Pank 2010 dec. 27. - 11:26:30 Előzmény Móni Póni
(773/973)
KÖSZ KÖSZ KÖSZ :)
KurtWagner 2010 dec. 26. - 23:41:00
(772/973)
Spoiler

A 6. részben sem tudják, hogy a széfben van a hocrux, azt a hetedik részben következtetik ki, hogy Bellatrix valószinûleg azért pánikolt be, hogy a kardon kivül még valami eltûnt, és csak a bankban fognak rájönni, hogy az melyik hocrux, a filmben valószinûleg arra, hogy mi a negyedik hocrux. És szerintem nem lesz nehéz, minden elõismeret nélkül kitalálni, hogy mia az, mert sok pénz és egy kehely, ráadásul Hugrabug jelével, amibõl szerintem Hermione már eleve jó következtetést tud levonni (mit keresne Hugrabug kelyhe Malfoyék széfjében) ráadásul ha a medál olyan rossz hatással volt rájuk, a gyûrû olyan átoksebet okozott és a napló is majdnem kinyírta Ginnyt, akkor a kehelyrõl is rá lehet majd jönni, hogy nem egyszerû kehely. Semmi extra magyarázat nem kell. A többi helyét és a filmben a kilétét is, majd Voldemort gondolatai árulják el.
Ney marsall 2010 dec. 26. - 23:24:46
(771/973)
Egész jó film volt.A borzalmas 6.résznél mindenképp látványosabb volt.

Spoiler



Az a jelent, hogy Harry még egyszer látja a seprûn Rémszemet különösen tetszett valahogy.SZép volt, hogy vethettünk rá egy utolsó pillatást.
Az üldözésben furi volt, hogy autóbalesetet okoztak, szívesebben láttam volna egy levegõbeli üldözést.
Amit igazán nem értek, hogy miért mondták hoyg Regulus Sirius bátyja volt, mikor az öccse...
(a fordító valószínûleg nem olvasta a könyvet, és találomra rosszul választott.)Azt furcsáltam miért írták át hogy Grindelwald elárulja Voldemortnak, hogy a pálca Dumbledore-nál volt.
A könyv fontos része, hogy meg akarta akadályozni, hogy Voldemort megszerezze.
És amit lejebb írtak a 6.-ból téyleg kihagytak egy csomó fontos dolgot.Mert például honnan fogják tudni, hogy a széfbenmi lehet a horcrux?
D egyvalamit tényleg kihagytak:Nem bszélték meg, hogy a halálvesszõ a gazda legyõzésével öröklõdik.Hpnnan fogja Harry ezt tudni?Bár lehet, hogy a következõ filmben pótolják ezt.
Ami tetszett mégy hogy megvolt a feszültség amikor volt az üldözés.
Ami viszont nagyon nem tetszett, hogy ebbe a filmbe is igyekeztek minél több humort belerakni.
Fõleg a Minisztériumban.Könyörgöm, muszáj minden jeleneten elnevetni magunkat!?Voldemort uralma alá hajtotta az angol varázsvilágot, komorságot vártam ettõl a filmtõl nem humort.
10/10
Africaan:) 2010 dec. 26. - 18:20:38 10/10 Előzmény Alice946
(770/973)
De lehet, hogy ez nem a rendezõ hibája, mert a brother az a kis- és nagy testvért is jelenti. valszeg rosszul forditották. de emberi hiba...

Ahogy már mondtam, nem a pénz miatt volt, hogy ketté vágják. Ha pénzt akartak volna, akkor összeállíthattak volna egy rendkivül pocsék HP filmet akár 2 részben, ugyanannyian megnézték volna. De a rendezõ, a szereplõk, a munkások csak a TI érdekeiteket nézték. Vajon miért lett meghosszabítva pár hónappal a bemutatás? azért hogy mindenkinek tetszen, és még akik olvasták is a könyvet azok is élvezzék.
nem akarok senkibe belekötni, tévedés ne essék.
SZERINTEM nagyon jó film, én olvastam az összes könyvet (az elsõ 3-at 3x a többit 2x)és tetszett.
9/10
mnlevente 2010 dec. 25. - 23:09:14 9/10
(769/973)
Ez eddig nem rossz (csodálatos módon még a könyvnek is nagyjából megfelelt). Bár még hátravan a II. része, míg így is sokkal jobb, mint a többi film-adaptáció. Végre észrevették, hogy egy 600 oldalas könyvet nem lehet besüríteni egy másfél-kétórás filmbe.
Alice946 2010 dec. 23. - 17:58:05
(768/973)
Mondjuk az vicces volt mikor ültünk a moziban, és az a jelenet volt mikor Harryék beszélték, hogy R.A.B. az Regulus Black és mondták, hogy "R.A.B. Sirius bátyja volt..." én meg fölhördültem, hogy az öccse és minimum tízen néztek rám csúnyán a környezetemben :D
8/10
borkasztik 2010 dec. 23. - 14:18:07 8/10
(767/973)
Igen igazad van de azért elég sok embernek magyaráztam én is hogy mi miért van mert nem igazán értették az összefüggéseket! Többek között azért nem mert rengeted sok fontos dolgot kihagytak az elõzõrészekbõl, különösen a 6. ból ami a legrosszabb könyvadaptáció volt szerintem! Az mindenrõl szólt csak a lényegrõl nem! Illeve a lényeget belesûrítették vagy 5 percbe a többi pedig mind csak unalmas nyáladzás volt!

Igen tükör jelentõsége majd kiderül de azt sehol nem említik egyetlen filmben sem hogy hogy került hozzá csak van és kész ennyi erõvel azt is gondolhatnák hogy leszedte A Drusly ház egyik tükrét és összetörte :D

Mivel a 6. részben kihagyták a kulcsfontosságú emlékeket fogalmuk sincs hogy mit keressenek még!

Spoiler
Igaz hogy így a könyvben se tudták mindegyiknek a tárgyát pontosan ami horcrux lehet, de azt megmagyarázták ott hogy ugye mindegyik Roxforti házból kell keresni tárgyakat és azt is megmagyarázták miért!
A könyvben valóban nem tudták hogy melyik lehet a széfben de azt igen hogy ha a kehely nem akkor keressék majd helyette valamelyik Roxforti ház címerét tárgyakon!
Volt kiindúló pontjuk mert ha az összes többi tárgyat nem is tudták volt fogalmuk arról milyen jeleket keressenek!!
Spoiler vége

Szóval nem voltak túl következetesek! A 7. rész elsõ fele nagy szerû lett de amit valaki írt lentebb igaza volt a saját hibájukba estek! Egyet értek szóval a 6. rész nagyon elcseszték! Ez a rész kárpótolt de kár hogy ott se tudtak figyelni!:D Kíváncsi leszek majd hogyan jönnek rá a bankban mit kell keresni majd rávágnak kapásból a tárgyra az az ! Csak közbe meg semmi logikai kapcsolat nem lesz az egészben! Persze ez film de azért a fõ vonalaknak csak megkéne maradni és ezt hiányoltam a 6.ból!
KurtWagner 2010 dec. 23. - 13:14:00
(766/973)
Hát akkor én egy csodabogár vagyok (vagy csak az átlag a szellemifogyatékos) mertén a 6, filmig nem olvastam a könyvet és totál és teljesen érthetõ volt. Ha valaki csak egy picit is odafigyelt a filmre, mindent levet. Tudomást szereztünk a Hocruxokról, tudjuk, hogy hétnek kell lennie és amit megszereztek az hamísítvány és el kell pusztitaniuk az összeset. Igaz a könyvben az emlékekbõl megtudjauk hatnak a mibenlétét is, a filmben csak azt tudjuk, hogy a napló, a gyûrû (aminek még lesz szerepe) és az amulett (meg ha valaki jól figyelt a hetedikre is történt utalás a filmben). Én is belegondoltam, hogy hogy hárítják el ezt az akadályt, de aztán rájöttem, hogy nem is kell:

SPOILER

A könyvben, bár ismerik a Hocruxokat, nem tudják hol vannak, hol keressék õket. Most fog jönni a fordulópont, Bellatrix reakciójából leszürték, hogy a negyedik a Gringottsban van, de még a könyvben sem tudják melyik az, szóval a filmben ugyanúgy elindulhatnak a banjkot rabolni egy feltételezhetõ Hocrux miatt, utána, már Voldemort árulja el, a Harry-vel való kapcsolatán keresztül, hogy hol a többi, azért mennek Roxfortba, most majd azt is elárulja, hogy mik azok.Szóval egy akadály már is el van hárítva,

SPOILER vége

Az ikertükörre is lehet még magyarázat, hísz, csak a következõ részben derül ki, hogy kinél van a másik fele és az még Dobbyra is magyarázat lesz (még talán arra is, miért kodorgott a filmben épp arra, amerre Sipor járt - ugye a könyvben az nem volt benne). És meglepõ módon Bill és Fleur sem zavart, féltem tõle, hogy ez hogy lesz, de elfogadtam tök természetesnek, még a Vérfarkasos harapást is.
Dakos92 2010 dec. 23. - 12:27:21
(765/973)
Hõ ha hát az van h mivan?!
Teljesen össze vagyok zavarodva a film láttán.
Az eszem azt súgja h megérdemelne egy 11/10et is akár a szívem viszont azt h ebbõl még valami hiányzott.
A 6.rész végén elfogott a melankûria és alig vártam a köv. részt és bár most is várom de nem azért hanem mert egyszerûen hiányérzetem támadt a film láttan.
Minden jó volt, minden passzolt de érzelmileg nem tudott megfogni a film még annak ellenére sem h Dobi és Rémszem megaltak.
Ez így nálam csak 9/10 és azt kell h mondjam a 6os rész nekem jobban tetszett.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 23. - 10:50:21 10/10
(764/973)
Pontosan igazad van. Én is moziba menet meséltem a "könyvnélküli" osztálytársaimnak azokat a dolgokat amik kimaradtak az elõzõ filmekbõl:D.
Nekem 3 osztálytársam kérdezte meg tõlem a film után meg közbe hogy mi a faszért fogdossa azt a tükördarabot:D ( mert persze az 5-be (ami a második legszarabb film és szerintem az utolsó 4-5 fejezet kivételével a legszarabb könyv ) említést sem tettek róla:D ). És azért Dobby elõkerülésénél is csodálkoztak:D. Ráadásul én is pont ugyanúgy éreztem mint te. Én is bent maradtam volna még két és fél órát ha leadják a második részt:D:D.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 23. - 10:44:37 10/10 Előzmény LaciG
(763/973)
Igazad van de a Harry Potter mint film, könyv nélkül lószart nem ér. Vagy legyen minél pontosabb mása a mûnek vagy legalább legyen érthetõ könyv nélkül. Mert ez bizony nem érthetõ könyv nélkül... Mert a 6. filmben ló..sz nem derül ki azok közül a dolgok közül amiknek ki kéne derülni. A hétben végig keresték a horcruxokat ez rendben van csak aki nem olvasta a könyvet, azt se tudta mik azok...( a hatban egy 30 másodperces jelenetben meg van említve és ennyi... HÛÛÛÛÛHA!!!!!!!! ( pedig a könyv szinte végig a horcruxokkal foglalkozik, ja meg a félvér herceggel amirõl szintén nincs szó a filmben... ( leszámítva azt az egy mondatot a végén amit piton mondd...))).
Alice946 2010 dec. 23. - 10:35:10
(762/973)
Jó öt/hat éve vagyok már hp-fan, minden könyvet olvastam... minden rész megvan filmben. Bár nem ez a könyv a konkrét kedvencem és nem mostanában volt mikor olvastam, de tegnap elmentünk megnézni a filmet és azt kell, mondanom, hogy eddig szerintem ez volt a legkönyvhûbb (talán az elsõ és a második rész volt még ami ennyire követte a könyvet). Viszont én azt hittem, hogy a kard kihalászásánál lesz megvágva :D
Mindegy így is jó volt, végig ültük azt a két és fél órát, de én még néztem volna tovább nem is igazán tûnt fel, hogy milyen hosszú volt a film.
És megjegyzem beleestek a saját csapdájukba, mikor az elõzõ részekbõl kihagytak részeket amikrõl azt hitték, nem fontos, de az utolsóban nyer értelmet, onnan nem kihagyható. Például, hogy Bill és Fleur hogy találtak egymásra, Dobby megjelenése, furcsának tûnhet, azok számára akik nem olvasták a könyvet, hisz' eddig sehol se volt a filmekben. Ilyen "apróságokból" tartottam kiselõadást az ismerõseimnek akik nem olvasták a könyvet.

Viszont van valami amire már én sem emlékszem, az ötödik részben benne van az ikertükör? Mármint a filmben, mert én nem emlékszem arra, hogy Sirius odaadja Harrynek a tükröt. De most meg ott a tükör egy darabja Harrynél, szóval most csak úgy beletették a filmbe a tükröt darabot minden magyarázat nélkül, vagy én nem emlékszem rá?

Amúgy arra a megállapításra jutottam, hogy ez egy nagyon jól felépített könyvsorozat és minden összefügg mindennel, eddig ebbe bele sem gondoltam de a könyvben a legkisebb utalás is értelmet nyer majd valamikor akár két kötettel késõbb, de lesz értelme.
8/10
Nemááár! 2010 dec. 22. - 12:23:13 8/10
(761/973)
Igen, tudom. De itt pont egy olyan dologba kötöttek bele sokan ami a filmben is benne volt, és csak az nem vette észre aki nem is figyelt oda rendesen.
10/10
LaciG 2010 dec. 21. - 21:35:03 10/10
(760/973)
A Harry Potter egy film. Egy könyv alapján készült, de akkor is film, és van története. És ezt külön kell értékelni, és nem a könyv árnyékában elemezgetni. Ha valaki bele akar kötni a történetbe úgy, hogy nem olvasta a könyvet, szíve joga. Különálló történet mind könyvként, mind filmként. Úgyhogy az a jó, ha csak mint filmet nézzük. Persze az is fontos, hogy mennyire pontos mása a könyvnek, de az a film szempontjából lényegtelen.
8/10
Nemááár! 2010 dec. 21. - 19:20:21 8/10
(759/973)
Aki nem olvasta a könyvet az inkább ne is kössön bele a sztoriba, pláne ne egy olyan dologba amibe csak az tud belekötni aki figyelmetlen.
Egyébként a film tetszett. Szerintem eddig ez a rész volt a leg "könyvhûbb". Örülök, hogy végre két részre osztották a sztorit, így egész kevés változtatáson ment át, mire filmre került.
KurtWagner 2010 dec. 20. - 12:58:46
(758/973)
Olvasd el a könyvet. az egyik legjobb és legneghatározobb jelenet benne és fõleg az,. hogy a könyvben a többiek is segítenek neki,. úgyanúgy ásóval, varázslat nélkül. Egyébként akár látszott a ház, akár nem, Ron mondta is Dobbynak, hogy a Kagylólakba vigye õket Billékhez. Magyarán mondva, ha nem is mutatták ott konkrétan Billt és Fleurt, de ha valaki figyelt tudhatta, hogy nem a nagy semmibe mentek.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 20. - 11:46:56 10/10
(757/973)
Nem kéne eszköz hozzá:D:D:D
De a Harry-re rátör egy érdekes roham hogy õ varázslat nélkül akarja ásni a gödröt ezért kell hozzá eszköz :P:P:P Amúgy tényleg látszik hogy ott van a ház:D:D:D
10/10
peti2006 2010 dec. 20. - 10:41:46 10/10
(756/973)
Minek ahhoz eszköz? Varázslók. A tengert fel tudják bolygatni. Csak nem fog ki rajtuk egy kis gödör. :D
Eszti181 2010 dec. 20. - 08:42:37
(755/973)
Nem kekeckedni akarok, mert igazad van, viszont mikor Dobby-t eltemetik és ugye honnan szerezték cuccokat? Már az elsõ részében lehet látni nem a másodikban fog kiderülni. Mert ha megnézed alaposabban a filmet mikor parton vannak van ott egy ház, valószínûleg onnan szerezték be az ásót és a pokrócot. :)
10/10
zsebzsb 2010 dec. 20. - 00:26:43 10/10
(754/973)
:D:D:D
Köszi hogy beoltottad helyettem ezt a ember szerû képzõdményt:D:D