Téma: Ne nézz fel!

10/10
Bütyök78 2023 aug. 01. - 21:42:16 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(229/249)
A film egyáltalán nem erről szól.
10/10
Bütyök78 2023 aug. 01. - 21:38:46 10/10
(228/249)
Ha az a film nem tízes, akkor mi...?
8/10
MoviEater 2023 júl. 16. - 20:27:30 8/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(227/249)
A teny alapu gondolkodas tarsadalmi szinten egyik alap tezise lenne szerintem, hogy elfogadjuk azt, hogy egy komplex folyamat nem fekete es nem feher. Az ellenvelemennyel, egy tenykent kezelt tarsadalmi konszenzus tamadhato a maga kritikajaval es szukseges annak valodi megvizsgalasa.

A linkelt leiras lehet teljesen helytallo, de lehet, hogy egy alap es fontos valtozot hagyott figyelmenkivul. Nem vagyok a tema szakertoje, nincs mogottem tenyleges relevans tudas a temaban, igy amit szerintem tehetek, hogy a szerintem es tarsadalmilag okos embernek nevezettek szavanak hiszek.
1/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 júl. 15. - 08:30:58 1/10 Előzmény MoviEater
(226/249)
Erősen hangsúlyozod a tényalapú gondolkodást, és valóban érdemes volna a humán okozatú felmelegedés elmélet mögé erősebb tényeket rakni, mert jelenleg kb ennyink van, ami ebben a bizonyítónak szánt levezetésben olvasható: https://news.climate.columbia.edu/2019/07/30/co2-drives-global-warming/. Rövid összefoglaló, de hogy leszpoilerezzem: a légköri CO2 mértéke 0,0288-ról 0,0414 %-ra nőtt az elmúlt kétszáz évben, ami a hasonló hatású vízgőz változó de lehetséges maximumának a századrésze. De a CO2 szerinte erősebben veri vissza a meleget, mert magasabban helyezkedik el. Ennek mikéntjére sajnos nem kapunk levezetést. Viszont azt leírja, hogy ha nő a felmelegedés, nő a vízgőz mennyiség, ami fokozza az üvegház hatást. Arra nem tér ki, hogy ha növekszik a vízpára, az kevesebb lesugárzást enged be, ami ellentétes irányba szabályozza a sugárzás lehatolását (felhőzet). Mindez így még nagyon bizonytalan lábakon áll. Arra pedig nem tér ki, hogy a CO2 csökkentés egy gyorsan növekvő piac, amelynek üzleti érdeke azt kívánja, hogy ezt a levezetést kritika nélkül elfogadjuk. Ezen a ponton kellene tudományos vitának kibontakoznia, de jelenleg inkább hitháború zajlik, amibe ez a film full beleáll, a legdemagógabb eszközökkel. Most pedig átadom a terepet az evangelistáknak, hogy megsemmisítsenek a káros és helytelen gondolataimért.
8/10
MoviEater 2023 júl. 15. - 01:02:09 8/10
(225/249)
A tenyleges tarsadalmi problema kiemelese es meglovagolasa abszolut becsulendo es emiatt felhuzza a filmet, es sok esetben tulsagosan jogos, mert tenyleg nem ellenorizheto tenyek alapjan dontunk hanem (sokszor politikai indittatasu) hitrendszerek eredmenyei alapjan.

Az esemenyek bemutatasainak megoldasai neha mar unalmassa vagy tul lassuva valtak. Sokszor ez egy poenos felutessel fel lett oldva (mint amikor lehuzza a varakozokat a magasrangu katonai vezeto azzal, hogy kifizetteti az ingyen bufebol hozott cuccokat)

Osszessegeben a problema bemutatasa es a szineszek miatt eros film es eros hatasu (meg ha pont a legjobban erintettek gondolkodasat picit sem mozditja el az ellenorizheto tenyalapu gondolkodas iranyaba)
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 08. - 23:13:00 Előzmény andraszoltan
(224/249)
"tényleg azoknak a buta embereknek készült, akik szeretnék okosnak érezni magukat..."

miért rontod el az örömüket? :D amikor már kezdték magukat okosnak hinni.. :DD
9/10
kisvidra 2023 júl. 08. - 21:15:13 9/10
(223/249)
Nagyon jó kis filmszatíra...
3/10
andraszoltan 2023 jún. 19. - 09:40:49 3/10 Előzmény tesz-vesz
(222/249)
rettenetesen primitív.
tényleg azoknak a buta embereknek készült, akik szeretnék okosnak érezni magukat...

a belsőégésű motorok pusztítják a bolygót, nyakunkon a klímakatasztrófa, mondták a tudósok. így orbán az aksigyárakkal tulajdonképpen megmenti a bolygót a klímakatasztrófától. a ballib csőcselék meg tiltakozik :-)

gagyi?
4/10
Tereplovas 2023 máj. 22. - 20:08:18 4/10
(221/249)
Számomra úgy tűnt, mintha a film rendezője (és egyben forgatókönyvírója) folyamatosan azon vívódott volna magában, hogy egy groteszk filmszatírát csináljon, vagy pedig egy értékes filmet. Ami így végül egyik se lett...csak egy nagy katyvasz. Kár érte. Ebből a témából, és ezekkel a színészekkel sokkal többet ki lehetett/kellett volna hozni.
buncow 2023 máj. 03. - 21:43:37 Előzmény Edmond Dantes
(220/249)
Pedig van igaza, a Netflixen ez már szinte kötelező, de a film ettől még jó.
buncow 2023 máj. 03. - 21:41:11
(219/249)
Ez a Jonah Hill annyira fájdalmasan túltolja benne, hogy rossz nézni. Mindenki kicsit, de ő krvára, mintha ezt az egy karaktert tudná hozni az összes filmjében, nagyon erőltetett. Az ő karaktere a szatírából egy proli vígjátékba tolta át a filmet, amikor szerepelt.
9/10
The Cortez 2023 ápr. 07. - 00:36:33 9/10 Előzmény shade3
(218/249)
Dehogynem vígjáték.
10/10
shade3 2023 ápr. 06. - 09:59:06 10/10
(217/249)
Zseniális ez a film, de nem vígjáték, inkább szatíra. Bár ahogy egyre többet néztem a filmből, rájöttem, hogy nem is szatíra, hanem a valóság. Nagyon eltalálta aki azt írta: Ez a film vagy NEKED vagy RÓLAD szól :)
9/10
Falmi 2023 márc. 05. - 20:46:54 9/10
(216/249)
Olyan pojácaság a film, ahova tart a világunk, idegesítő sokszor? igen, ahogy minden szerintem körülöttünk, pont annyira komoly mint amilyen társadalmunk van, lesz. Nem kell a legmélyebb film az első lépéshez hogy észrevegyük mi zajlik, egyszer meg kell nézni.
10/10
tesz-vesz 2023 jan. 31. - 16:06:50 10/10
(215/249)
már kétszer megnéztem, elsőre ki is maradt ez a jelenet: mikor megy haza az asztológus kiscsaj, megcsömörlött a politikától, ésnyitna be a szülői házba, de az zárva van, az ajtó mögött a szüleivel, akik nem akarják beengedni, mert nem akarnak megosztottságot a házban:

- ebben a házban mi támogatjuk a meteorit által létrehozott új munkahelyeket!

na ez a zseniális humor, így vannak a fideszesek is az aksigyárakkal
( az a meteorit, ami elpusztítja a bolygót, de a tech guru miatt muszáj hazug propagandával etetni a népet.)

a ballibsik állnak az aksigyárak elleni hangulatkeltések mögött is. ma reggel bemondta a kossuth rádió, ne nézz fel
10/10
Roberto DiCapribogyó 2022 nov. 14. - 19:08:24 10/10
(214/249)
Jaj, ez marha jó volt! Itt-ott talán kicsit leül, de belefér, mert a hangulatát nagyon eltalálták :-) (bár valóban, azért nem vígjáték).

Egyszerre vicces és fájdalmas, tul. képpen 2 és fél órányi görbetükör tartás korunk értékvesztett, ostobáskodó, egoista korszellemének (pl. amikor a hülyes pi*a popsztár kibékül a párjával, az parádés jelenet :-) ).

Kifejezetten sok emlékezetes jelenet, beszólás, geg van benne, pl. haláli, ahogy a J-Law végig nyűglődi a filmet a Fehérház-beli "tábornok" húzása miatt:-).
A színészek remekek voltak. (Jonah Hill-t nagyon bírom, szokás szerint itt is lenyúlja az összes jelenetet, amiben benne van.(
DiCaprio nagyon kellemes meglepetés volt, teljesen el tudtam feledkezni róla, hogy ő az, "eltűnt" a karakterben. Sőt, magamban már kezdtem is örülni, hogy végre egy szerep, amiben nem üvöltözik, erre a utolsó harmadba azért csak beraktak egy jelenetet, amit végig ordít.. :-).

Több ilyen film kéne!
9/10
Mobilis 2022 máj. 07. - 18:40:59 9/10
(213/249)
Hát, vígjáték létére nemigen nevettem rajta. Van benne néhány dolog ami nem életszerű, azért a 9 pont. Egyébként nagyon jó film. De hát ez csak egy film.

A vége felé azon izgultam, hogy valami gagyi vége lesz, mint ufók megjelenése, magától eltérül az üstökös vagy valami Bruce Willis jön és mindent megment de szerencsére nem így lett.
A hibernálós menekülést simán kihagyhatták volna a végén, az inkább rontott a film minőségén mint javított. (Szerintem)


9/10
The Cortez 2022 ápr. 22. - 23:57:55 9/10
(212/249)
Politikai- társadalmi- és médiaszatíra Adam McKay-től meg a Netflixtől. A sztori konfliktusát kiváltó üstökös egyértelműen a klímakatasztrófát, illetve valamennyire a koronavírust szimbolizálja.
A film egy tökéletes korrajz, mivel bemutat mindent, ami a jelenünket elárasztja: politikai figyelemelterelés, a nép megosztása, médiamanipuláció, neoprimitivizmus, konteógyártás, szektás mentalitás, techvallás, social media, bulvár, influencerkedés stb. Az alkotás legfőbb mondanivalója a valóságtagadás + az emberi hülyeség. Bizonyos karaktereket valós személyekről mintáztak (pl: Isherwell - Elon Musk, Orlean elnök - Trump, bár kapott nem keveset Hillary Clintonból is). Minden szereplő viccesen hülye benne, a színészek pedig 1-1-ig kiválóak, még Jennifer Lawrence & Jonah Hill sem alakítanak szarul. A történet mellett a mozit leginkább DiCaprio viszi el a hátán, akinek végig lehet röhögni a képsorait a filmbéli röhejes kinézetének, valamint szerencsétlen viselkedésének köszönhetően.
A fináléra érzelmesebbre vált a cselekmény, a stáblistát meg egy fasza track-kel és 2 bónusz jelenettel dobták fel.
10/10
czsolt76 2022 márc. 14. - 16:13:48 10/10
(211/249)
Egyébként jól látod, egyetértek veled. Nekem való, rólad meg szól xD
10/10
czsolt76 2022 márc. 14. - 16:08:51 10/10
(210/249)
Jól van, jól esett? Böfögj is egyet. :-)