Téma: Harag

Sz Peter 2015 jan. 25. - 16:15:39 Előzmény Steel89
(187/427)
"heroizálja a saját katonáit"?

SPOILER

Ebben a filmben konkrétan háborús bûnöket követnek el a "hõs" amerikai katonák.
9/10
lotto 2015 jan. 25. - 15:27:20 9/10
(186/427)
Engem nem kötnek le, egyxerûen nem szeretem a 'háborús filmek' kategóriát, de ez a movie nagyon a helyén volt az elejétõl a végéig, átérezhetõ a hangulattal. Persze lehet hibákat találni benne, de fõleg B.P. és az újonc srác jelleme is teljesen jól át lett adva! Tutira megéri meglesni aki egy jó filmet akar látni!
7/10
Steel89 2015 jan. 17. - 14:10:58 7/10
(185/427)
SPOILER ALERT!

Furyval az baj, hogy egy újabb amerikai propaganda film ami arról szól, hogy mennyire értelmetlen és szörnyû a háború, de az amerikaiak harcolnak és szenvednek az emberiségért. Ha egy amerikai rendezõ filmet készít, akkor mindig heroizálja a saját katonáit és szinte mindig csak a nyugati frontot mutatja be, pedig az igazi háború az a keleti fronton zajlott, ott volt az igazi vérszivattyú és abba bukott bele Hitler.
Több tucat film készült ami sokkal szemléletesebben mutatja be a háború szörnyûségeit.Néha nagyon lelassul a cselekmény, átlátszóan és mesterkélten próbálnak érzelmeket kicsalni a nézõbõl.
Shia Labeouf és Brad Pitt jól hozzák a szerepüket. Brad Pitt akárhányszor megszólalt németül a szõke hajával és a kék szemével arra gondoltam, hogy milyen fantasztikus SS tisztet tudna alakítani. Igazából mindenki jól hozta a szerepét kivéve az akinek a legjobban kellett volna...Logan Lerman egy az egyben ugyanazt fejet vágja mint a Noéban, borzalmas színész és akármennyire akartam nem tudtam vele azonosulni.
Számomra a II. világháborúban az a legszörnyûbb, hogy milyen tettekre képes az ember, ha feltétel nélkül hisz egy ideológiában. Ugyanez a bajom azokkal a keresztényekkel akik máglyán égettek meg embereket és ugyanez a bajom az iszlám szélsõségesekkel.
Összességében vannak erõs jelenetek, BP az egyik kedvenc színészem, nincs szívem leosztályozni, de jó lenne ha már a tengerentúlon is képesek lennének olyan filmet csinálni ahol nem nyalnak be saját maguknak.

7/10
1/10
tesz-vesz 2015 jan. 17. - 12:57:41 1/10 Előzmény Rizs Ottó
(184/427)
feszültség meg a becstelen bringatikban van, a pincejelentnél.
brad pitt áthozta félig azt a szerepét ide is, nem kellett volna
1/10
tesz-vesz 2015 jan. 17. - 12:56:33 1/10 Előzmény ammok001
(183/427)
figyeltem, nyomkövetõs, vágom, de attól még a FILMBÉLI elkészítése, létrehozása és látványa ugyanaz, mint a star wars lézerpisztolyánál.

ugyanúgy néz ki.

az elit alakulat, az korhû, itt meg egy csapat primkó ember szándékosan botladozik
Rizs Ottó 2015 jan. 16. - 18:38:34
(182/427)
mondjuk speciel az jelenet ennek a filmnek a hozáadott értéke. remek. és nem beszélgetnek, hanem szikrázik a levegõ a feszültségtõl.
Zsolt Janik 2015 jan. 16. - 15:40:59
(181/427)
Én személy szerint 1 óra 12 percnél félbehagytam, mert kb fél órája egy asztalnál ültek és beszélgettek, egy kicsit uncsi volt! Még lehet befejezem valamikor
bazsi1127 2015 jan. 15. - 21:10:29
(180/427)
Szerintem akinek ez a film nem tetszett az nézzen inkább Alkonyatot,vagy Éhezõk Viadalát vagy a Hobbitot vagy a sokak által jónak vélt Transformerst.Nem belemenni akarok a stílusokba,de szerintem ez a film az egyik legjobb film volt amit valaha láttam,aki pedig azért nézi a filmeket,hogy hibát találjon benne,az szerintem eléggé kevés filmet kedvelhet.Egy film attól jó,hogy leköti a figyelmünket.Nálam 10/10
9/10
ammok001 2015 jan. 15. - 16:42:51 9/10 Előzmény tesz-vesz
(179/427)
A lézerpisztolyos lövések ahogy te nevezed abból fakadtak,ha figyeltél volna tudnád mivel elmondták,hogy minden azthiszem 5. lövedék nyomkövetõs hogy tudja hova lõ :)
Amugy szerintem a színészek kíválóak,a párbeszédek helyzethez illõek,az akciójelenetek látványosak,és megvan a háború brutalitása is mutatva rendesen. 9/10
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 14. - 23:39:18 Előzmény tesz-vesz
(178/427)
"1940 körül még emberek éltek a földön, igazi gerinces jellemmel"

Azért én erre nem fogadnék nagy tétekkel. ;)
1/10
sage5 2015 jan. 14. - 23:24:36 1/10
(177/427)
Ami szar: A full gagyi amerikai klisek filmben.
Ami jo: Van egy nyomaszto osszhatasa, amilyet egy haborus filmnek adnia is kell es szerintem a szineszek sem rosszak

Jo is lehett volna, de a vegkifejlett egy vicc. A konfliktus hogy maradjanak vagy ne, a beszelgetes, a dramai dontes, na meg az call of duty s harc a vegen. Nem is ertem hogy lehetett igy osszeb*szni ???
1/10
tesz-vesz 2015 jan. 13. - 20:03:50 1/10
(176/427)
mi a szemetet keres egy mexikói repper a 2. VILÁGHÁBORÚ AMERIKAI hadseregében?! ez milyen undorító multikulti pc már? még a szakálla sem korhû, nemhogy a jelenléte, meg az óvodás mimikája,

a szereplõk is irritálnak, a viselkedésük is óvodás, citrom-díjat nekik. nem tudnak játszani emberi szerepeket, az újonc már nekem kínos már ránézni is, a szemforgatásai, játéka visszatetszõ, arcpirító, a beszélgetések, párbeszédek primitívek, szapanoperás silány mondatok. és hihetlen hogy ilyen lelkizõs, álproblémákkal teli gyerekes civakodásokkal megy el ez a hóttunalmas film. jelzem a 1940 körül még emberek éltek a földön, igazi gerinces jellemmel, nem egy csapat fújoló kisiskolás, akik nem tudnak viselkedni a reggelizõ asztalnál.

olyan mint egy képegény, lézerpisztolyos lövésekkel. gyermeteg ripacskodás, b-kategóriás szinészek, abszolút nem korhû. a film végére már shia lebouf lesz az egyeten szimpatikus szereplõ! és ez azért már jelent valami mélységet.
borzalmasan ócska film! egy nagy nulla.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2015 jan. 13. - 17:22:31 1/10 Előzmény GaborT28
(175/427)
miért ne történhetett volna ilyen? A legénységen is sok minden múlik..."

te ugye nem nagyon értesz a hadászathoz?
1/10
tesz-vesz 2015 jan. 13. - 17:15:55 1/10
(174/427)
mi a szemetet keres egy mexikói repper a 2. VILÁGHÁBORÚ AMERIKAI hadseregében?! ez milyen undorító multikulti pc már? még a szakálla sem korhû, nemhogy a jelenléte, meg az óvodás mimikája,

a szereplõk is irritálnak, a viselkedésük is óvodás, citrom-díjat nekik. nem tudnak játszani emberi szerepeket, az újonc már nekem kínos már ránézni is, a szemforgatásai, játéka visszatetszõ, arcpirító, a beszélgetések, párbeszédek primitívek, szapanoperás silány mondatok. és hihetlen hogy ilyen lelkizõs, álproblémákkal teli gyerekes civakodásokkal megy el ez a hóttunalmas film. jelzem a 1940 körül még emberek éltek a földön, igazi gerinces jellemmel, nem egy csapat fújoló kisiskolás, akik nem tudnak viselkedni a reggelizõ asztalnál.

olyan mint egy képegény, lézerpisztolyos lövésekkel. gyermeteg ripacskodás, b-kategóriás szinészek, abszolút nem korhû, olyan mintha egy homokos rendezte volna. a film végére már shia lebouf lesz az egyeten szimpatikus szereplõ! és ez azért már jelent valami mélységet.
borzalmasan ócska film! egy nagy nulla.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 11. - 18:26:21
(173/427)
"miért ne történhetett volna ilyen?"
Mert vannak fizikai törvények, amelyek a legénység döntéseitõl függetlenül is érvényesek.
shoc 2015 jan. 11. - 16:56:08
(172/427)
Sikerült.... Mar csak tíz perc van hatra....

Brad Pitt kiáll a - lángoló ház által - kivilágított tank tetejére, és hosszú perceken át, onnan lõdözi a sötétben lopakodó 100 nemet katonát.
WTF? Sírtam...

A nemet "tankalavilagitos" katona ötlete jó volt.
shoc 2015 jan. 11. - 15:39:40
(171/427)
36 percig jutottam.
Haaaat.... Döbbenet, hogy egy pozitív dolgot sem tudok mondani.

Próbál néha nagyon okos lenni a film, de közben valahogy erõltetett az egész.
Brad Pitt régen olyan jó volt, mostanában is oké, de olyan beképzelt felfújt hólyag feje van, hogy rossz nézni.
8/10
GaborT28 2015 jan. 10. - 21:04:25 8/10
(170/427)
Látom itt megint sok az olyan filmkritikus aki megjárta a 2. vh-t mint harckocsizó és csak úgy köpi az okosságot, a számokat meg a tankfejlesztés fortélyait..Szerintem meg ez csak egy marha jó film a hibáitól függetlenül is! 10/7
A Tigris és az M4A3E8 sherman párharcáról meg annyit..miért ne történhetett volna ilyen? A legénységen is sok minden múlik...
zimzum1111 2015 jan. 10. - 00:01:05
(169/427)
1.
Elkéstél, mert megteheted. A sajtóvetítés különben is csak neked szól. Bármit is írsz a filmrõl az jó lesz, hiszen ezt Te tudod. Egyedül. Nincs is más ezen a világon, aki a színészi játékról, és a forgatás körülményeirõl és a bádzsetrõl jobbakat tudna értekezni.
Már megy a film, amikor kikapcsolod a csörgést, és hát az elsõ kockákról Te vagy az aki lemaradhatsz, hiszen annyi ilyet láttál már, hogy minden hulla, és akciójelenet kliséként megvan a fejedben.
A stáblistát mint minden rendes szakbarbár végigülöd és aztán kínlódsz valamit a klaviatúrán, hogy a következõ premierig fenntartsd Önmagad halvány látszatát, hogy értelmes vagy, és érdemes arra, hogy megnyílj.
A filmet nézi és nem lát semmit. Akció jelentrõl, a dráma mentességével, látványról, ismeretlen kifejezésrõl "zsánerrõl" fabrikál suta sorokat. Értelmet, hasznosat nem keres, nem kutat. A felszínességét oda-taknyolja unottan a tahóknak tanyára. Azt hiszi, a film a filmrõl szól és nem a tartalmáról és az értelmérõl.
Hiba.

2.
Amikor valaki úgy dönt, hogy az életét a közösségért feláldozza HÕS – alapvetõen inkább csak normális.
A hála szó értelme ezen a ponton fel kell merüljön mindannyiunkban.
Miért? Mert a hõs ott volt, akkor volt ott, vállalta, és megtette és nem félt. Tudta. A Hõs tudata, hogy tudja mit tesz, mert tudja, hogy a Hõs sorsa kivételes és egyedi – de még mindig legvégsõ soron a sorrend szerint normális. Sokan vannak vigyázat!
Az idõ töredéke alatt jön elõ a kiválasztottból – aki még nem hõs [normális], csak elõfutára – a nagy tett végrehajtója. Egy hirtelen gondolat, egy sugallat és a cselekvés elvégeztetik. Egy tett és milliók számára lesz egy élet halála történet, hogy mi errõl tudjunk. És vegyük tudomásul, ivódjon a zsigereinkbe, és legyen a Hõs tudata és tette a miénk is. Legyen közösségünk a hõsökkel – ez normális.

3.
A filmekrõl véleményeket író "felkent" "szakértõ sereg" felszínessége mára már olyan jelentõs, hogy csak egymás leütéseit lesik és másolják. A lényeget egyik sem látja, mert a felkészültségüket olyan ZH-kon szerezték, amelyeken puskáztak vagy lestek.
A látványra ad innen úgy osztályzatot, hogy nincs gõze a gmail mûködésérõl SE, továbbá elemzi a dramaturgiát, a fõcímet a vágást, és még a sekélyes egója összes fölösleges kérdését… blabla…
Normális, hiszen nem tudja, mit cselekszik.
Külvilágot csinál magából, miközben a beltrje rohad. Kifelé mutatja meg a véleményét és saját sivárságát ordítja pökhendi gõggel a világba. Hozzá nem tesz, elvenni viszont sokat bír.
Kár.

4.
Az értelem, ami a Hõs cselekvését mozgatja egy szó:
Hit.

5.
Szövegrészlet a filmbõl:
"… Ne szeressétek a világot, se azt, ami a világban van. Ha valaki szereti a világot, abban nincs meg az Atya szeretete. Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, a szem kívánsága, és az élettel való kérkedés, nem az Atyától, hanem a világtól van. A világ pedig elmúlik, és annak kívánsága is; de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké…"
Mi van ha ez a lényeg?
A filmben benne van.
Valaki sugall valamit, jó oké. Rendben, hogy ismert szöveg és bestseller a világon… Oké, oké… Ki is írta? Mindegy. Az a lényeg, hogy az egy Hollywoodi seggfej gyökér, aki nem hogy Magyarországot nem tudja hol van, de Bukarestrõl sem sejt semmit, az ne szóljon ide, hogy mi a normális…
Hülye kocsög!
Mi van, ha ez az üzenet egy nagyon fontos elem, és nem szól róla az, aki értetni hivatott lenne. Ez nem normális!
És tényleg.

6.
Miközben friss a pék kenyere, és kellemes a kávé illata. Miközben az újság színházról ír és fesztiválon mulathatunk. Mi itt soha ilyen jól. Kérdezd meg a Nagyit. Tehát, miközben a problémánk az hogy a sárga vagy a piros illik hozzám jobban? Miközben van villany, a csapból meleg-víz folyik és van könyv a polcokon és tiszta az ágynemû illattal. Miközben a Balaton harsog és szabad az ölelés és a csók.
Jó a zene…
Nem vagy hálás?
Normális vagy?

7.
Köszönetet kér a szellemük, értelmet a haláluk!
Redfield 2015 jan. 09. - 06:54:25
(168/427)
Tipikus primitív, tahó amerikai katonáknak már túl lettek játszva. Ezek nem tipikusak voltak, hanem Avengers szintûek. Hatásra ment a film. :)