A Nyugaton a helyzet változatlan egy fiatal német katona lebilincselő történetét meséli el az I. világháború nyugati frontján. Paul és társai a saját bőrükön tapasztalják meg, hogyan változik a háború kezdeti eufóriája kétségbeeséssé és félelemmé, miközben a saját és társaik életéért küzdenek a lövészárkokban.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
HakapesziM
márc. 25. 11:17:19
Még csak részeket láttam belőle. Mindenki a '79 - es változatot említi, de ki olvasta a könyvet? Mert írják, a borzalmakra van kihegyezve ez a film. Kezicsókolom, hát igen. Mert a háború borzalom, a könyv minden sorából az üvölt. Ha ezt fejezi ki a film, ha ez a hatása, akkor jó, ez lehetett a cél.
Nincs "lélekfejlődés", nincsenek nagy életigazságok, a katona egy kis nyugalmat akar, teli hasat, addig, mire újra a sípba nem fújnak és mehet értelmetlenül elpusztulni.
Kedves Bob!
Én is azt tudom mondani, hogy az 1979-es változat nagyobb mértékben követi a könyv üzenetét. Ez a feldolgozás - szerintem - általában a háborút, a nyugati hadszintért próbálja értelmezni- benne a gáztámadásokat, a tankok okozta sokkot, és így tovább - egy személy sorsdrámáján keresztül.
Mindig van választási lehetőség!
Szeretteim is így gondolkodnak, nem fognak másra fegyvert teljesen mindegy ki kéri azt.
Aki fegyvert fog, az által fog meghalni...
Olyan volt mint egy egyfelvonásos előadás, ahol végig azt várod mikor mehetsz ki végre pipilni. Elnyújtott szenvedésdráma, nulla történet. Az oroszok ennél sokkal jobb háborús filmeket csinálnak. Mert gondolom ők értenek hozzá. Van már benne tapasztalatuk. :) Ha nagyon pontozni kell, 6 pont, mert derekasan végignéztem de nagyon unatkoztam közben. (Mondjuk ez a legtöbb mostani filmre elmondható.)
minden fiatal boldogan vonult be az 1 és a 2 vh-ba is az ingerszegény környezetükből, illetve a háborús propaganda hatására, még a jenkik is. ma már sokkal individualistábbak az emberek. elkényenyeztettek. jobban féltik az életüket. a régi korok embere egyszerűbb volt, és keményebb
Látványfilm nulla történettel. Az egyetlen feldolgozás amiben antipatikus a főhős és konkrétan azért drukkolsz, hogy valaki lőjje már le...
Az 1979-es változat fényévekkel jobb. Ez meg inkább akciófilm mintsem dráma.
Most, hogy megnéztem a film mindhárom változatát, megítélésem szerint az 1979-7.es feldolgozás volt a legjobb. Míg a 2022-es elsősorban a borzalmakra helyezi a hangsúlyt, ebben a filmben szerepet kap a szereplők emberi oldala is. Ebből a szempontnól kellemes csalódás volt az 1930-as feldolgozás is.
Szerintem ez a valóságban kb. úgy zajlott volna, hogy amint elmondják a tervet, ott az udvaron eldörrent volna egy (de inkább több) puska és szépen fejbetalálja a tábornokot. :)
Egy igen jó háborús film, mely megdöbbentő valósághűen, olykor túlságosan realisztikusan, brutálisan mutatja be a háború borzalmait, de hát sajnos ilyen volt. Remélem sokan okkulnak belőle. Ugyanakkor megdöbbentő volt, hogy a német fiatalok milyen boldogan vonulnak be "hazájuk védelme" érdekében a flandriai, franciaországi hadszíntérre. Talán azt hitték, hogy ez valami jó hecc lesz?! Erre utalt az egyik fiatal, amikor a csata közepette azt mondta, hogy "Nem gondoltam, hogy ez lesz." Mégis, mire számíthatott a szerencsétlen? Eközben a német tábornok a bor minőségét ellenőrzi, míg a francia a péksütemény frissességét kifogásolja. Közben a szerencsétleneknek nincs mit enniök. Az utolsó német támadás hihetetlenül értelmetlen volt, a német tábornoknak az első sorban kllett volna futnia, míg a főhős jobban tette volna, ha lefekszik a sárba arra a negyedórára. A film alapvetően a háború borzalmaira összpontosított, a főhősökre sajnos kevesebbet.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások