offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 21:32:50
(954/1574)
megbocsájtok :)


De állítólag nem is ilyen, mert Õ kifejtette, csak azt nem tudom,hogy mikor, mert minden okfejtésére válaszolok, hacsak nem közben a moderátorok azt is törölték, de nem hiszem, mert ami olyan tartalmú, hogy kicsit is rizikos, azt szoktam csekkolgatni, és ha törlik, finomabban újra írom.

Mint pl most is :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 21:31:04
(953/1574)
Az elõzõ hsz-em moderálva lett, pedig én nem is hülyéztelek le.

Érdekesek ezek a moderátorok, azt lehet mondani a másikra, hogy hülyének tartalak, azt viszont nem, hogy szerintem nem látod rendesen a politikai és világ eseményenek. Nem vagy hülye, nem vagy ostoba, csak valami, legyen az akár egy rózsaszín napszemüveg, elhomályosítja a látásod.


Akkor újra, az alkusz nem alkuszik meg.

A gestapotól csak egy szûk rétegnek kellett félni, ellenben az avo és az avh bárkit elvitt válogatás nélkül. Ha szomszédod felnyomott valamiért, már jöttek is érted.

Ha volt módod olyan öreg emberekkel beszélgetni, akik 39-40-ben már 8 év körüliek voltak, akkor azok elmesélték az éles kontrasztot az állítólagos német "megszállás" és az állítólagos szovjet "felszabadítás" között, de én úgy veszem észre, hogy a Te információid jó része nem elsõ kézbõl van.

Én nagyon szeretek ilyen idõs emberekkel errõl a témáról beszélni.

Sok német ismerösünk is van, és ott is van hogy megnyilnak az öregek, vagy ha Õk nem is, a fiatalabbak elmondják, hogy nekik mit mondtak az öregek.

Kicsit mást, mint ami a történelem könyvekbe van írva, és én inkább nekik hiszek, mint a gyõztesek által írt történelem könyveknek.


Átalánosban még azt tanultam, hogy egyiptomban rabszolgák építették a piramisokat, mára pedig kiderült, hogy egyiptomban csak hájtáji rabszolgaság volt, és az volt az egyik legnagyobb megtiszteltetés, ha valaki dolgozhatott a félisten uralkodó síremlékén.

Ma azt tanítják, hogy ennyi és ennyi ember halt meg ilyen módon, pár száz év múlva ....


És külön köszönöm, hogy itt bárkit le lehet hülyézni :)
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:27:55 Előzmény wukovsky
(952/1574)
Elnézésed kérem a plágiumért !
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:26:18 Előzmény Dantes
(951/1574)
Milyen film ?
DeNiel 2010 jan. 03. - 20:37:04
(950/1574)
A németek démonizálva lettek....holokauszt egy iparággá vált. Jó eséllyel még ma is fizetik a jóvátételt. Az orosz lágerekben meg jóval többen haltak meg, mint a koncentrációs táborokban. Csak ennek nincs akkora vízhangja... A gulág világról is lehetne 20-30 filmet forgatni. Sõt van róla elég irodalom, csak igény nincs a megfilmesítésre.
Rahel 2010 jan. 03. - 19:32:21
(949/1574)
-A "Becstelen brigantyk" érdekes módon szorítja háttérbe a náci kegyetlenséget a páratlan okoskodással szemben!!:))

-Azt hiszem más semmi érdekes nem volt a filmben..:))
Charles Foster Kane 2010 jan. 03. - 19:10:33
(948/1574)
Szerinted a Becstelen Brigantykkal kapcsolatban ésszerûen megmagyarázható, hogy nulla pontot ad?

Meg amiket felsorolt az szerinted helytálló? Christoph Waltz játéka kínos? Ugyan már... Nem kell mindig anyázni, meg személyeskedni, ez tény. Deasszisztálni sem kell a hülyeséghez.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 18:56:26
(947/1574)
Lehet, hogy 10/0 adott rá, de legalább értelmesen megfogalmazta, hogy az Õ számára mi nem tetszik.

Ezt jó lenne ha megbecsülnénk a sok szar meg fos után :$


És ha végig nézed amit írt, akkor kiötlik belõle, hogy ami nekem, nekünk általában tarantino filmjeiben tetszik, az õt nem fogja meg.

Az ahogy vegyíti a stílusokat, idéz és tiszteleg a nagy öregektõl/elõtt.

Stb
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 18:53:39
(946/1574)
Azért Trumannak még le kell dobni az atomot, szóval a még hátra van, hogy ténylegesen megmentsük a világot.

Illetve ha úgy szemléljük, ilyenkor az oroszok még nincsenek kelet európában, tehát talán mi sem kerültünk volna szovjet elnyomás alá.

Elnyomást írok, mert az én szememben a szovjet a megszálló és elnyomo hadsereg, nem pedig a náci :$

A nácik alatt nem voltunk elnyomva, és még sorolhatnám az oroszok büneit
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 18:51:15
(945/1574)
Nos csak annyi, hogy az a tiszt, lehet, hogy elárulja a hazáját, a kormányát, amire egyébként felesküdött, mert a német tisztek Hitlerre esküdtek fel, de véget vetett az akkor már lassan 5 éve tartó öldöklésnek.

A parancs értelmében elviekben kísérjék sérülés nélkül biztonságban angliába, ehhez képest fogja a kiskésit és bele vágja a horogkeresztett a homlokába, hogy leveszed majd az egyenruhád, gondoltam.

Ha igazán igazságosak akarunk lenni, aki Aldo Rein hadnagytól is meg kellene kérdezni, leveszed majd a briganti egyenruhádat, gondoltam, és lerántani a hajacskáját a köcsög kis buksijáról.

Mit is képvisel Õ, brútalitást, embertelenséget, sportszerûtlenséget, lovagiatlanságot, erkölcstelenséget, és még a feleteseinek sem engedelmeskedik, igazi hõsies amerikai minta katona!!!

Na csak ennyi benne a gyalázatos :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 18:46:11
(944/1574)
De nem kell mégegyszer kihangsúlyozni, ez csak az én véleményem, és ezzel a véleménnyel és másokat nem kívánok befolyásolni, mert lehetséges, hogy egy más témában, egy teljesen korrekt vita partner az Úriember :$
10/10
offtopic
Dantes 2010 jan. 03. - 16:58:01 10/10
(943/1574)
,,, amikor Brad Pitt gyalázatos módon egy horogkeresztet vág a világ megmentõjének a homlokába, de lehet, hogy csak én emlékszem rosszul."

Osztán mi benne a gyalázatos?
10/10
offtopic
Dantes 2010 jan. 03. - 16:57:12 10/10
(942/1574)
Elmagyaráztam, csak te nem találtad meg...de ha a fene n fenét eszik se kezdtem elölrõl, mert nagyon unalmas.
10/10
offtopic
Dantes 2010 jan. 03. - 16:55:05 10/10
(941/1574)
Ebben csak a poén, hogy nem is tudtam, hogy a film rólam szól...én is szereplek benne? Mert hát a szó van rólam ügye...XD
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jan. 03. - 16:52:56
(940/1574)
Szerintem ne erõltesd ezt az objektív stílust a "10/0-ás" értékelésed után.
offtopic
mrchapel 2010 jan. 03. - 16:46:46
(939/1574)
Szia!

Nagyon sok filmet nézek, próbálok elõítéletek nélkül hozzálátni. Tarantino-val kapcsolatban minden filmjénél próbálok egy új esélyt adni neki, és megérteni a stílusában azt ami emberek millióit lázba hoz.

Ezt én nem találom meg. Ettõl függetlenül tisztelem munkáit, csak leírtam ami nekem nem tetszett... egyszerûen nem jön be a stílusa. (Az évek alatt leszûrt tapasztalatok alapján.)

Az, hogy a film vitát generál, szerintem remek! Mutatja, hogy mégis "valamirevaló" alkotás. Sokan vitáznak itt a történelmi hitelességrõl, az, hogy gondolatokat mozgat meg, mindenképpen jó!
offtopic
mrchapel 2010 jan. 03. - 16:41:47
(938/1574)
Köszi, örülök, hogy nem személyeskedõ vitába torkollunk. Végre egy jó fórum, ahol nem elvakult vita zajlik és elismerik a másik véleményét!

Remek... bárcsak az élet más területein is így történne ez! :(
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 15:41:39
(937/1574)
Jah bocs,elfelejtettem.:)

Tarantino egy zseni.
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 15:10:58
(936/1574)
Miért gondolják az emberek,hogy ez a világ a normális ???

:(
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 15:09:33
(935/1574)
Wukowsky tárgyilagos véleménye Dantes-rõl.

Mélységesen egyetértek !

"amit Te itt képviselsz, vagyis, hogy ha valaki a jelenlegi világot uraló társadalom alapvetõ normáitól egy kicsit is eltérõt mer gondolni, ha nem áll be a birka csordába bégetni, akkor az már egy ostoba, és még sorolhatnám milyen ember"