Téma: Budapest Noir

10/10
Mónika Bankó 2019 szept. 08. - 11:15:43 10/10
(50/70)
Nekem kifejezetten tetszett a film. :)
7/10
sexykex 2019 márc. 20. - 07:34:56 7/10
(49/70)
Ennek a filmnek nincs igazán nagy sztorija, viszont hatalmas hangulata van. Nem tudom, hogy az igazi főszereplő az Budapest, vagy Ragályi Elemér, de tulajdonképpen a színészek egy része sem vallott szégyent. Örülök, hogy megnéztem.
Blindmouse 2019 márc. 15. - 22:28:25
(48/70)
Elkezdtem nézni most hogy adják, nem tudom miért de a 3. percben erős késztetést éreztem hogy lecsapjam feketefehérbe.. egyelőre jót tett neki. így kevésbé régi tévéjáték hatású.
Patymag 2019 márc. 15. - 19:56:26 Előzmény ligetiz51
(47/70)
Számomra a Félvilág az egyik legjobb magyar film. A Budapest Noir a közelében sincs.
1/10
ligetiz51 2019 márc. 15. - 18:58:36 1/10 Előzmény V mint viccország
(46/70)
Akkor nézze meg a Félvilág c. filmet. ( Szász Attila rendező-Köbli Norbert forgatókönyvíró, Kovács Patrícia női főszereplő...) Óriási a különbség....döntse el melyik film javára.
6/10
Samu-Nagy Emese 2019 febr. 22. - 17:10:01 6/10
(45/70)
Annyira kiakadtam a Kölcsönlakáson, hogy meg akartam nézni egy nagyon másféle magyar filmet. Ezt találtam meg a neten.
Rossznak nem mondanám. De el se szállt, az igaz.
Szerintem Kolovratnik Krisztián jó választás volt. Elég férfias, de azért érzékeny pasi benyomását kelti. Szeretem, hogy sajátos sármja van. Hál Istennek. Azt is szeretem, hogy nem macsóskodik, mint Fenyő Iván, vagy Kamarás Iván, vagy Nagy Ervin. Jót tett neki, hogy nem foglalkoztatták agyon az elmúlt években. Egy hiteles arcot kaptam vele.
Kovács Adél is nagyon tetszett. 2 jelenete van talán, de egy komplett képet kapunk a nőről, akit játszik.
Anger most kevésbé volt játékos, mint szokott lenni. Nem baj. Attól még bírom amit csinál. Tenki Réka is korrekt volt. Semmi különös, de korrekt. Nagyon izgalmas arc. Nem mondanám szépnek, de nem is kell annak lenni. (ez az én ízlésem, nem kéretik belekötni, jó? ez az oldal szubjektív vélemények gyűjtőhelye. :))))
A film meg.... Hát, voltak benne súlyos dramaturgiai problémák. Csak a hatásért elindított szálak, amik aztán nem vezettek sehova.
Spoiler! Ki és miért nyírta ki a fényképészt. He?
Spoiler! És akkor most mi van azzal a terhességgel? Az is csak lóg a levegőben.
Mintha az író jegyzetek nélkül írt volna, és rábízta volna magát arra, hogy majd csak kitalál valahogy az erdőből. Nagyvonalúan megoldatlanul hagyva szálakat.
Szép próbálkozás képileg megcsinálni a 30-as évek Budapestjét, de az egész kicsit steril maradt.
És szerintem ritmusbeli problémák is voltak. Valahogy monoton és kattogó volt az egész film.
Nem értek hozzá, mitől, egy csak egy érzés.
6/10.
2/10
kissattila4 2019 jan. 25. - 21:44:02 2/10
(44/70)
Nem jó
Querelle82 2018 dec. 22. - 10:22:57
(43/70)
Érdekes történet, csak számomra nem igazán budapesti, sőt még csak nem is tipikusan magyar, lényegében akárhol történhetett volna - végül is a rabbi fiába való szerelem, vagy a képviselők kurv@házakban történő látogatása, vagy verőlegények alkalmazása, a paparazziskodás ( persze ekkor még nem így hívták ) sem tipikusan magyar eset.Gordon az ápolatlan megjelenésével, az állandóan nyitott kabáttal, a cigivel, a bunyóval sokkal inkább egy Raymond Chandler - féle Marlowe nyomozó, mint egy magyar bűnügyi újságíró 1936 - ból.Persze van benne némi politikai háttér ( antiszemiták, kommunisták ) , de ettől valahogy még nem lesz ez a film magyar.
BeSZERvezve 2018 dec. 15. - 23:59:10
(42/70)
36-ban még baloldali közlekedés volt....
6/10
doricki23 2018 aug. 27. - 16:29:21 6/10
(41/70)
Nem volt rossz, de semmi extra. Lehet még egyszer megnézem majd.
4/10
Somogyi Csilla 2018 aug. 25. - 20:01:42 4/10
(40/70)
Követi a könyvet, de de vannak benne nagy ugrások, s a film közel sem olyan jó, mint amiyen a könyv alapján lehetne. Inkább olvassátok a Kondor könyveket, mint ezt a filmet nézzétek meg.
P0000Tapani 2018 jún. 30. - 20:32:38
(39/70)
Imádom a magyar kosztümös filmeket. Számomra a kosztümös dráma már hungarikumnak számít.
A könyvet nem olvastam, így nem tudom mihez mérni, de nekem nagyon tetszett minden benne. Meg volt a dinamikája, izgalmas volt...
De, mint az előző hozzászóló is írta, van benne egy baki. A film 1936-ban játszódik, de a Köröndöt csak 1938-ban nevezték Hitler Adolf térré.
Veterano. 2018 jún. 25. - 11:53:47
(38/70)
Kíváncsi vagyok a filmre, de előtte a regényt olvasom el, tegnap kezdtem neki. Egyből találtam egy bakit, 1936-ban játszódik, akkor még nem keresztelték át a Köröndöt Hitler térré. Az író azért jobban utána járhatott volna. :-)
fesa13 2018 jún. 11. - 23:53:07
(37/70)
Nagyon szépek a képek. Ilyen hangulatú filmet még nem csinált a magyar filmipar.
Megmuatta, hogy az akkori Budapest mennyivel elegánsabb hely volt. Az épületek, a rendőrök egyenruhája, a kávézó. Főleg az épületek amiket manapság dózerrel tűntetnek el. :(
tortura 2018 jún. 11. - 11:18:26 Előzmény Muya
(36/70)
" A fõszereplõ viszont ahhoz képest, hogy nem gyakorlott színész nagyon jól játszott. "
Khm.... Azért ez vicces megállapítás volt. Talán fuss neki még egyszer. Biztos találsz a neten forrást Kolovratnik Krisztián munkásságáról.
9/10
Judga 2018 jún. 06. - 14:17:22 9/10
(35/70)
Nekem nagyon tetszett! nem is értem ezt a sok fanyalgást, szőrszálhasogatást itt és a kritikákban, szerintem ez egy jó film. fordulatos, lekötött minden percben a történet, szépek a képek és a zene kiváló. a dvd hangminősége nem. lehet, hogy nem adott vissza mindent a regényből - nekem ez nem probléma - azt megmutatja, hogy Budapesten egy krimi sem csak egy krimi.
GIZSUZSA 2018 márc. 20. - 15:22:28
(34/70)
Ezt a filmet nagyon vártam, főleg mert olvastam a könyve(ke)t.
De csak egy nagy csalódás lett.
Nagyon jól indult, begördülő vonat, koporsón a felírat, dátum. És ennyi. A cím nem véletlenül „noir”, nem csak stílust határoz meg, hanem életérzést is. A rendező nem értette a lényeget. A jelenben forgatott egy múltról szóló filmet, ahol mindaz, ami majd következik, itt már tényszerűen tudják a szereplők, bólogatnak , sajnálkoznak. Pedig pont az lett volna a lényeg, hogy hogyan kúszik be a mindennapokba az érthetetlen sötétség. Nagyon szépen volt fényképezve a film, de csak erre az egy dologra koncentrált. Ez a film pont olyan, mint egy télikabát selyemből. Szép- szép, csak a funkcióját nem tölti be, teljesen értelmetlen.
Edmond Dantes 2018 márc. 12. - 16:09:04
(33/70)
Elszalasztott lehetőség . Kondor Vilmos külföldön és itthon is sikeres Budapest krimiregény-ciklusából regényenként kb. 60-70 perces jó kis minisorozat készülhetett volna, ehelyett 1 db. elnyújtott, fárasztó (mozi)film készült. 90 perc általában nem sok, de ebben a történetben nincs ennyi vagy csak "extrákkal" lett volna + az eseménytelen részeket meghúzni. Kevés volt a zene is. Kaptunk egy pesti Maigret-t , pedig kaphattunk volna egy pesti Gordont. Kár.
Edmond Dantes 2018 márc. 11. - 21:55:28 Előzmény kambekk
(32/70)
T é v e d é s! Az Est-lapok egykori székháza az Erzsébet krt.-Dohány u.-Osváth (akkor Miksa) u. által közrefogott palota, ma Hotel Boscolo. A Rákóczi úton (54.sz.) az ún. Népszava-székház állt, a háború elõtt talán a Pesti Napló székháza volt. A csatolt képen a kék nyíllal jelölt épület.
1/10
gaborlmolnar 2018 márc. 07. - 22:22:32 1/10
(31/70)
Sajno ez kiábrándítóan ROSSZ volt. Gyakorlatilag MINDEN elemében. A dramaturgia döbbenet, természetellenes,mesterkélt mondathalmazok és ordító közhelyek; a cselekmény abszolút érthetetlen/logikátlan/követhetetlen bakugrások halamza. Az összes szereplõ hajszálvékony papírmasé, a látványnak az ég világon semmi hangulata. Nagyon, nagyon, nagyon nagy csalódás... Se Máltai sólyom, sem Sin City