4/10
csirkecombiii 2010 júl. 31. - 17:33:53 4/10
(189/549)
Nem vártam sokat a filmtõl, de még azt is alúlmúlta. A sorozathoz képest nagyon sz*r. Csomó fontos jelenetet átírtak, vagy kiagytak. Meg persze fontos szereplõket is kihagytak. Például Kyoshi harcosait. Nicola és Noah borzalmas színészek. Egyedül talán Jackson és Dev voltak azok, akik jól játszottak. A többi pocsék volt.
Szóval: 4/10
2/10
Decooy 2010 júl. 31. - 16:24:15 2/10
(188/549)
felesleges pénzkiadás volt, borzalmas szinkron, unalmas story, nagyot csalódtam....ne nézzétek meg!
Hannibal Lecter 2010 júl. 31. - 15:44:30
(187/549)
Én azt mondom, ez a film azoknak is csalódás lesz akik nem látták a sorozatot. Most már teljesen egyértelmû számomra mi a baj: a karakterek vagy küllemüket vagy viselkedésüket tekintve nem egyeznek a sorozatbeliekkel, melyekre ott az eseményeket és a dialógusokat építették. Nincs ábrázolva egy vicces, szórakozott, poénkodó, Katarának állandóan produkáló Aang, egy folyamatosan felsülõ, viccesen szerencsétlen Sokka, a bölcs, Zukkot kiegyensúlyozó Iroh bácsi, a tûz uráról pedig nem is beszélek. Mintha valamelyik 122. indiai irodatróger sétált volna ki mindenféle elrettentõ, tiszteletparancsoló tekintély nélkül, már elnézést a színésztõl, õ nem lesz hülye, hogy nemet mondjon de a castingosokat felelõsség terheli. A tûz ura olyan misztikus hatalmasságba emelkedõ árnyalak, akit az elején talán nem is mutatnak tisztán. A karakterek valódi lényegisége hiányzik, amiben a gyerekek a sorozat alatt saját lényegiségükre találtak rá. A stresszelõ érzelem kimutatás, a nevetéssel oldott feszült helyzetek stb.A Zukkot játszó srác sem béna, de õ rá meg a rendezõnek kellett volna szólnia. A sorozatban dermesztõ fehér arca van, vörös sérülés, sárga szemek, kopasz és a haja fent össze van fogva. Az egész arca rémísztõ valahogy, nem kell mindig V szemöldököt formálnia és tüzet köpnie a dühtõl. Amikor pedig a "vizes paraszt" Sokka elsõ látásra beleszeretett és fordítva is Yue-ba, az nagyon gyorstalpalós volt. Nincs rávezetés, nincs ráhangolás, az egész film nem volt más, mint átfordított, kifordított jelenet panelek az egységes sorozatból. Az jó volt amikor az elején nem egy ázsiai arcú vizi nomádot lökdöstek a tûz népének katonái, a két fehér, Sokka és Katara meg valahogy másnak született. Azula a végén tényleg úgy nevet mint egy elmeháborodott, pedig ez nála fokozatosan lett kidolgozva, akkor is ha már elmebetegnek született. Egy katasztrófa ez a film és tényleg nem értem azokat akik nem látták a sorozatot és nekik tetszik.Ez a film nagyon erkölcstelen és etikátlan példázata annak, ha valaki nem szívvel lélekkel csinál egy alkotást, csak pénzügyi okokból, gyors határidõvel. A legszomorúbb az egészben, hogy csak megkellett volna nézni azt a tetves sorozatot és aztán neki állni a filmnek. Itt egy Iroh bácsis videó, azoknak akik nem látták a sorozatot, csak, hogy tudják mirõl beszélek:

http://www.youtube.com/watch?v=7u6W9yJf61E
pateska 2010 júl. 31. - 12:44:46
(186/549)
Tegnap megnéztük ezt 3D-ben. Hát jelen esetben parasztvakítás volt a 3D: a kép elmosott volt szemüveg nélkül, szemüveggel lett éles de nem 3D-s. A reklámokban 3D-ben mentek a filmek meg minden, de itt semmi. Mintha normál vetítés lett volna.. Brutál, hogy valami konvertált dologról van szó. Nem érdemes 3D-ben megnézni.
6/10
robicsek2 2010 júl. 31. - 05:34:41 6/10 Előzmény twillight
(185/549)
De hasonlitanak nem? :) És ez a lényeg :):P
infectedmann 2010 júl. 31. - 00:13:58 Előzmény nitu88
(184/549)
Az utolsó léghajlító is utólag lett "átkonvertálva" 3D-be mint a Titánok Harca, ezért lett olyan moslék a 3D-s verzió. Olyan 3D-sként hirdetett filmet ne nézzetek meg amit nem alapból 3D IMAX kamerákkal vettek fel mint James Cameron Avatarjánál. Sajnos rengeteg ilyen gagyi 3D-s film lesz majd a jövõben. Én inkább rászánok fél órát, hogy Google-ben utánanézzek igazi 3D-s filmrõl vagy gagyi utólag mahinált moslékról van szó.
9/10
Vad 2010 júl. 30. - 23:41:43 9/10
(183/549)
Tetszett! Abban biztos vagyok, hogy nagy valoszinuseggel azert, mert nem vartam tobbet, mint amit kaptam.

Nekem Aang is bejott, en nem birom ha bohockodik :) , igy nekem bejott, hogy komoly volt vegig. Es igen, Zuko karakter szineszet nagyon eltalaltak, az elozetesbol pedig nem jott be.

A legjobb, hogy a gyerekek is megnezhetik majd DVD-n, moziba nem mertuk elvinni oket.
twillight 2010 júl. 30. - 21:01:49
(182/549)
Láttam eszkimót, sõt: kínai mondákban is szerepelnek. A kínaiak egyértelmûen elhatárolódnak tõlük benne mint nép.

Amúgy legjobb tudomásunk szerint minden ember ~afrikai.
6/10
robicsek2 2010 júl. 30. - 19:43:58 6/10
(181/549)
1. Hogy jön ide az anime? Én azt hangoztatom hogy ez a mese sorozat kiérdemelte az anime jelzöt men azt hogy anime. Mert az animék vannak ezen a szinvonalon.
AM láttál már eszkimot?? Mond meg nekem melyik népre hasonlit a legjobban ? Hát a Kini-ra és az indiánokra.
5/10
Blaine 2010 júl. 30. - 18:34:57 5/10
(180/549)
***SPOILER***

Egen, eszközöknél éppen lehet szent tárgyakra is asszociálni. Jogos.

A bomba témához: a sorozat szerint a kalózok robbanó anyaggal teli hordókat visznek Zuko hajójára és azt robbantják be. Itt meg a fáklyára telibe ömlött gáz... A hordós megoldásnál tudták idõzíteni, hogy mikor robbanjon, de a másik esetben? Alig hiszem. A fáklya esetleges gázüzemûsége az kérdés marad.

Tipikus manga beállítás ide vagy oda, Azula akkor is inkább egy vihogóból szabadult dinnyére emlékeztetett, nem pedig egy számító, ravasz és kegyetlen hercegnõre.

***SPOILER VÉGE***
nitu88 2010 júl. 30. - 18:08:21
(179/549)
Hát én is be voltam zsongva hogy ott ülhetek a 3D-s premieren,de az elejétõl kezdve törölgettem a zsemüveget mert totál homályosnak tûnt az egész!A végére megfájdult a szemem:S A film óriási,nagyon látványos,végig élvezhetõ,de nem sokat fektettek a 3D-s élményre,szinte csak az volt valósághû amikor az elemekkel babráltak,de minden más "síkképernyõ":D Aki teheti inkább nézze meg simán:D
Chronos96 2010 júl. 30. - 17:36:35
(178/549)
Nem éri meg a 3D én abban néztem. Szerintem nem sokkal láttam többet, mint 2D-ben láttam volna, csak haver erre foglalt jegyet.
A látványvilág alapból nem egy nagy cucc, max az néz ki jól, amikor a vízet idomítják, de SZERINTEM nem éri meg plusz pénzt kiadni ezért.
Az Avatarnál anno a látványvilág miatt érdemes volt a 3D. Itt se azt mondom hogy rossz, de szerintem nem szükséges.
twillight 2010 júl. 30. - 16:53:26
(177/549)
Az amicsiknál nem szokatlan hogy "befér" alapon nem megfelelõ bõrszínû az egyik szereplõ. Nyilván tartozott a rendezõ a négernek egy szívességgel, és hát kopasz az kopasz - ergo lehet tibeti pap :P Quai Cheng Chainhez képest ez semmi xD

Azula a végén tipikus mangabeállítás. Nem értem a problémádat.

Nyilván vannak varázspálcák, vagy valami. Esetleg szent tárgyak? A tekercseikre gondoltak?

Milyen gõz ég? Földgázt szoktak fáklyába vezetni. Mi van a bombákkal?

Meghatározott kritériumai vannak annak mire milyen korosztálybesorolást adnak. A nagy vicc hogy régen tlejesen mások voltak a besorolások - bár már akkor sem figyelt rájuk senki. Sõt, egyszer pár éve láttam moziban egy filmet amit úgy mutattak be, hogy még mindíg BA (besorolás alatt) jelzése volt!
twillight 2010 júl. 30. - 16:31:53 Előzmény robicsek2
(176/549)
Speciel Sokkáék tutira eszkimók...
(Az anime-stílus meg Japánból ered, nem Kínából.)
Chronos96 2010 júl. 30. - 16:01:34
(175/549)
Megnéztem. Hát nem volt rossz.
Tulajdonképpen nagyon gyorsan haladtak pár helyen, és olyan dolgok voltak benne, amik a mesében nemvoltak. Aztán a karakterek jelleme nem jött át. Sokka még a legkevésbé sem volt az az ügyetlen, mégis erõs karakter. Aang nem volt vicces.
Nem tudom. Nem adta vissza azt a jó hangulatot mint a mesében.
A filmben legalább azt megcsinálhatták volna, hogy *SPOLER* Aang avatar állapotba kerül, és víz veszi körül... *SPOILER VÉGE*

Egy csomó dolgot átírtak. Esküszöm Zukot játszották a legjobban. Neki az elsõ könyvben amúgy se volt más, csak hogy vissza szerezze a becsületét. A filmben is ez volt.

*SPOILER* Az elsõ könyvben a sorozatban, sõt még a másodikban sem, a harmadik utolsó pár részében láttuk a tûz ura Ozai-t, itt meg elsõ könyvben... *SPOILER VÉGE*

Én sokkal többet vártam ettõl a filmtõl...
5/10
Blaine 2010 júl. 30. - 14:34:01 5/10
(174/549)
Fogalmam sincs, hogy miért kellett így variálni a dolgokat.

***SPOILER***

Annak is mi értelme volt, hogy Aang léghajlító mesterét - aki a sorozatban egy igazi tibeti muki kinézetû bajszos vénember volt - leccserélték egy fekete figurára? Semmi.

A film végén amikor Azulát mutatják, nem az a kis számító dögöt kapjuk, akit ismerünk, hanem egy vigyorgó elmeháborodottatt, akinem szinte ki se látszik az arca a hajából... Fájdalmas.

Földhajlítók mikor elkezdik magyarázni, hogy elvitték a tûzhajlítók a földhajlító eszközeiket?
Micsoda? Mire gondolt? Kapa, ásó, faeke? Hihetetlen blõd.

A fáklyára telibe áramló gáz(? miért lenne gáz a csõben, inkább gõz!) bombás(?) jelenet is annyira hülyeség, hogy szinte visít.

Ami még nagyon izgalmas, hogy 12-es korhatár. Nájsz. Vér egy csepp nem hullhatott, még akkor se mikor a halat leszúrta Zsao, de amikor a négy vízhajlító vízbe fullasztja, azt meg szinte az ember arcába tolva mutatták. Biztos ez annyival jobb, mint a vér...

***SPOILER VÉGE***

Összességében elmondható, hogy nem jó film. A szinkron színészeket meg... Más filmhez használták volna nem ehhez...
9/10
szekfuandras 2010 júl. 30. - 14:14:00 9/10
(173/549)
Most nézem a trailereket és benne vannak a kyoshi harcosok... A szereplõk leírásában is benne van, de a filmben nem emlékszem h láttam volna :S
9/10
szekfuandras 2010 júl. 30. - 14:04:29 9/10
(172/549)
Ez túl emberi szokás, amerikai filmekben ilyet nem láthattunk eddig(ismétlés) xD Mint ahogy nyelvbotlást stb.-t sem láthatunk... Mindenki tökéletes egy amerikai filmben.
Hannibal Lecter 2010 júl. 30. - 13:52:36
(171/549)
Azért az tényleg érdekes, hogy shyamalan miért változtatta meg a rasszokat a filmben. A sorozatban a víz népe volt kreol bõrû, a tûz népe pedig fehér bõrû, itt a filmben meg fordítva van. Ennek ezen tanulságai lehetnek:
- 1, végre nem mindig a fehér ember a genya
- 2, Egy nyugati típusú filmnek nem lehetnek nem fehér fõszereplõi
- 3, Vagy tényleg Májköl Dzsekszon szindrómában szenved Shyamalan és tudatalatt negatívan ítéli meg a saját Indiai származását. A tûz népe Indiaiakkal lett eljátszatva, esetleg arabokkal, de ez már megint az ezredik érthetetlen dolog, hiszen tiszta Japán esetleg Kínai beütése volt a tûz népének, fehér bõr stb. Azula is egy Indiai nõ lett volna? Te jó ég, még jó, hogy Tophot nem kellett ilyen degenerált formában látni. Ha minden jól megy, nem is fogjuk.
5/10
Blaine 2010 júl. 30. - 13:30:51 5/10
(170/549)
Igen, az tényleg nagy fajin volt, hogy egyszer levegyem máskor feltegyem a szemüveget, hogy jobban lássak... Színészi játék nulla körül, teljesen szerep idegen emberek, erõltetett, minden humort nélkülözõ film. Egyszerûen fájt a szívemnek az egész...