King Diamond 2014 márc. 03. - 22:33:24
(132/152)
Nincs sok hozzászólás írva a legutóbbi bejegyzésem óta, ami afelõl jó, hogy nem kellett sokat olvasgatni, viszont úgy tûnik, hogy nem sokan nézik a sorozatot. Pedig magyar viszonylatban nézve ez egy elég jó sorozat. Jó volt az elsõ két évadja is, elõször kicsit furcsa volt a váltás a harmadik évadtól kezdõdõen (Újratöltve), de pár rész után meg lehetett szokni az egy ügy-egy epizód felállást, és mára már nem hiányzik a régebbi Hacktion.
Éppen ma kezdõdött a hatodik évad (az Újratöltvébõl a negyedik ugye), így most írok kicsit az elõzõ, ötödik szériáról.

SZÓVAL SPOILEREK IS LEHETNEK MOSTANTÓL!!!
A negyedik évad egy jó kis cliffhangerrel zárult, amit gyakorlatilag két rész alatt fel is oldottak az alkotók. Bár, ha belegondolok, nem is lett volna jó, ha Kornél karakterét is elveszítjük, és így egy újabb fõszereplõtõl kell búcsúznunk. Már éppen megszoktam ezt az ötös párost, akik szépen kiegészítik egymást. Azonban még mindig Szondi karaktere viszi a prímet, csak már egy kicsit hiányolom az elsõ két (három-négy) évadbeli folyamatos sajtburger és sültkrumpli zabálását, azokon is olyan jókat lehetett röhögni. És akkor ráadásul most még egészségesen is táplálkozik, salátákat, stb. eszik. Kicsit nagy váltás ez azért. Az epizódok továbbra is jól megírtak, vannak persze jobb, izgalmasabb, furmányosabb ügyek (pl. az építkezéses, a gasztrokritikusos, vagy a színházas rész nagyon jó, de az is, amikor Szondi beáll tanárnak a középiskolába...valami haláli az ottani alakítása is). Az utolsó rész sem volt rossz, az újabb 'cliffhanger' is Kornél karakteréhez kötõdött, amit különösebben akkor, mikor a részt néztem még nem bántam. Továbbra sem maradnak el az egyes epizódszerepekben feltûnõ ismertebb emberek, de ez is rendjén van így. Némelyiküket élvezet nézni, ahogy sziporkáznak a szerepükben.
Kicsit azért hiányolom a korábbi szereplõket (akár még ide is lehetne venni az elsõ két évadból egy-két karaktert: pl. Hujber karakterét, vagy mondjuk Gurut, de akár Bettit is), de most leginkább Grétára meg Majára gondolok. Viszont nagyon úgy tûnik, hogy (jó, nyilván az elsõ két évadbeli karakterek visszatérésére nincs sok esély) az utóbb említett karaktereket sem nagyon kívánják visszahozni még egy-egy epizódszerep erejéig sem. Pedig feldobná a sorozatot (a régebbi karakterek visszahozása is).
Az ötödik évad is hozza az elõzõek színvonalát, így ennek megfelelõen 8/10-re értékelem.

u.i.: SPOILER HATODIK ÉVAD ELSÕ RÉSZ
Jó kis rész volt, kaptunk új szereplõt, akit szintén meg kell szokni, Szondi megint csak sziporkázott, beszarás a fazon (Anger Zsolt zseniálisan játssza a szerepet!). De a hatodik évadról majd egy következõ bejegyzésben szintén írok hosszabban, ha vége lesz. Addig meg kíváncsian várom az epizódokat.
southwind 2014 márc. 03. - 18:31:47
(131/152)
na most már az összes kaka film egy mûsoridõben, éjjel nappal, sós édes élet, ez a magyar vacakság...a kékfény más idõpontban...
10/10
molp64 2014 febr. 28. - 14:54:23 10/10
(130/152)
Jó pár részben Kerekes Éva http://port.hu/kerekes_eva/pls/pe/person.person?i_pers_id=4656&i_topic_id=2&i_city_id=-1&i_county_id=-1 játsza Szondi fõnökét, Gubík Ági (Gréta) utódaként, aki szintén nincs fentebb jelezve a szereposztásban.
10/10
Csizma93 2014 jan. 20. - 23:20:48 10/10
(129/152)
Jó kis sorozat :)) Már csak Anger miatt is érdemes megnézni. Lehet itt fikázni a sorozatot hogy hû de gyenge a sztori meg milyen rossz színészi alakítás meg miegymás DE mihez képest??? ha megnézünk egy amerikai krimisorozatot mondjuk egy NCIS-t akkor ahhoz képest lehet hogy nem túl erõs de a két mûfajt nem is szabad összehasonlítani mert a két ország filmgyártásai között van némi különbség. Az hogy a sztori egyszerû és nem kell rajta sokat agyalni azzal az ég egy adta világon semmi baj nincsen elvégre hétfõ este fáradtan a melóból hazaérve nem arra vágyik az ember hogy jujj gondolkozzunk csak vajon ki volt a gyilkos :)) le van egyszerûsítve hogy mindenki számára fogyasztható legyen. Szerintem nem lehet egy rossz szavunk se erre a sorozatra hazai viszonylatban fõleg ha megnézzük hogy más csatornákon milyen szín vonalú haza gyártású sorozatok mennek mint pl. való világ, éjjel nappal budapest és társai amelyet ha megnézünk csak elszomorodunk hogy az ilyen mûsorokra van igény ahol nagyobb a sötétség mint egy 10 emeletes panelban este. 1000x inkább egy hacktion részt nézek meg mert abba a sorozatba legalább van értelem nem úgy mint a fent említettekben. De persze mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit nézzen én csak azt mondom hogy amilyen állapot uralkodik a magyar sorozatgyártás terén örülhetünk hogy legalább próbálkoznak olyan sorozatot készíteni ami nem az emberiség szegénységét igazolja nap mint nap hanem egy másik nézhetõbb oldalát mutatja be a mi kis társadalmunknak.
Az eddig 3 évad nagyszerû volt remélem a márciusban startoló 6. évad is ilyen lesz. Végezetül még annyit hogy lehet vannak hibái a sorozatnak de ez is csak olyan mint a magyar narancs :))) kicsit sárga,kicsit savanyú, de a MIÉNK :))))
plman 2014 jan. 05. - 17:44:35
(128/152)
a jó-múltkor egy szombati nap véletlenül odakapcsoltam dél felé és akkor kezdõdött egy epizódja. Ha jól emlékszem akkor valami csóka biztosítási csalást követett el és megrendezte a saját halálát egy tavon. Ugyan csak ezt az egy részt láttam belõle teljesen de az alapján egész jó kis sorozatnak tûnik. Nyilván nem egy Mark Harmon féle NCIS de a jelenlegi magyar sorozatok viszonylatában mindenképpen kiemelkedõ. Meg egyszer még régebben is rátévedtem akkor valami illegális DVD másolási ügy volt, de annak az epizódnak csak a végén láttam. Majd még megnézek belõle néhány részt és utána pontozom, de az elsõ benyomásom jó volt errõl a sorozatrõl.
10/10
molp64 2014 jan. 03. - 00:34:05 10/10 Előzmény M41 2150
(127/152)
A mai leadott, az A nyughatatlan epizódban felbukkant Kraszkó Zita http://www.port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=207931&i_topic_id=2&i_county_id=-1&i_city_id=-1 a nyomozók kötelékében, ám néhány bólogatáson kívül nem sokat csinált. Számomra újdonság volt a szereplése, mindenféle magyarázat nélküli. Szép volt, de minek.
10/10
M41 2150 2013 dec. 30. - 22:39:21 10/10
(126/152)
Remek lett az 5. évad is!!! :)
sdt 2013 nov. 11. - 21:22:25
(125/152)
Ma estit (véletlenül) megnéztem. (2013.10.11.)
Nem kellett volna. Idegesítõ, gyenge történet, közepes beállítások, átlagos színészet, gyenge dramaturgia, stb. Kerülni fogom. Lehet, persze, hogy voltak jobb részek, de nem kísérletezek.
Andromeda 2013 nov. 02. - 16:23:52 Előzmény King Diamond
(124/152)
Egyre jobbak az Újratöltve-epizódok! Izgalmasak, fordulatosak! Remélem, még sokáig nem fogynak ki az ötletekbõl az alkotók.
offtopic
Liderc71 2013 okt. 15. - 23:08:31
(123/152)
Anger Zsolt miatt érdemes nézni. Haláli humorokat nyom, ráadásul tele van apró kis poénokkal.
Pl:- Kata vagyok!
- Peti....:)))))
King Diamond 2013 okt. 09. - 18:47:41
(122/152)
Addig-meddig halogattam a negyedik évad második felérõl a véleményemet, míg elkezdõdött az ötödik, pedig még elõtte akartam írni róla. Na, mindegy.
Szóval, mostantól akkor SPOILER NEGYEDIK ÉVAD!!!
Annál a résznél hagytam abba áprilisban, amikor Gréta karakterét váltja az új fõnökasszony, Éva alezredes. Ezt a lépést nagyon sajnáltam, hát még azt, hogy egy-két résszel ezután Maja karakterét is 'kiírták', vagyis áthelyezték õt is a történetet tekintve. Ráadásul az elsõ két évadból megismert Kresh Maja hirtelen Kertész Maja lett, azért ilyenekre az írók odafigyelhetnének kicsit jobban is. Így, nagyon sajnáltam a két karakter eltûnését, ami valójában három (mivel Hajnal tábornok karaktere is úgy tûnt, hogy eltûnik--de aztán szerencsére mégsem végleg). Az új fõnökasszony egyébként nem volt rossz, jól játszotta Kerekes Éva a karaktert, viszont különösebben szimpatikus sem lett, ahogy haladtak elõre a részek. Olyan semleges karakter volt számomra. A többi szereplõrõl hasonlókat lehet elmondani, amit eddig is. Anger Zsolt sziporkázik ebben a szerepben, õt élvezet nézni. A zseniális beszólásain még mindig lehet nagyon jókat nevetni. Az ismert/ismertebb mellékszereplõket is jó látni az egyes epizódokban. Az ügyek többsége érdekes (bár, az elmebeteg fodrásznõs rész elég irritáló volt; viszont például az epizód, amikor elrabolták Szondi volt feleségét, és különbözõ helyekrõl kellett pénzeket beszednie; vagy a boxolós epizód remek volt), és jó, hogy egyre több külsõ helyszín van a részekben, nem csak a KÜO épületében játszódik a cselekmény. A végén a cliffhanger nekem tetszett, nem feltétlen gondoltam volna, hogy Éva is benne van az ügyben. De különösebben nem is bánom, hogy már nincs benne az ötödik évadban. Mivel, már az is elkezdõdött, és lement belõle két rész. Na, de majd arról egy újabb bejegyzésben, amikor vége lesz.

A sorozat tartja a színvonalat és kíváncsian várom az ötödik évad további részeit.
A negyedik évad értékelése: 8/10
10/10
visormail 2013 okt. 07. - 13:39:27 10/10 Előzmény Ljubita
(121/152)
Na de az új évadot se nézitek? Úgy kezdõdött most az elsõ rész, hogy összefoglalták mi történt az elõzõ évad végén. Tömören: az Éváról bebizonyosodott hogy korrupt volt (azért akadályozta a nyomozást) és letartóztatták.
2/10
Talavera 2013 okt. 07. - 10:12:31 2/10
(120/152)
Bakker, nem szoktam szavazni, illetve nem is vagyok itt túl sokat, most csak rákattantam, hogy megnézzem hogy kell, erre adtam egy kettest:( Az a kettes egy tízes lenne:D de már mennem kell
2/10
Talavera 2013 okt. 07. - 10:02:41 2/10 Előzmény Angelus1991ster
(119/152)
Egyetértek. Elõször nem vettem komolyan, de ezt az új évadot már vártam.
2/10
Talavera 2013 okt. 07. - 10:00:17 2/10 Előzmény Ljubita
(118/152)
Remélem lesz olyan kedves valaki, hogy tömören tájékoztat minket mert én is lemaradtam.
Ljubita 2013 szept. 30. - 10:30:54
(117/152)
Sziasztok!

Valakinek van kedve összefoglalni, hogy mi történt az Éva nevû nõvel, mert lemaradtam...?


Köszönöm elõre is!
6/10
blake11 2013 szept. 05. - 21:21:44 6/10
(116/152)
Erre a sorozatra simán adtam volna egy 8-ast, ha mondjuk 6-8 évvel ezelõtt jött volna ki.
Mert már mindenhonnan csak a bûnügyi sorozatokat kapja az ember az arcába, ez sem mutat semmi újat, de magyar sorozatok közt még így is kiemelkedõ.
1/10
Silver Hair 2013 szept. 05. - 15:55:51 1/10 Előzmény Angelus1991ster
(115/152)
De miért nem írják az aktuális rész tartalmát???
10/10
Angelus1991ster 2013 aug. 31. - 13:38:15 10/10
(114/152)
Alap a 10 pont. Jó sorozat, nevettetõ. Ezermilliárdszor többet ér mint a kertévék (retekklub , tv2 ) nézhetetlen mûsorai.
9/10
ildike1965 2013 aug. 28. - 19:23:44 9/10 Előzmény kazsagx
(113/152)
Szerintem jó sorozat szeretem .9.pontot attam rá.