Téma: District 9

Laciluca 2009 szept. 28. - 21:51:05
(220/700)
hmmmm..nem oskat vártam a flimtõl az elõzetes alapján, de lehe h meg fogom nézni :) meggyõztél..(max látok egy rossz filmet)
hoseman 2009 szept. 28. - 21:31:27
(219/700)
"Transformers - a film fináléjában éppen egy transformersszerû izé gyakja a népet.

Függetlenség napja - a Johannesburg felett lebegõ ûrhajó nem olyan, mint a Függetlenség napjában? Arról nem is szólva, hogy az is földönkívüli invázió, ez is. Ez azért annál jobb filmen."


Ez valami vicc?...
b*ze...akkor a transformerset vagy mi a sz*rt azoknak ajánlod akik láttak az ALIENS-t,mert abban meg Ripley baba egy ilyen transzformerszszerû rakódógéppel küldi el az alienkirálynõt a 'sunyiba'??...
Annak a k*rrrva ufónak meg valahol lebegnie kell...ha már ufó....most lebegjen a város széli kis erdõ felett? vagy a fokvárosi öböl felett?....vagy mégis hol a f*comba lebegjen hogy ne vonj párhuzamot azzal az elfuserált függetlenség mittudéménmivel??...
Földönkívüli iváziózizijjóóó???....nna most megyek le hídba...parrdon?...ki ,vagy hol,vagy mit??...
offtopic
hoseman 2009 szept. 28. - 21:19:27
(218/700)
"egyesek eme ócska-értelmetlen-sz*r film kapcsán lassan "heideggeri filozófiai eszmefuttatásokba" bonyolódnak...
röhej..."


Bonyolódunk,bonyolódunk,de mi már csak ilyenek vagyunk. Nézd el nekünk éleseszû barát.
valamit 2009 szept. 28. - 20:11:39
(217/700)
Sõt, tulajdonképpen azt kéne meglátni, hogy ezek a szituációk mindannyiunkon múlnak. Rajtad, rajtam, a harmadikon és a 6 milliárdodikon is. És egy nemzetközi konfliktusban vagy egy országban vagy egy városban ha követelik az emberek, hogy a másikat ilyen körülmények közé kell helyezni, akkor tessék elgondolkodni, hogy az a miniszterelnök, polgármester cselekszik e helyesen, aki ezt mondja?

Azaz ürge nem magától került oda, õt úgy oda helyezték, a tévéközvetítések mondhatni erõsen életszagúak, világszerte nézhették és minden folyt tovább évtizedeken át. Az egész világ szeme elõtt. És az a katona az eleve abban nõtt már fel a 20 év alatt, hogy nincs ebben semmi ezt mindenki így csinálja 20 éve, ez így szokás, érted?

És gondolj bele, hogy milyen ellenállást kellett leküzdenie, amikor ezen változtatni akart. Ráment az ember volta, a végén már az emberek akarták lelõni. Az élet olykor nagyon kicsiny dolgokon múlik. Egyáltalán nem biztos, hogy mindig akad ember aki azt az ûrhajót fel tudja emelni. Sõt, biztos, hogy nem akad ha nézed a híradókat.

Apró kellemetlenségek elviselése (tolerancia) segítheti sokkal nagyobb bajok elkerülését. Sõt, akár hosszabb távon olyan új közös értékek építését, amit most elképzelni se tudunk. Na de amit ember addig kapni tud, míg ezt egy-egy adott helyzetben másokkal megérteti...
valamit 2009 szept. 28. - 19:48:14
(216/700)
Az a "gyökér" egy volt a sok oda kirendeltbõl. Ha õ nem csinálja, vagy addig verik a fejét (átvitt értelembe) míg nem csinálja vagy csinálta volna más. Volt ugyanis felettese.
platón 2009 szept. 28. - 19:24:42
(215/700)
Ez a film egy vizsgafilm. A rendezõ-forgatókönyvíró mindent beletett amit megtanult. Ennek a filmnek köszönhetõen beengedik Hollywood-ba: megkap mindent: pénzt, hatalmat, nõt.
A történet egyébként teljesen hagyományos, egy ember számûzötté válását meséli el. Ennek a filmnek köszönhetõen új sztár született. A fõszereplõ zseniális alakítást nyújt.
Bigpapa 2009 szept. 28. - 19:10:46
(214/700)
Még múlt héten láttam a filmet,de valahogy eddig ülepedett.
Qrvára féltem ettõl a filmtõl. A bemutatója jónak ígérkezett a moziban, aztán olvastam róla annyi baromságot, hogy gondoltam, majd megnézem a retek klubon ha leadja valamikor éjjel.
Ráadásul valami iszonyat mód utálom a kézi kamerás filmeket, lásd Cloverfield vagy Halálos közellenség.
Ahogy kezdõdik a film, mint valami dokumentum film, már fészkelõdtem. Még jó, hogy mindig a folyosó mellé kérem a jegyet, így könnyebb lelécelni.:)))
Az tetszik, hogy semmi ismert arc nem játszik a filmben. Igazából az afrikaiakon nem lepõdtem meg, hiszen ott éltem ezek között 4,5 évig, így sajna a legközelebbrõl megtapasztaltam, milyen állatok egyesek. Ott valóban az atom az egyetlen jó megoldás, mert azok a népek nem tudnak és nem is akarnak civilizálódni,fejlõdni, normálisan élni.Van persze kivétel, de az mondjuk 400:1-hez kb.
Nagyon jó, hogy végre nem New York felett szállt el az UFO és az is, ahogy ezeket a szerencsétleneket ábrázolták.
Itt ott spoiler lehet, szóval **************SPOILER*******
Olvastam, hogy állat mód éltek az idegenek és emiatt miért kéne sajnálni õket. Ha láttátok a filmet, technikailag jóval fejlettebbek még a majd 2100-ban élõ embereknél is. Ez jól látszik a fejlõdésünkön, hiszen még mindig a fosszilis energiában látjuk az egyetlen olyan energiát, amivel elhagyhatjuk a földet. Számomra nem derült ki, minek jöttek ide a rákok,de ahogy láttuk, alultápláltak voltak és betegek. Ezt egy normális világban úgy oldják meg, hogy keresnek egy közös nyelvet a kommunikációra, megkérdezik, hogy segíthetnek és étellel, gyógyszerekkel helyrehozzák õket. Ehhez képest egy nyomortelepet húztak fel, ahol esélyük sem volt arra, hogy emberhez, vagy rákhoz méltó életet éljenek. Ráadásul, aki csak egyszer is volt Afrikában - és most nem az 1 millás luxus szafarira gondolok, az pontosan tudja, hogy 95%-ban élhetetlen az élet azon a kontinensen. 7-8 éves gyerekek lõnek le a kajád miatt,vagy csak azért, hogy utána nyugodtan kirabolhasson és ne ellenkezz.Ilyen környezetbe zárva bármelyik faj, vagy ember állattá alacsonyodna le. Tudom magamról, hogy ott valami olyan mértékben kifejlõdött a fajgyûlöletem, hogy Hitler akkor hozzám képest,ipari tanuló volt :))) Aztán persze ez visszaállt normál helyzetre,amikor elhagytuk Afrikát.
Neill Blomkamp jól fogta meg azt a környezetet és azt az atmoszférát. Valószínû, hogy ha egy ilyen esetre sor kerülne, az vagy a föld leigázásával kezdõdne, vagy így, hogy kísérleteznénk ezeken a szerencsétleneken, mert ilyen szarházi az emberiség!
Marha jó, ahogy ez a gyökér a saját bõrén kezdi megtapasztalni, milyen az átváltozás, milyen állatként enni,inni,lakni és élni. Egy picit sem sajnáltam.***************************SPOILER VÉGE*****************
A speckó effektek qrva jók. És az összes harci jelenet nagyon ott volt. Megkockáztatom, hogy simán leverte akcióban a Transformers 2-t. Akció minõségben és láthatóságban, hiszen a Transformersben szinte egy csatát nem lehet élvezni, hiszen az összeset 2cm-rõl mutatják.A kis rák baromi jó fej, ahogy nintendózik a hajóban és irányítja a harci gépet :)))))))))

Összességében le a kalappal a film elõtt. Amennyire féltem, hogy egy kapitális hulladékot kapok, majdnem tapsolva jöttem ki a filmrõl. Aki szereti azokat a filmeket, ahol kicsit használni kell az agyadat is, ráadásul kell hozzá jó adag empatikus készség is....na azok nem fognak csalódni a filmben.
Akik a Függetlenség napja stílust keresik, azok inkább otthon tegyék be a Függetlenség napját dvd-n :))))))

meglepõen 10/10
efes 2009 szept. 28. - 19:09:42 Előzmény zolten
(213/700)
Spoiler.

Transformers - a film fináléjában éppen egy transformersszerû izé gyakja a népet.

Függetlenség napja - a Johannesburg felett lebegõ ûrhajó nem olyan, mint a Függetlenség napjában? Arról nem is szólva, hogy az is földönkívüli invázió, ez is. Ez azért annál jobb filmen.

Ennyi jogon említem ezeket a filmeket. Nem elég? Köss belém, lécci.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 szept. 28. - 19:05:51
(212/700)
"Meggyõzni viszont úgysem fogsz senkit, véleményt átformálni meg pláne."

btw. Ezt tekintetbe véve megkérnélek, hogy ne is reagálj arra, amit írtam. Ennek lehetõségét fenntartanám azoknak, akiket a logika meg tud gyõzni adott esetben.
efes 2009 szept. 28. - 19:05:06 Előzmény zolten
(211/700)
Nem. Ezekre a kérdésekre egyetlen, másfél órás filmben is meg lehet adni a választ, ha azt egy tehetséges, felkészült és összetett, logikus gondolkozásra képes forgatókönyvíró írja. Ezt a filmet azonban egy elkényeztetett fehér fiú barkácsolta össze, valahol Joburg gondosan õrzött villanegyedében. Olvass vissza, a fõ buktatókat itt is összehordták már az élesszemû és éleseszû kollégák.
Charles Foster Kane 2009 szept. 28. - 18:54:17
(210/700)
Tévedés. Nincs jól. Pont ez az, amit mondasz. Hogy abból derült ki csomó minden. Miért? Mert a forgatókönyv írója gyakorlatlan. Pont az olyan emberek miatt mertek az információ közléssel így lealacsonyodni, akik azt mondják,hogy "hát biztos van rá magyarázat, akkor is, ha erre semmi jel nincs, minek firtatni".

Csak az a baj ezzel, hogy ez igénytelenséghez vezet. Az információközlésnek az egyik legegyszerûbb formája a dialógus. Ha nem képes az alkotó másban információt közölni, akkor van még mit tanulnia.

Figyeld meg a helyi bandákat. Náluk helyesen alkalmazza ezt, mivel amikor saját nyelvüket használják, nem feliratozzák, így nem is értjük. Azért mert ezek úgymond nem is "jelentõsek". D ezt a következetességet kellett volna továbbvinni az ürlényekre is.
10/10
kivülálló 7 2009 szept. 28. - 18:38:59 10/10
(209/700)
"Számomra a film nagy hibája, hogy egy kivételével kísérletet sem tettek az ûrlények rokonszenvessé tételére. Akik agyatlanul mindent felzabálnak, és elpusztítanak a környezetemben, miért kellene tolerálnom õket? Márpedig erre ment ki a dolog, ez nem is kérdéses."

Nem is akarták rokonszenvessé tenni õket.Nem volt cél, hogy cukik legyenek az ûrlények, mert pont attól érdekes valami, hogy életszerû, tehát nem fekete vagy fehér.Pont az szép, hogy párhuzamot von az emberek viselkedése és az ûrlények viselkedése között. Mert ha belegondolsz, mi is mindent "felzabálunk és pusztítjuk a környezetünket"...és mázli, hogy nem tartozol egy másik fajhoz, mert esetleg megkérdeznéd, hogy az embereket miért is kell tolerálnom?! ;)

De viccet félre téve.A Tolerancia nem arról szól, hogy azt eltûröd akit, amúgy is bírsz.
MAGYAR ÉRTELMEZÕ KÉZISZÓTÁR >"Toleráns: Mások ellenkezõ meggyõzõdését tiszteletben tartó."

Sokkal inkább felmerült,mint kérdés, hogy mi emberek vajon mennyire is vagyunk humánusak?!
hoseman 2009 szept. 28. - 17:44:44
(208/700)
üdv!
dél afrikában a fehérek közül boldog-boldogatalan beszél angolul...a mindennapokban is...ha feltételezzük hogy jó nyelvérzékkel rendelkeznek a "rákok"(és miért ne feltételeznénk..?),akkor az MNU-val történõ 20 éves kapcsolattartás folyamán elsajátíthatták azt a kurrva angolt..
Az ember és majom közti kommunikáció azért más téma...a majmok nem építettek még ûrhajót,de ha jól tudom még helikoptert sem...nehézkesebben vezetheti rá az embert ha a "beszélgetés" alatt jó nyomon jár... de szerintem meglepõdnénk hogy a tudósok mennyi mindent értenek már a majmok kommunikációjából és vica verza prekontra:)
nézni kell az animálplanéétot...hátha kiderül
Charles Foster Kane 2009 szept. 28. - 14:41:55
(207/700)
Többmillió éve élünk együtt a majmokkal, mégsem értjük, hogy mit makognak. De nem értetted meg a problémát.

A narráció (amit idéztél) más. A narráció hibája, hogy feliratozzák számunkra a csipogást. Hiszen alapvetõen egy dokumentarista filmrõl van szó, ergo kívül kellene helyezni minket a történésen. Azaz, ha számunkra érthetetlen nyelven beszélnek, annak valóban érthetetlennek kell lennie.

A másik kérdés, a történetvezetés hibája. Amire végülis válaszoltál az idézett rész helyett. Mi az, hogy megtanulták a nyelvünket? Ad1: õk Johannesburgban értek földet, ráadásul egy gettóban voltak elzárva. Hol tartottak nekik angol kurzust?
Ad2: Egészen más a kommunikációjuk. Nem egyszerûen más beszélt nyelvet használnak, amit egyszerûen le lehetne fordítani. Hanem más szintû/struktúrájú kommunikációról van szó.

Tehát. Ha értenénk is, amit mondanak, az legfeljebb "megközelítõ értelmezés" lehet. És azt is komoly munka lenne feldolgozni. De nem. Ezek folyékonyan beszélnek, a legkisebb probléma nélkül, miközben mind a kettõ a saját nyelvét használja.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 szept. 28. - 14:17:04
(206/700)
Szerintem felesleges belemenni, hogy ha húsz évig képes is lenne tartani az emberiség ezt a növekvési tendenciát, akkor is 4x gyorsabban szaporodnak, mint mi. A fejlõdõ országokhoz képest már nem is beszélve, hiszen itt a 10x-es is lehet ez a szorzó. Hiszen nem ez volt a legnagyobb probléma a filmmel. De a film szándékosan erre is felhívta a figyelmet. Ezért megemlítettem én is.
hoseman 2009 szept. 28. - 13:12:12
(205/700)
"Arról nem beszélve, hogy a narrációban szerintem egetverõ hiba, hogy értjük, mit beszélnek (csipognak) az ûrlények"

..több mint 20 éve itt élnek az alienek....elsajátították egymás nyelvezetét...mi ezzel a probléma??....az már nagyobb baj lenne ha az ember visszacsipogna vagy kattogna....a 'rák' meg visszaangolozna...
Különben meg valószínûleg az átlag johannesburgi polgár egy büdös szót sem ért az alienek nyelvébõl,de az MNU munkatársainak meg kellett (hivatalból) tanulniuk az idegenek nyelvét szövegértés szintjén!
...
10/10
zolten 2009 szept. 28. - 12:56:21 10/10
(204/700)
Patkányként szaporodó ûrlények!? Mirõl beszélsz? A föld népessége évente kb. 80.000.000 emberrel bõvül! Ehhez képest az ûrlények... Szerintem nézd meg a filmet még 1szer és próbáld meg értelmezni.
Charles Foster Kane 2009 szept. 28. - 11:17:35 Előzmény stonerack
(203/700)
Lehet, hogy nem ugyanarra ültünk be. Én a District 9-t néztem, és az igen, errõl szólt. Gonoszak és kirekesztõek vagyunk a gusztustalan kétméteres, macskakajára izguló, embereket céltalanul gyilkolászó, patkányként szaporodó ûrlények ellen.

Számomra a film nagy hibája, hogy egy kivételével kísérletet sem tettek az ûrlények rokonszenvessé tételére. Akik agyatlanul mindent felzabálnak, és elpusztítanak a környezetemben, miért kellene tolerálnom õket? Márpedig erre ment ki a dolog, ez nem is kérdéses.

Arról nem beszélve, hogy a narrációban szerintem egetverõ hiba, hogy értjük, mit beszélnek (csipognak) az ûrlények. Az meg történetvezetésben blõdség, hogy az emberek is értik. Ráadásul tökéletes nyelviséggel kommunikálnak - az egyik így, a másik úgy.
Ez kb. ilyen:

-Hello, can you help me? I can't find the toilet!
-PErsze. Elmész végig a folyosón, fel a lifttel, kétszer jobbra fordulsz és ott lesz.
-Thank you very much!
-Ugyan semmiség.

Ettõl eltekintve nem egy szokványos filmrõl van szó, ami sikeresen feldobta a vasárnap estémet.
10/10
stonerack 2009 szept. 28. - 05:09:08 10/10
(202/700)
Ne izgulj emiatt nem errõl szól. Csodálatos film és elképesztõ profizmussal ki van dolgozva minden eleme, mint tartalmilag,mint filozofiailag, mint zeneileg, hangulatilag, látványilag, az íve is zseniális.
serpentfly 2009 szept. 28. - 01:52:16
(201/700)
Még nem láttam a filmet, de valami miatt van egy olyan gyanúm, hogy arról szól, hogy az egész emberiség egy gonosz, intoleráns, soviniszta banda, amiért nem akarja megosztani a lakhelyét a földönkívüliekkel... Mint ahogy egyes népek fiai hirdetik ugyanezt más népek fiairól néha némelyik filmben. Ne legyen igazam! De majd megnézem.