10/10
Ktesibios 2010 márc. 19. - 18:10:18 10/10
(52/92)
Ez egy nagyon jó kis film. Jó sztori, kiváló színészi játék, elviselhetõ sebesség. Ha még van olyan filmrajongó, aki nem látta, mindenképp nézze meg.
tdk 2010 márc. 19. - 14:29:36 Előzmény tdk
(51/92)
Rosszul írtam. Az nem Avi volt, hanem Doug ("the Head").
tdk 2010 márc. 19. - 12:57:06
(50/92)
Vicces ez a szállóige-dolog, mert már nekem is eszembe jutott (mindig, amikor hallottam valahol a kérdést), de még sosem jött úgy ki, hogy használjam is. ;)

A filmet amúgy nemrég láttam csak, és szerintem érdekes a sztori. Azért halálra nem izgultam magam alatta, de nem is aludtam el.

SPOILER:

Elég rémálomszerû az a rész, amikor Hoffmann egyedül van otthon, és betörnek hozzá. Ahogy a fürdõben van, és hallja, amint tanakodnak kint - ez tipikusan olyan, mint amilyet az ember csak álmodni szokott. Nagyon jó jelenet!
Amikor pedig a zsidónegyedben járkál, azt szerintem kissé átvette Guy Ritchie a Blöffben, fõleg, hogy a figura ("Avi kuzin") is nagyon hasonlít az Olivier által játszott karakterre.
10/10
oldjakuza_1970 2010 márc. 19. - 08:33:03 10/10
(49/92)
80valahányban láttam, emlékszem 16 éven felülieknek volt csak, épphogy beengedtek.
nagyon tetszet, azóta többször is adták, volt a Dustin Hoffmann sorozatban is lement.
azóta is szállóige lett: "BITONSÁGOS???????...."
10/10
Ivy66 2010 márc. 10. - 10:43:15 10/10
(48/92)
Vak vagyok. Megvan. :)
Értékeltem is, tízesre. Nagyon régen láttam ezt a filmet, de de tetszett. Izgalmas, s végig fenn tudják tartani a feszültséget. A színészek ragyogóak.
Egy Dustin Hoffmann életrajzi könyvben olvastam, hogy Hoffmann meglehetõsen tartott tõle, hogy Olivier-vel kell játszania.
10/10
Ivy66 2010 márc. 10. - 10:40:12 10/10
(47/92)
Hmm... Érdekes, ennél a filmnél most nem látom az értékelõ ablakocskát. :-O
10/10
Ivy66 2010 márc. 10. - 10:38:49 10/10
(46/92)
A filmet úgy tudod értékelni, hogy a címére kattintasz itt fönt, és lejjebb van az értékelõ ablak. De azt hiszem, a csillagok nem azonnal jelennek meg.
7/10
frakeca 2010 márc. 10. - 10:32:38 7/10 Előzmény Kárpáti Éva
(45/92)
Szeretem ezt a filmet. Megnézném még egyszer. Az asszisztens végezte fogkõeltávolításkor nekem is az a kérdés járt a fejemben: "Biztonságos?"

Nem régóta vagyok fórumozó. Hogyan lehet az üzenetküldéssel együtt csillagokkal értékelni a filmet?
10/10
Kárpáti Éva 2010 márc. 04. - 14:06:51 10/10
(44/92)
Fantasztikusan jó film. Emlékszem, valamikor a 80-as évek elején láttam elõször moziban, azóta többször TV-ben, de mindig lenyûgöz. Izgalmas, feszes tempójú, remek színészekkel. Emlékezetem szerint mindig is ez volt a címe: Marathon életre-halálra (talán arra utal, hogy a fõszereplõ a maratoni futásra készül, arra edz, de a körülmények arra kényszerítik, hogy az életéért fusson egy maratonit). Akárhányszor megy, mindig megnézem. Mindenkinek javaslom, aki még nem látta, és szereti az igényes, izgalmas, gondolkodásra is késztetõ filmeket.
feketevipera 2009 szept. 17. - 10:32:38
(43/92)
Nagy érdeklõdéssel vártam, mert kíváncsi voltam a filmre, de Olivier alakításán kívül nem sok pozitívumot tudok felsorolni. Unalmas, sablonos történet, ezerszer láttunk már hasonlót. Kicsit zavar már ez az "egyedül legyõzök mindenkit, mert a többiek olyan bambák, hogy megölik õket, csak én vagyok a legyõzhetetlen, az amcsi szuperhõs" típusú dolog. Na de mindegy, legfeljebb nem nézem meg még egyszer a filmet.
bias 2009 szept. 02. - 20:05:11 Előzmény eroberter
(42/92)
http://www.freeweb.hu/szinkronhangok/iszdb/?film=3201

valóban a Magyar Szinkron- és Videóvállalat készítette, a Pannónia Filmstúdió utódja.
szerintem korábban nem készült hozzá szinkron, valószínû, hogy maga a film is elég késõn került hozzánk a mozikba.

pl. a Szellemirtók 1982-es film, de késõbb mutatták be nálunk, mint az 1986-os Hegylakót, ami nagyjából akkor ment nálunk, mint kint, kicsivel (pár hónappal) késõbb.

hozzátenném még, hogy a Pancsit bármi is volt a neve a fennállása során, mindenki csak Pannóniaként hivatkozik rá, akik ott dolgoztak évtizedeken keresztül, azokat nem érdekelte nagyon, hogy éppen milyen néven fut és ki az új góré, belül minden maradt a régi.

szóval az, hogy a Pannónia Filmstúdió készítette, az jelentheti azt is, hogy akkor készült a szinkron, amikor már új neve volt.
eroberter 2009 szept. 01. - 22:01:59 Előzmény feeco
(41/92)
A "skizofrén" címû sértegetést légyszi mellõzd a jövõben, nem hiszem, hogy okot adtam volna rá! Egyébként ha továbbra sem hiszel nekem, légyszi lapozd fel a Filmévkönyv 1979-es, vagy 1980-as (nem pontosan emlékszem) számát, és ott a vetített mozifilmek között megtalálod.

Aztán ha megtaláltad, visszajeleznél? Csakhogy jó lezárása legyen a vitának, és a többieket is megnyugtassuk :)
És ha nem jól emlékszem, revideálom magam...

Jómagam azért nem tudom prezentálni a dolgot, mert már túladtam filmkönyvgyûjteményemen.
Mellesleg egy másik érdekes adalék: az Újra szól a hatlövetû címû westernt is moziban adták elõször 1981-ben, nyilván a Pannóniában készült a szinkron, aztán az MTV adta 1991-ben, és ott már azt mondták be: a szinkron a Magyar Televízió megbízásából a Magyar szinkron és videóvállalat mûtermeiben készült. Ehhez még annyit fûznék hozzá, hogy az akkori Filmévkönyv szerint a Pannóniás szinkron valami nívódíjat nyert... És mégis új szinkront kapott...
De ez már tényleg nem ide tartozik...
csabaga 2009 szept. 01. - 15:45:52 Előzmény Moldávia bánata
(40/92)
Egy könyv alapján készült...:)
A regényben az a jó,hogy ott nem tudod,az üzletember testvér és az ügynök ugyanaz az ember.Míg le nem szúrják és el nem vonszolja magát Babe lakására.
9/10
feeco 2009 aug. 31. - 20:47:16 9/10
(39/92)
A szinkronnal kapcsolatban egyébként igazad volt - az valóban a '80-as évek végén készült a televíziós változathoz.. De hidd el, a magyar címet nem az MTV-sek találták ki - mint ahogy említettem volt, ez így ment anno a magyar mozik mûsorán is..
9/10
feeco 2009 aug. 31. - 20:32:43 9/10 Előzmény eroberter
(38/92)
Ez a film Magyarországon soha nem futott 'Maratoni ember' címen, bár az eredeti cím valóban Marathon Man.. Már amikor a '80-as években vetítették a hazai mozik, akkor is 'Maraton életre-halálra' volt a címe. Úgyhogy a skizofrén elméleted az MTV-rõl eléggé sántít..
Moldávia bánata 2009 aug. 31. - 17:25:45
(37/92)
Én csak tegnap láttam elõször, de új alapkifejezés született meg nálam:
- Biztonságos? :))

A szereplõgárda nívós, a szinkron remek (felesleges azon agyalni, hogy újra volt-e szinkronizálva, mert a végeredményben teljesen mindegy. Benkõ Gyula, Tahi-Tóth meg egyáltalán az egész nagyon jól meg volt csinálva; gond inkább azokkal az újraszinkronokkal van, ami úgy 1995/96 után készültek, de fõleg a XXI. században - ez utóbbi esetben nemcsak az újrasznkronokkal, hanem magával a szinkronnal is mint mûfajjal). Olyasmi volt, mintha könyvet olvasnék: egy-két érdekesebb fejezet után továbblapozom két-három oldalt, aztán folytatom tovább. Sok volt benne az átgondolatlan jelenet (pl. eléggé meredek, hogy N.Y.C. zsidó negyedében hirtelen többen is felismerik a Fehér Angyalt), de egészében véve nagyszerû film. De az pl. nem derült ki számomra, hogy Hoffmann mért is maratoni ember. Gyenge szimbólumnak tûnik.
De összességében tényleg jó, s afféle tipikusan 70-es évekbeli akciófilm: néha az az érzése az embernek, hogy se füle, se farka, de mégis oda tud ragasztani a képernyõhöz, mert hát tényleg olyan, mint egy jó könyv: nehéz letenni.
csabaga 2009 aug. 31. - 15:54:59
(36/92)
Az elsõ fele jobban sikerült.Utána politikai thrillerbõl paranoia filmmé alakul.
Ott viszont a rendszer bedarálja az ember vagy csak látszólagos gyõzelmet arat.
Itt viszont egy egyetemista egymaga elintézi az ügynököket és még a gonosz nácit is...képtelenség.
10/10
idõjós1010 2009 aug. 31. - 13:13:34 10/10
(35/92)
Nem tudom mi tetszett benne, de tetszett. Volt neki egy hangulata.
Rahel 2009 aug. 31. - 11:22:22
(34/92)
-Nincs semmi, ami arra késztetne, hogy ne adjak neked igazat!!:DD
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 31. - 11:16:32
(33/92)
nagyon gyomorszorító sötét film.
itt nincsenek segítõ kezek, meg fehér páncélos lovagok, meg úrihölgyek.

csak az Egyén kiszolgáltatottsága és magára maradása, amit a kiválóan eltalált cím is jelez (bár maratonit nem fut le)
it nem segít senki, és talán ez a legsötétebb pontja az egésznek.

*SPOILER*
Csak kínzás van, meg árulás, meg elrablás,lövöldözés és közben visszhangzik fülünkben: "Biztonságos?"

Ijesztõ lehet ilyen világban élni. :(

de ettõl még ez egy jó Hoffman film.
10/7