5/10
Blaine 2010 júl. 30. - 13:27:21 5/10
(169/549)
Egy évet vártam rá, és hiába... Hatalmas csalódás. Az, hogy dolgokat kihagytak, hogy beleférjen az idõbe, olyat már láttunk, de hogy felesleges és értelmetlen dolgokat hozzátenni... Aki a sorozatot nem látta és úgy nézte/nézi meg, az is csak egy összecsapott, kusza blõdlit kap gagyi 3D-ben (annak is mi értelme volt...). Egy biztos, hogy a maradék két részt biztosan nem nézem meg, mert egyszerûen ezek után nem érdemes.
10/10
animeboy93 2010 júl. 30. - 12:10:44 10/10
(168/549)
Akik imádják a fantasy filmeket, azoknak elsõosztályú.
Érdekes, fogós témát dolgoz fel, látványos filmes elemekkel.
10 | 9 de csak azért nem 10, mert vártam a befejezést =)
West 2010 júl. 30. - 12:01:53
(167/549)
Nekem sem tetszett túlságosan
Felesleges monológok ismétlések kedvencem "nem öllek meg mert úgyis újjászületsz" rá 20 secre "ne öljétek meg mert mégújjá születik" és ilyenekbõl nem csak egy volt a másik a színészek sztem egyikse volt jó Ang túl kisgyerekes humortalan Katara néha idegesítõ Sokka pedig túl idõs szintén mentes minden vicctõl.A történetet pedig sokhelyen megváltoztatták szintén értelmetlenül.Úgy gondolom mindenki túl sokat várt ettõl mert nagyon be volt harangozva nem véletlenül a 150 millióból 90 a marketing volt de könyörgöm megérte?A 3D pedig pocsék semmire való sõt néhol még szem hátrány pár helyen mikor nagyobb kamera mozgások volt az egész elhomályosodott pl. a földidomáros résznél.
10/5
6/10
Bogoj 2010 júl. 30. - 10:30:15 6/10 Előzmény szaki25
(166/549)
igen, én így néztem meg a cameron-féle avatárt, és az így neveld a sárkányodat is...
semmi hátrányt nem éreztem, hogy két szemüveg volt rajtam...
6/10
Bogoj 2010 júl. 30. - 10:28:55 6/10 Előzmény robicsek2
(165/549)
pedig van ilyen :-))
a feleségem figyelt föl a sorozatra a tv-ben, tetszett neki, megkért, nézzek már utána, mi ez, és próbáljam megszerezni.
utána együtt (két gyerekkel) végignéztük az egészet. ha adnak egy részt valamelyik csatornán, még mindig leülünk elé, hatalmas siker volt a család minden tagja részére. ezért is vártuk nagyon a filmet...
Hannibal Lecter 2010 júl. 30. - 10:18:11
(164/549)
Shyamalan biztos azt gondolta, hogy ennek már van egy alap ismertsége, sikere, ezért bármilyen szart is gyárt, nem bukik nagyot. Még 121.szerre valami megrándul az emberek gyomrában: Húúú ez shayamalan. - csak már azt nem tudjuk rég, miért. Valószínûleg abból indult ki, hogy ennek a fõ közönsége a gyerekekbõl áll, akik ha lenyeltek már olyan fos filmeket, amiket itt az elmúlt években produkáltak, akkor ezt is lefogják. Számomra már Tim Burton Alice-je és annak förtelmes megvalósítása és 3D-je is elfogadhatatlan volt. Egyszerûen váltásra lenne szükség a filmszakmában, mert ezekbõl az emberekbõl kifogyott a lelkesedés, a kreatívitás, az egyediség és már csak íztelen, mû paneleket képesek produklálni sorozatgyártásban. Shayamalan azt gondolta talán (ha egyáltalán gondolkodott rajta) én majd egyedi leszek, nehogymáá lemásoljam a sorozatot. Kit érdekel, hogy Zukko, Iroh, Sokka, Katara, hogy néztek ki 60 részen át. Azért borzalmas ez,mert ezeket csak lemásolni kellett volna. Nem tudom miért gondolta, hogy a gyerekek, felnõttek akik megkedveltek egy világot, most annyira hasra esnek majd egy teljesen mástól. Ez a legkóklerebb bénaság amit alkotó csinálhat. Leírta magát nálam
9/10
szekfuandras 2010 júl. 30. - 10:13:04 9/10
(163/549)
sztem a tûz ura pont úgy néz ki, mint a Zsao(nem tudom h kell írni)...
zorácska 2010 júl. 30. - 09:40:37
(162/549)
NE nézzétek meg 3D-ben! Avatár fanok, ha tényleg meg akarjátok nézni, csak hogy tudjátok mit tett velünk Shyamalan, akkor se 3Dben! Én nem bírom kiheverni ezt a csalódást! Olyan mintha vette volna a sorozatot, szépen lekopaszította volna róla a humort, a jellemeket, a motivációkat, az érzelmeket, a mozgatórugókat, és a megmaradt csonkot feltöltötte CGI-vel. Nem mondom, az elején egész jól indult, és voltak részek, amik tetszettek. El lehet nézegetni, különösen mert tudtam mirõl van szó. De ha nem láttam volna a sorozatot, rengeteg kérdésem megválaszolatlanul maradt volna. Így azonban csak egyetlen kérdésem marad:
Shyamalan komolyan gondolta, hogy ezzel bárkinek is kiszúrhatja a szemét???
(Hála az égnek jön az új Avatar sorozat, a Legend of Korra :))
3d 2010 júl. 30. - 03:59:39
(161/549)
Na megnéztem ezt az utolsó légkalapácsot, nekem az volt a szerencsém hogy elõtte sose hallottam még a rajzfilmrõl sem így hát nem volt semmi elvárásom, szerintem abszolút nézhetõ film egyszer csak hát valami irdatlan hülyén van vége, azt hittem még minimum 45 perc hátra van.A második részt szerintem már csak dvd-n adják ki :)
Csak azok nézzék meg akik szeretik a fantasyt de szinte biztos hogy azoknak is csalódás lesz, én azért nem bántam meg, nekem szorakoztató volt és enyi nem több.Ja a 3d-je egy foss.
10/7 mert imádom a "jedis" filmeket :)
6/10
robicsek2 2010 júl. 30. - 00:48:45 6/10
(160/549)
Suki-val már az elsõ évadban találkoznak, mert el látogatnak Kioshy szigetére. és ott találkoznak vele . Am kb vagy a 3. vagy 4. részben van aszem.
5/10
Gaben 2010 júl. 30. - 00:15:33 5/10
(159/549)
Nem tetszett..jó lehetett volna..de elrontották..semmi vicces jelenet v Sokka bénázása...Katara Aang között semmi vibrálás..a történet nem követi a sorozatban történteket...A következõnek jobbnak kell lennie!
6/10
robicsek2 2010 júl. 30. - 00:00:11 6/10
(158/549)
Egyet értek teljes mértékben. AM szerintem appán inkább a lábait rontották el. Komolyan mondom csak úgy lógott ,mintha valami élettelen tárgy lenne.
1/10
Zsákos ember 2010 júl. 29. - 23:52:56 1/10
(157/549)
Még ilyan sz@r fantasy adaptációt !
Aki ismeri az animesorozatot még véletlenül se tévedjen el a moziba erre a förmedvényre,mert egyrészt megbánja,másrészt meg nem éri meg a film a mozijegy árát !
Mindenkinek inkább anime-t ajánlom !
nagygeccc 2010 júl. 29. - 23:09:43
(156/549)
Igen Iroh az hiteles volt :)
1/10
Zsákos ember 2010 júl. 29. - 23:08:00 1/10 Előzmény Hannibal Lecter
(155/549)
Mommo benne van a filmben és Appa is !
Bár Appa inkább egy hatalmas,kövér repülõ lajhárnak tûnik mint bölénynek ! ;)
nagygeccc 2010 júl. 29. - 22:10:28
(154/549)
Felületes sztori, jelentéktelen párbeszédek, gyenge színészi játék (szerintem pár jelenetben azt se tudták mi a tök van), a karakterek nem voltak jól megjelenítve, a tûz urának meg nem tudom miért egy tökfilkót választottak. Látványra nem volt rossz, de a 3D olyan sokat nem dobott rajta.

10/6

A rajzfilm amúgy élvezhetõ még felnõtt fejjel is.
9/10
Sieroy 2010 júl. 29. - 21:18:06 9/10
(153/549)
Jajj, de most komolyan... Aki azt várja, hogy ugyanaz legyen a film mint a mese, az ne nézzen fatnasy-t mert nem neki való. Jó lenne ha el tudnátok vonatkoztatni a rajzfilmsorozattól.
Aki azt mondja, hogy ez egy nem jó film az hazudik. Nálam 9/10. A színészek jók, végre egy film amiben nem "mûanyag" emberek játszanak. A zene nagyon jó lett, az effektek csodálatosak. Persze egy-két rész át van írva, de apróságokról van szó. Olvasva itt sok hozzászólást, amit mûvelnek a fikûzók az nem mást mint szõrszálhasogatás.

MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM!

Aki meg nem tud elvonatkoztatni az maradjon a mesénél, annak az való. Nagyon jó film lett!
Mr. D 2010 júl. 29. - 20:35:20
(152/549)
Nna erre mondják, hogy se füle, se farka! Nem tudom, M. Night Shyamalan azt gondolta, hogy majd egy animesorozat (amit a kislánya ajánlott a figyelmébe!) megfilmesítése visszaállítja régi hírnevét? Azt hiszem, mindenkinek jót tenne, ha ez az ember most megállna egy percre, lenyugodna, aztán elkezdene merengeni azon, hogy hogy is hozta össze a Hatodik érzéket v. A sebezhetetlent, majd összeszedné magát, és készítene valami hasonló kaliberût, mert ez már tényleg nem állapot, hogy egymás után gyártja a nézhetetlenebbnél nézhetetlenebb filmeket. Az esemény után legalább egy Hatodik érzék féle film kellett volna, hogy újra komolyan vegyék, nem pedig egy mesesorozat, amit még el is ront a saját hülyeségével! Nem is értem, a Dragonball: Evolúció után az amcsik nem gondolták úgy, hogy nem kéne több japán animét adaptálni? Abból csak baj lehet. Na jó, a látvány tényleg nagyon szép volt, elsõrangú CGI, de ez édeskevés egy majd' 2 órás filmhez (még 3D-ben is). A párbeszédek eléggé röhejesre sikeredtek, és a világító fejû kopasz kiskölyök is inkább megmosolyogtatta az embert...Az eredeti sorozatot nem láttam, de azt mondom, jobb lett volna ezt a TV képernyõn hagyni...
9/10
szekfuandras 2010 júl. 29. - 20:16:02 9/10
(151/549)
Ma néztem meg. Teljesen ugyanaz van benne, mint a rajzfilmsorozatban. Semmi extra.
Az effektek fantasztikusak, a színészek egész jók(és persze Jessica Andres, Nicola Peltz és Seychelle Gabriel nagyon szépek :D), a sztori is jó(bár már ismert...), tehát néhány hiányosságot(elõttem már vki leírt fontos kérdéseket) leszámítva jó volt :D

9/10

Várjuk a folytatást! :D
2/10
Babapopó 2010 júl. 29. - 19:28:57 2/10
(150/549)
Húúú hát ma megnéztem és számomra elég borzalmas volt! Csak sóhajtoztam már az elején amikor meghallottam a szinkront...most komolyan ennyire, hogy lehet elrontani???:( Szerintem a 3D se érte meg mert nem használták ki!