5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 11:30:42 5/10 Előzmény guess.who
(1887/2087)
A báró azért nem büntette meg Ilonát a Torzsa dosszié ellopása miatt, mert abban nyilván ránézve kompromittáló iratok is voltak.
guess.who 2020 ápr. 21. - 11:28:30 Előzmény napraforgó
(1886/2087)
Végső soron azon gondolkodom, hogy Rózsa nem konkrétan azt mondta Jakabnak, hogy szül neki gyerekeket, de mivel már van neki egy, egy Jakabbal közös háztartásban már felvállalhatná, hogy az övé Borika - az instant gyerekporhoz meg csak egy pohár víz kell és készen is van a színes-szagos, háromdimenziós, hatéves Borcsa, aki örömmel fogadja el a cukrot az új apukájától...

(Bár fiúkról és lányokról beszélt Rózsa, szóval lehet, hogy mégis úgy értette, hogy "ha úgy alakul", akkor végülis tud szülni még gyerekeket is.)
Kotarbinski 2020 ápr. 21. - 11:27:28 Előzmény napraforgó
(1885/2087)
Oké, én ezennel befejeztem! Nincs is értelme tovább folytatni, mert ha vége a sorozatnak, akkor úgyis elbúcsúzunk egymástól.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 11:25:10 5/10 Előzmény guess.who
(1884/2087)
Ilonka még kislány. 13 éves gyerek ne szerelmesedjen bele senkibe, legfeljebb egy regényhősbe.
Rózsa-Jakab kettős nem most fog kibontakozni, én úgy láttam, hogy már pár résszel korábban erősen egymásra találtak.

Én a Katica-Imre párosnak adnék egy esélyt, Anna hoppon marad, Sándor meg vagy elmegy Svájcba, vagy az apja mellett marad és megpróbálnak valahogy talpraállni.
Ha Mihálynak van esze, a földje kb. harmadát, ami a vasúthoz kell (lááttuk a térképen a képzelt nyomvonalat) emelt áron eladja a bárónak és a maradék részen megpróbál gazdálkodni. Meg is zsarolhatná a bárót, pl. elfelejti, hogy a fia gyújtotta föl a földjét, ha kifizeti a föld árának háromszorosát.
Mert a pénz kell a megélhetésre, amig az új telepitésű szőlője termőre nem fordul.
guess.who 2020 ápr. 21. - 11:25:01
(1883/2087)
Igen, az állatkínzás bűncselekménye mindenképp megvalósult, de nem ám csak ABátorral, hanem az ANévtelen kutyával is, akit 75 részen keresztül valami távoli, üres szobában tartottak elzárva, hogy a sorozat végén egy nyúlfarknyi, 10 másodperces jelenetben végre szaladgálhasson kicsit. Mi ez, ha nem bűncselekmény? Ja, és ráadásul: a lovat legalább láttuk, hogy néha megetették - a kutyát viszont sosem!

Az utolsó mondat Tanús-utánérzése tetszett, de ezt csak spoilerben merem leírni, mióta kiderült, hogy összebeszélünk. :D


guess.who 2020 ápr. 21. - 11:20:40 Előzmény napraforgó
(1882/2087)
A többivel nem is vitáznék (vehetjük úgy, hogy egyetértek :) ), de az "Ilonka ellopta papája okmányait" részt azért nehezen lehetne klasszikus bűncselekményként aposztrofálni. Ez egy gyerekcsíny volt, semmi több, és a báró is ennek tekintette, hiszen még csak meg sem büntette érte Ilonkát attól kezdve, hogy azt sejtette a lánya beszámolója alapján, hogy a dosszié megsemmisült a tűzben (amiből persze valamit biztosan ki akarnak még hozni - csodálkozom is, hogy ha Torzsáék kimentek a szőlőbe, hogy megnézzék a kárt, miért nem találták meg tegnap este?!).
Kotarbinski 2020 ápr. 21. - 11:20:05 Előzmény Sumomo_
(1881/2087)
De, én elítélem! Csakhogy a nők másodrangúként történő megítélése még a Bibliáig nyúlik vissza, ahol "asszonyi állat"-nak nevezik, és így is kezelik őket. Az Egyesült Államokban 1920-tól kaptak a nők választójogot. Hazánkban Rákosi 1949-es alkotmánya tartalmazta ugyanezt. Tehát elég hosszú időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy tényleg megszerezzék a nők a jogegyenlőséggel járó alapjogokat. Miért csodálkoznánk akkor azon, hogy 1865-ben egy báró a látottaknak megfelelően nyilatkozott a feleségéről?!
guess.who 2020 ápr. 21. - 11:15:33 Előzmény napraforgó
(1880/2087)
Igen, az jól volt eljátszva (L. Lilla jó színésznő, mindig mondtam :) ), de nézd a másik felét is: Imre nem gondolt egy percig sem "úgy" Katicára, neki a beszélgetés közben végig az járt a fejében, hogy mit tegyen Annával, hogyan döntsön vele kapcsolatban - és ezeket a félmondatait értette félre Katica mindegyik alkalommal... A végén éppen azért mondta ki olyan vonakodva, hogy Imre hihet a kisasszony ígéretének. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 11:13:15 5/10 Előzmény guess.who
(1879/2087)
Én nem szeretem, ahogy Imre fenyegetőzik és hőbörög és beigér mindenféle törvénytelenséget.
És bizony visszaélt a hatalmával, amikor némi ellenszolgáltatásért közbenjárt a báró pártfogoltjának érdekében. Nem számit, hogy az a megvesztegetési összeg a Lobsinger perselybe ment. Mi ez, ha nem befolyással üzérkedés?
Szavakkal is lehet sebet ütni. És Imre bizony nem fukarkodott soha a fenyegetésekkel, kit, hogyan fog fellógatni, családját börtönben rohasztani, stb.
Én ezt egy tiszta, jellemes embernek nem tudom elnézni.
A politikai koncepcióját meg milyen szépen kifejtette a főispánnak. Úgy fogja csűrni, csavarni, értelmezni a jogot, hogy az az uraknak legyen jó. A többi ember meg le van sz.rva. Olyan szépen kifejtette, hogy még a főispán, a hatalom kiszolgálója is elborzadt tőle.
Nem vall nagy értelemre, hogy ilyeneket hangoztatott, mert még a hitványak is mentségeket keresnek maguknak és próbálják megőrizni a látszatot. De ilyen nyiltan felajánlkozni, hogy csak szóljon kegyelmes uram, és én bármi törvénytelet, erkölcstelent el fogok követni, amit csak szeretne.
Fúj.
Méghogy erkölcsös, tiszta ember. Az én szememben nem.
guess.who 2020 ápr. 21. - 11:12:41 Előzmény napraforgó
(1878/2087)
A "rokocai új szerelem kibontakozása" nem feltétlenül jelenti a Katica-Imre-Anna-Sándor négyesből bármelyiket. Lehet Ilona-Gyulagyerek páros, vagy éppen a tegnap este közös gyermekről álmodozó Rozsda-Jákob kettős kibontakozása is... De akár egy Katica-Zalánt is el bírnék képzelni. :D
offtopic
guess.who 2020 ápr. 21. - 11:09:18
(1877/2087)
Bizony mondom, rossz és ördögtől való dolog az, amikor az ember a könyvek szagát imádja, meg éjjel 11-kor még mindig lámpafénynél böngészi a nyomtatott betűket a takaró alatt, hogy ne zavarjon másokat. Fölösleges hívság a könyvek gyűjtögetése is, hiszen azokat odaát úgysem vihetjük magunkkal.

Van egy 1937-es kiadású Jávorka-Csapody: Magyar flóra kishatározója c. kötetem. Sajnos hiába jó illatú a benne egykor lepréselt növények miatt, teljesen értéktelenné teszi, hogy előző tulajdonosa, egy bizonyos Juhász-Nagy Pál még az akadémikussága előtt összefirkálta az egészet a jegyzeteivel és csodálatos növényrajzaival. :)

guess.who 2020 ápr. 21. - 10:56:40 Előzmény napraforgó
(1876/2087)
A szolgabírót szerintem ismerték, elég jó viszonyban voltak, már az első részekben is járt ebédelni a báróékhoz, ha jól rémlik...

Mondjuk az igaz, hogy a készítők úgy próbálták a szereplőket "bemutatni" a nézőknek, mintha mindenki aznap látná a másikat először, és így el lehessen játszani, hogy valamelyik szereplő alaposan elmagyarázza az előéletét és az egymás közötti viszonyukat. :)
guess.who 2020 ápr. 21. - 10:53:46 Előzmény napraforgó
(1875/2087)
Annyira jól látsz dolgokat, és annyira jól össze is tudod foglalni, éppen ezért nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy leírod, hogy "Csak sajnos időközben kiderült, hogy Imre nem annyira tiszta, nem annyira jellemes és meglehetősen gerinctelen ember, aki nagyon is önkényesen értelmezi a jogszerűséget." - anélkül, hogy ez az ember valóban el is követte volna mindazt, amivel vádolod... A szavai lehet, hogy félreértelmezhetőek voltak (vagy kétértelműek, bizonyos helyzetekben), de hát azok csak szavak. Nem bántotta Sándort (annak ellenére sem, hogy tudja, hogy ő volt a robbantó és tudja, hogy visszaeső módon elszerette tőle Annát) és nem tett semmit a báró kénye-kedve szerint sem - vagy csak annyit, amennyi még törvényes volt (l. például a piactéri "verekedést", amiben ugye végül Móricunkat állította le).
guess.who 2020 ápr. 21. - 10:42:23 Előzmény napraforgó
(1874/2087)
"aki jószerivel a világon semmi más nem tud, csak azt, hogy hogyan kell művelni a szőlőt és hogyan kell a leszüretelt termésből mustot, majd bort késziteni."
Ahogy lentebb már párszor írtam: engem nem győztek meg a forgatókönyvírók és a színész sem arról, hogy Sándorunk egy szimpla napszámosnál jobban értene a szőlőhöz és a borhoz. Ahhoz még Rozsda is jobban ért.

"Mert a kapálás gyönyörei nem kötnék le a baronesszt, az tuti. "
Ez meg a másik, amit szintén sokszor írtam már: mégis mit tudna nyújtani Annának Sándor ezen kívül?

De ami a lényeg: most MINDEN megoldódott, hiszen NINCS már szőlő, nem kell Sándornak sem naphosszat kapálnia, metszenie, szüretelnie, bort fejtenie, palackonia, hordót kéneznie (és így nyilván Annának sem kell), úgyhogy minden idejüket egymásra szánhatják: elindulhatnak világkörüli nászútra, ilyesmi. :) Beszélgetni meg majd úgyis csak a nászút után, az első hosszú és unalmas téli estéken kell majd először, szóval ezzel még nem kell most törődniük. :)
Sumomo_ 2020 ápr. 21. - 10:38:36
(1873/2087)
Senki nem mond semmit Károlyunk kirohanására, miszerint az asszonynak hol a helye?
:D
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 10:20:59 5/10
(1872/2087)
Mit gondoltok, miért talált Péter atya egy elhagyott csecsemőt? Mert igy létrehozhat egy árvaházat - Lobsinger Ödön fényes nevének megörökitésére. És módot adhat a rosszéletű Torzsa Rózsának a megjavulásra. Mert bizony az árvaház vezetője, Csizmadia Zsuzsa és Péter atya mellett Rózsa lesz, aki igy megjavul és megigazul. És az anyai hajlamait meg kiélheti a szegény elárvult gyermekeken.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 09:51:25 5/10
(1871/2087)
És a végén Imike bezárja az egész bűnös várost, saját magát is beleértve.
És az lesz a hepiend, hogy nem kell többet nézzük ezt az elbaltázott fércművet.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 09:47:28 5/10
(1870/2087)
Na látod, mennyi mident kifelejtettem a listáról.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 09:46:45 5/10
(1869/2087)
Pedig bele lesz tolva a szánkba. Erkölcsi tanulságként legalább egy pár össze lesz boronálva, a többinek meg lesz valami pozitiv jövő megcsillantva.
Hisz ez nem krimi - bár akár lehetne is - hanem egy romantikus filmsorozat. Úgyhogy a végén folyni fog a nyál össze-vissza, majd meglásd.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 09:42:45 5/10
(1868/2087)
Már a tiszta erkölcs szobra, Csizmadia Zsuzsa is megmondta, nem számit semmi, csak az, hogy boldogok legyenek. Rózsa úgy vetette magát Jakab nyakába, hogy még a gyereket is beigérte neki. Végül is, van már egy törvénytelen gyereke, most már szülhet hozzá még párat. A lényeg, hogy boldogok legyenek, és nem számit, ki mit mond és minek tartja őket.