Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 17:48:58 9/10
(974/2414)
Visszanéztem azt a részt, ahol Mehmet meglép a kórházból. valóban ott volt a ruháján (még csak nem is alatta) a pisztoly. És igen, helikopterrel ment a találkozó helyére, mert a gépbõl ugrott ki enginre. De azt nem értem, hogy a pilóta, akinek útközben nyilván mesélt a felesége elrablásáról, és aki segített neki, kórházba vitte, aztán meg odaszállította a találkahelyre, most ukk-mukk-fukk otthagyta sebesülten a pusztaságban.
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 13:29:57 9/10
(973/2414)
Egy kis jogtörténelem a jogos védelem fogalmának alakulásáról a büntetõ törvénykönyv módosításai szerint:
http://ujbtk.hu/kiterjesztett-jogos-vedelem/
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 13:21:16 9/10
(972/2414)
Szerintem bizony jogos védelem, ha Engin valóban pisztolyt tartott Mehmet fejéhez.
Gyöngy kezében nem túl sûrûn lehetett fegyver addig, kész szerencse, hogy egyáltalán eltalálta Engint. Ha nem talál elsõre, a második lövést Mehmet kapta volna a fejébe Engintõl.
A pilótán csodálkozom, hogy úgy otthagyta õket, mikor már vége volt az egész akciónak. Ez erõsen cserbenhagyás (segítségnyújtás elmulasztása).
Amúgy hol hallottál te olyat, hogy valakinek/valakiknek joguk/engedélyük van embereket lelõni? James Bond filmben? Mert azt nem lehet komolyan venni. És ki adna engedélyt embervadászatra?
SENKINEK nincs joga, vagy engedélye emberekre lövöldözni!
(Az más kérdés, hogy katonák néha rákényszerülnek a háborúkban, meg rendõrõk a bûnözõkkel vívott tûzharcban, de ez nem engedély kérdése.)

Azt hallhattuk a filmben, hogy ez még nem a bírósági tárgyalás volt, csak elõzetes meghallgatás. Épp kezdõdik az ítélkezési szünet, emiatt siettek az elõzetes meghallgatással. Itt csak arról döntöttek, hogy elõzetes letartóztatásban kell-e megvárnia a bírósági tárgyalást, vagy szabadlábon védekezhet.
Ítélkezési szünet - helyesen törvénykezési szünet nálunk is van: minden évnek a július 15-tõl augusztus 20-ig terjedõ idõszaka (Pp. 104. /A §)
Feltételezem, hogy a tárgyaláson majd sor kerül tanúk meghallgatására is, nyilván elõkerítik a helikopter pilótát, meghallgatják a szálloda alkalmazottait is, akik tudnak Gyöngy telefonjáról, talán még a kisfiút is megkeresik, aki megmutatta, hová vitte Engi Gy-t, stb, stb. De ha a pilóta nem vall Gy mellett, hát sz*rban lesz. De majd jön a hõs Dzsihán és kimagyarázza....
Emira 2014 jún. 13. - 11:56:15
(971/2414)
Szerintem egy ilyen helyzetben, amikor valakit elrabolnak, nspokig fogva tartanak, fenyegetik, hurcolják egyik helyrõl a másikra, ugy fizikailag mint lelkileg teljesen készen van, ráadásul az elmebeteg aki fogva tartja még a szerelmét is veszélyezteti, szóval ilyen helyzetben nem várhato el, hogy azon gondolkodjon, hova is lõjön. Ha nem is volt a szó szoros ertelmében önvédelem, de mégis magát védte, mert ha E lelövi M-et, folytatódott volna a kálvária. Szóval szerinten enyhitõ tényezõk mindig vannak, szerintem minden biróság elismeri ezt. Ráadásul jelentette a család a rendõrségnek h Gy-öt elrabolták, az már más kérdés, hogy nagyon nem intézkedtek az ügyben...
Cameron007 2014 jún. 13. - 10:53:27
(970/2414)
Gondolom Gyöngy most fogott elõször fegyvert a kezébe, az is elég hihetetlen, hogy egyáltalán eltalálta Engint,sõt minden egyes lövése célba ért. Még akár az is elképzelhetõ, hogy a lábára célzott (bár nem hiszem), csak így sikerült (mindenesetre hitelesebb volna, mint hogy elsõre ilyen pontosan tudott célozni)
khajni87 2014 jún. 13. - 10:44:59
(969/2414)
Sziasztok.Mankos hogy érted hogy csak olyan lõheti le akinek erre van engedélye? Hiszen majdnem megerõszakolta Gyöngyöt akarata ellenére fogva tartotta ( ami a személyes szabadság korlátozása) a második tervezett helikopter útnál fegyvert fogott rá ( a fejéhez ) ami ha elsül akkor az nem egy hanem két ember megölésének számitott volna hisz a baba is életnek számit, és ugyebár Engin elöször meglõtte Mehmetet másodszor pedig a földön fekvõként rúgdosta a sérült lábát és fenyegette hogy megöli. A pilóta meg béna , otthagy egy elrabolt nõt, két sérültet, de azt nagy lelki nyugalommal végignézte hogy mi lesz a vége a dolognak és csak azután száll fel a helikopterrel.
Szerintem amúgy tökre megáll a jogos önvédelem mert Gyöngy nemcsak magát és a babát hanem Mehmetet is megmentette, amúgy szerintem nem azt nézte hová kellene lõnie, hiszen a sorozat szerint Gyöngynek semmi tapasztalata nincs fegyverekkel, szerintem lõtt ahova tudott.A birósági dolog elég béna, mert azért a Kappadókiai rendõrség kiment a fogvatartás helyszinére miért nem hivták be õket tanúnak , Mehmet pedig elmondhatta volna hogy a helikopter pilóta látta az egészet , õt is behivhatták volna tanúnak na meg persze Onurt is nem ártott volna meghallgatni.
susan55 2014 jún. 13. - 10:10:49
(968/2414)
Nem önbíráskodás. A férje életét mentette meg. Az más kérdés, hogy nem életfontosságú szervekre kellett volna lõnie, hanem lábra, a kezére. Így súlyos életveszélyes sérüléseket szenvedett.
Magyarországon nem tudom mennyi ilyen eset fordulhatott elõ, hogy valaki önvédelembõl lõtte le a másikat.
Biztos vannak országok, ahol ez gyakoribb.
Nálunk azért még nem járkálnak így fegyverrel az emberek szerencsére...
10/10
feketeagi 2014 jún. 13. - 08:18:11 10/10
(967/2414)
Engim Mehmet tarkojanak szegezte Mehmet pisztolyat es azt ordította most megöllek, Gyöngy megmentette Mehmet életet, ez nem onbiraskodas
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 07:53:19 9/10
(966/2414)
De akkor meg hová lett az a gépkocsi? Azon a nagy üres placcon csak engin autóját láthattuk. Mehmet valahová elrejtette a gépkocsiját, aztán féllábon kiugrált az üres tér közepére, hogy összeverekedjen enginnel? Csak nem?
És akkor meg két pisztoly állt szemben enginnel? a mehmeté, meg a sajátja? Akkor eléggé úgy néz ki, hogy lemészároltak egy fegyvertelen férfit....
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 07:48:21 9/10
(965/2414)
Ja, ezt én nem láttam, mert épp a szg monitorját nézhettem. A szöveget hallom így is, a képet meg idõnként odapillantva látom csak.
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 07:46:01 9/10
(964/2414)
Gyöngyöt egy sokszemélyes nõi cellába zárják. A nõk barátságosan fogadják. Az egyik nõnek az 5 éves kisfia is a cellában van. Az anyja terhes volt, amikor bekerült, a gyerek a börtönben született. Mehmet látogatóba megy Gyöngyhöz. mappákat visz neki, hogy írhasson, vagy tervezhessen, amíg benn van.
M. fikrit felkeresi az ügyvédje. Kétségei vannak, javasolja, hogy egy tapasztalt, büntetõ ügyekben jártas védõügyvédet bízzanak meg, pl. Dzsihánt. Onur is hasonló eredménre jut, Dzsihán a legjobb ügyvéd, akit találhatnak.
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 07:29:28 9/10
(963/2414)
Mehmet és Gyöngy jó sokáig voltak a kórházban. Eda eljön a kislányáért. Engin több mûtéten esik át, a felépülése kérdéses.
Gyöngy ügyében bírósági meghallgatást tartanak. Nem bizonyított az önvédelem, mivel Engint a saját pisztolyával lõtte le, Enginnél nem volt fegyver. Gyöngyöt õrizetbe veszik, a bírósági tárgyalásig letartóztatásban lesz. Mehmet kiborul, vitatkozik a bíróval. A család kétségbeesik. (mondjuk, ez megint akkora túlzás. egy terhes nõt, rozoga egészségi állapotban nem csuknak csak úgy le, õ úgy általában nem veszélyes a társadalomra. pláne bilincsben viszik el, jajj, ez már csak egy hatásvadász jelenet a film kedvéért. Meg különben is õ maga vitte kórházba az áldozatát. ájájj) Mehmet rosszul lesz, amikor gyöngyöt elszállítják, a család kórházba viszi õt. Mehmet a legjobb ügyvédeket akarja a feleségének.
Szafia nagyi is rosszul lesz, amikor megtelefonálják az otthon maradottaknak, hogy gyöngyöt õrizetbe vették.
Berk sokat civakodik az új gyakornokával, szívatja a szõke pipit rendesen.
Engin miatt nagyon aggódnak az orvosok.
Cameron007 2014 jún. 13. - 06:52:23
(962/2414)
Szerintem az is hülyeség volt, mikor az a kisfiú mondta, hogy követte Engint a hegyekbe a barlanglakásokhoz, nem tartom valószínûnek, hogy Engin a városból gyalog ment vissza, nem volt az olyan közel.

Azért bõven vannak zavaró bakik a filmben, de ennek ellenére nagyon is élvezhetõ.
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 06:13:50 9/10
(961/2414)
Most nézem az ismétlést (fél szemmel reggeli elõkészületek közben), és elgondolkodtam.
Mikor Mehmet elszökött a kórházból, magával vitte a pisztolyát is. A psztolyt csak úgy nála hagyta a kórházi személyzet? Itthon kizsebelik az úgy bevitteket, nylonzacskóba gyûjtik a cuccait, leltárral) Törökországban az teljesen megszokott lenne, hogy az emberek pisztollyal közlekednek, még a kórházba is viszik magukkal, mint a mobiltelefont???
Aztán, hogyan is jutott Mehmet az isten háta mögötti helyre, ahová Engin a helikoptert várta? Mert a kocsiját nem vitték utána a kórházba. És taxit sem láttunk....
És a helikopter, amelyik ott várakozott, miért ment el a lövöldözés után? A pilóta látta, hogy ott van két sebesült, erre usgyi, elrepül. ahelyett, hogy segítene? Ezért kellett Gyöngynek egyáltalán vezetnie.
Ha az a helikopterpilóta valamilyen módon megállapodott Mehmettel, miért nem vitte újra kórházba? Vagy úgy gondolta, túl zûrös a pasi, naponta lelöveti magát, valami nincs rendben körülötte, jobb, ha õ nem keveredik bele semmibe....
Na tényleg vannak itt furcsaságok...
9/10
napraforgó 2014 jún. 13. - 05:45:10 9/10
(960/2414)
Az öreg Fikrinek úgy volt agymûtétje, hogy ahhoz egyetlen szál haját se vágták le... Én úgy tudom, hogy ilyenkor kopaszra borotválják a delikvenst, de minimum a kérdéses területen le kell vágni a hajat (csak úgy hülyébben néz ki, mintha mindenütt levágnák).
Itt is látszik, hogy eredetileg ott tervezték befejezni a sorozatot, hogy Gyöngy elhagyja a Sadoglu-házat. És nyilván azért folytatódott "2 hónap múlva", hogy a nagyapát játszó színészt ne kelljen megkopaszítani.
malvinkicska 2014 jún. 12. - 21:41:34
(959/2414)
A sorozatokban csak kitalált betegségek vannak eleinte engem is zavart, a gyors gyógyulás, most már kezdem megszokni. Az öreg Fikri is mûtve volt nem láttam volna utókezelésre, vagy netán ellenõrzésre menni, vannak ettõl sokkal jobban elbaltázott részek sorozatokban, ezeket így szeretjük.
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 20:58:42 9/10
(958/2414)
Engin azt mondta Gyöngynek, azért akar helikopterrel menni, mert kocsival 8 óra lenne Isztambulig. De ha menekülés közben mindig Isztambul irányába mentek az autóval, már akár közel is juthattak. Akkor talán már nem kellett egy órát sem vezetnie Gyöngynek, vagy nem sokkal többet.
Szafia nagyi tényleg villámgyorsan meggyógyult, ahhoz képest, hogy agyvérzés gyanujával vitték kórházba. Talán nem volt olyan súlyos a baja, azért engedték haza.
malvinkicska 2014 jún. 12. - 15:21:16
(957/2414)
A mai világban már nincs úgy kiszolgáltatva a nõ, mint mikor szüleink voltak fiatalok, emlékszem rá , akkor gyerek voltam, anyum elbujtatta a nõt 3 gyerekével az alkoholista férj elõl, nálunk aludtak ettek, amíg haza mehettek. Mostanság a nõk tanultabbak, jobban boldogulnak, egy megromlott házasság miatt, azért még nálunk is jelen van a családi erõszak fogalma, fõleg, hogy az emberek élet vitele megromlott.
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 13:35:38 9/10
(956/2414)
17-18 éves koromban én is pont így gondolkodtam. De túl a 60-on már nem. Azért ennyi idõsen már lát és hall az ember ezt-azt...
9/10
napraforgó 2014 jún. 12. - 13:19:47 9/10
(955/2414)
Ja, és a pasi nem azzal idít, hogy elveri a nõt, és akkor persze otthagyom, meg nem kezdek vele, meg nem szülök neki, stb, hanem elõbb meg van a rakás gyerek, mikor apu elfajul és verni kezdi a családot....
Nem olyan könnyû eldobni mindent, fõleg egy viszonylagos anyagi biztonságot.. És fõleg egy olyan nõnek, akinek már porig rombolták az önbizalmát.... Már maga sem hiszi, hogy képes lenne bármire is egyedül...
Azt a fene nagy önérzetet ugyanis hamar le lehet rombolni....