolni ha van avatár, nem tudom miért, és amikor fél óra múlva kibreakelik a földbõl azt a kis kõtömböt 4en , na az kész, egyszerûbb lett volna ha kézzel kiveszik és megdobják a katonát. KOmolyan ezek a fél perces táncok a varázsaltok elõtt nagyon irritáltak.
A légtemplom ahol az avatart elfogják oda elvileg csak léghajlítók tudnak felmenni, ehhez képest a vén csávó fent sétál és mondja, h hát õ mindig kijön ide sétálni picit, nyilván minden nap megmássza a hegyet, és az elrejtõzött sereg is.
Két karakter tetszett a filmben a nagybácsi és a szõke csaj, a többi idegesítõ és szánalmas. A nagybácsi se volt teljesen hû, de bejött nekem személy szerint, a film összességében szar, de tényleg 1/10, aki hazafele úton akar jókat röhögni annak ajánlom xDDDD
6/10
robicsek2 2010 júl. 31. - 23:53:53 6/10
(207/549)
Szerintem lehet átírják az egészet és itt Zuko-val jön össze Katara. :)(VICC)
AM látátok az itt fent lévö ajánlot? és feliratot alatta?
Aang alá oda írják Fajtájának utolso tagja. MI Aang valami veszélyesztetett állat ?? :PP Esetleg népének egyetlen tulélöje .
4/10
karatecsabi 2010 júl. 31. - 22:43:37 4/10
(206/549)
Úh és ba*ki kihagytam hogy hol az aang õrülten szerelmes katarába? Ezt is muszáj volt kihagyniuk. Mi lesz ennek a második részével. ÚÚÚ Toph. Már kiváncsi vagyok.
Köszönöm és sziasztok.
4/10
karatecsabi 2010 júl. 31. - 22:39:50 4/10
(205/549)
Én engem nagyon érdekelt hogy milyen lesz a film tehát az elsõ vetítést megnéztem. Én utána annyira szidtam a dolgokat hogy az nem igaz, hogy a karaktereket így átírni és hogy aang ha már csinál egy rohadt nagy hullámot akkor már engedje el és pusztuljon a tûz népe. De nem õ szépen visszarakta a vízbe és ennyi. Ez olyan mintha egy mûvész csinálna egy szobrot aztán nem, hogy megmutatná a világnak inkább szétrombolja. Na de mindegy én egy elnézõ ember vagyok és pár nap múlva szépen megbocsátottam az utolsó léghajlítónak és szép (szebb) dolgokat mondtam róla. Két fajta nézõ van aki ezt megnézhette: A nagy avatár fan, és a moziba véletlenül betévedt nézõ. Az elsõ jobban utálhatja a filmet mint a második. Mivel a karaktereket olyan szinten lekomolyítottak, hogy nekem nagyon nem tetszett az az aang aki már szinte azt se tudta hogy mi az a nevetés és persze sokka hülye poénos szólásai annyira hiányoztak hogy az nem igaz. A film az elsõ pillanatban amikor a paramount pictures logójának a csillagai vízbõl jéggé változtak és ahogy a nickelodeon movies elõször lángokban állt aztán egy lég"hajlítás" kioltotta és csak izzott tovább akkor a film engem elvarázsolt. De aztán pofán csapott és felébredtem amikor meghallottam katara szinkronját. Jézusom! Egy 6 éves kislány szinkronizálta vagy mi?! Néha már lelõttem volna vagy valami hogy maradjon csöndbe. Nagy pozitívum folt hogy ugyan az a piros hátteres bemutatjuk az elemeket izé volt mint a rajzfilmben az tetszett. Az effektek és a látvány csodálatos és még a népek ruhaviselete is tetszett. A színészek jól teljesítették a forgatókönyv elvárásait, de az avatár fanokét nem. Aang nem nevet, nem a szórakozott kis 12 éves fiú, sokka olyan komoly, hogy az nem igaz, sokka és katara között az a testvéri utálat is hiányzik, zukoval teljesen meg vagyok elégedve igaz, hogy a kinézete kicsit furcsa de sebaj. Próbálom rövidre fogni. A 3d-s élmény már csak azért volt jobb, mert élesebb volt a film képe és ahogy FreddyD mondaná semmi extra max az hogy szemüveget viselek. Néha olyan logikátlan dolog volt mint pl. hogy a föld"hajlítókat" úgy nyomták el, hogy a talpuk alatt ott a fegyver. Rinocérosz lovasok kilõve helyettük csillagok háborúja másolatú gyík lovasok, suki teljesen kihagyva pedig azért legalább említhették volna meg vagy valami hát õ egy nagy sztár lesz a 3. évadban. A "hajlítást" teljesen legyengítették. Míg a rajzfilmben az ember egy karlendítéssel idomított, most betanult kombót kell hadonásznia fél percig. A zenével nagyot alakított James Newton Howard még a mozi wc-jében is dúdoltam. Majdnem mindenki leszólta az indiai színészeket ( vagy csak én az elején), de nagyon jól játszottak fõleg zhao színésze. Amikor olyan eszelõsen nézett és kérdezte aangtól hogy miért csak a levegõ"hajlítást" használta a tûz népe katonák ellen az nagyon tetszett. Amúgy nagyon szépen belesûrítettek 103 percbe egy 20x20 perces évadot és azért jóra csinálták a filmet. És aki szerint ez a fantasy-nak egy alfaja akar lenni( tehát Gyûrûk ura másolat ) úgy, hogy nincsenek benne se tündék se törpök az nagyot téved. Ezt csak ebbe a filmfajtába tudták besorolni úgyhogy kritikusok ezért nem leszólni!
Köszönöm hogy végigolvastad kritikámat én nem tettem volna meg mert ilyen hosszú (bocsi) amúgy köszönöm. sziasztok.
anonymos 2010 júl. 31. - 22:04:31
(204/549)
Ha már láttad a sorozatot ne nézd meg a filmet. A film egy jó példa arra, hogy ma a mozikészítésben már nem prioritás a tartalmi minõség.
csenike 2010 júl. 31. - 21:16:49
(203/549)
Én valahogy másnak képzeltem a karaktereket...tényleg nem találták el õket, de attól még lehet hogy jó a film (még nem láttam).
1/10
tomb12 2010 júl. 31. - 20:31:46 1/10
(202/549)
Utánakerestem a 2 rész úgy volt hogy 2011-ben jön ki de 2012-re változtatták a 3 rész meg ha lesz 2014!!!-ben jön ki.
Vitrol 2010 júl. 31. - 20:15:39
(201/549)
Köszi:)
Chronos96 2010 júl. 31. - 20:13:02
(200/549)
http://www.youtube.com/watch?v=1mGiZBeetKM - itt az a trailer, amiben benne vannak a kyoshi harcosok...
a filmbõl kimaradtak. biztos elfelejtették õket...
6/10
robicsek2 2010 júl. 31. - 19:56:01 6/10
(199/549)
"eggyik karaktert sem találták el kivéve a hold hercegnõt meg Roku avatar-t :)"
Ezt feltételezem viccnek szántad, mármint a vigyorgo fejröl itélve legalábbis remélem.

A holdhercegnõ az JUÉ(vagy JUE) Roku nem is szerepelt.
6/10
robicsek2 2010 júl. 31. - 19:49:45 6/10
(198/549)
Mien figyelem felhívásra gondoltál?(a sorozatokbol készitett filmek töbsége mindig több részes lesz mert egy egész szorozatot egy filmbe nem lehet lejátszani. Igy 3 részbe zsufolvais elgé ratyi a film mi le volna ha ey részlett volna.
AM én már az elején mondtam hogy egy kaki film.
Vitrol 2010 júl. 31. - 19:49:11 Előzmény szekfuandras
(197/549)
Hanyadik The last airbender elõzetesben vannak a Kyoshi harcosok mert én nem láttam õket és nagyon szeretném látni h hogy csinálták meg õket (már ha a filmbõl olyan szépen kihagyták szegényeket).
Köszi
6/10
robicsek2 2010 júl. 31. - 19:46:37 6/10
(196/549)
Na ugye hogy ugye :))
9/10
szekfuandras 2010 júl. 31. - 19:45:49 9/10
(195/549)
olvass utána... 2 év múlva lesz(ha lesz...) a következõ rész...
1/10
Hunwarrior 2010 júl. 31. - 19:45:40 1/10
(194/549)
A Film Borzasztó. aki látta a sorozatot az NE nézze meg mert lehetettlen végignézni. nagyon rossz karakter válaszás, rossz szerepjátsszás. túl komoly a film és alig van harc és ha van az nagyon gagyi. eggyik karaktert sem találták el kivéve a hold hercegnõt meg Roku avatar-t :)a föld, tály részleteségét nagyon szépen kidolgozták viszont kikre gondoltak mikor válogatták a tûz népét ??? a film komoly, összekapkodott jelenetekböl és történetekböl áll és a szereplõk eggyáltalán nem élik át a szerepüket. kérem vissza a pénzem !
1/10
tomb12 2010 júl. 31. - 19:21:38 1/10
(193/549)
Ez volt a legrosszabb film amit eddig láttam! A sorozathoz képest nagyon gyenge, a szinkron borzalmas inkább angolul kellett volna megnézni. A 3D-s filmben nincs is 3D-s hatás, csak plusz pénzkidobás volt az egész. Nem tudom hogy egy jó sorozatból hogy tudtak egy ilyen borzalmas filmet csinálni, az pedig a ráadás hogy ez csak az elsõ rész volt, bár ezt ügyesen eltitkolták az emberek elõl, mert sehová se volt kiírva. Remélem a második rész jobb lesz, bár nem tudom hogy arra is 6 évet kell-e várni.
anonymos 2010 júl. 31. - 19:16:49
(192/549)
A film hatalmas csalódás. A sorozat és a film összehasonlíthatatlan. Persze 20*20 percet 100 percbe nehéz belesûríteni. Ennek eredménye az lett, hogy a látványos, de értéktelen részekre helyezõdött ki a hangsúly. Semmi jellemfejlõdés, semmi értékes beszélgetés. Aang magától belép az Avatar állapotba, mikor beszél Roku sárkányával vagy kivel, az meg komolytalan. A sorozatban sok volt a rejtély és ettõl volt jó. Itt minden tálcán volt a nézõ elé téve. A film ettõl a sorozatot nem ismerõk számára érdekes alkotás lehet, de ez sok más ilyen esetben is igaz.
9/10
szekfuandras 2010 júl. 31. - 19:01:22 9/10
(191/549)
Kyoshi harcosok a trailerben is meg a szereplõknél is vannak, csak a filmbõl hagyták ki õket...
Chronos96 2010 júl. 31. - 18:45:46
(190/549)
Nem tudom. Én arra számítottam, hogy a szereplõknek a jellemük is ugyanaz lesz, de mintha egy teljesen más történet lenne, és pár dolgot a sorozatból vettek.
És lehet valakinek nem tetszik a sorozatban h ilyen pl Sokka, de szerintem jobb volt úgy... Meg az hogy egyszercsak egymás mellett volt Sokka meg Yue hercegnõ, aki itt királynõ volt!*
áhh azt hittem hogy egy normális mesesorozat film adaptációját látjuk, de nem.