Birmingham bandája

Peaky Blinders
16 éven aluliak számára nem ajánlott angol drámasorozat, 60 perc, 2013
+ 2 kép

Értékelés:

153 szavazatból
Szerinted?
A múlt század eleji Birminghamben játszódik ez a nagy ívű brit gengsztersorozat, amely egy bűnbanda félelmet nem ismerő vezére, Thomas Shelby (Cillian Murphy) ambícióinak köszönhető gyors feltöréséről szól. A bűnszervezet magára irányítja a Belfastból érkezett Chester Campbell főfelügyelő (Sam Neill) figyelmét, akit maga Winston Churchill nevezett ki a helyi rendőrség élére. Kettejük háborúja az egész várost vérbe borítja.
Thomas Shelby, a világháborúból megtért veterán különös ismertetőjellel ellátott bandája élén illegális fogadásokból és seftelésből szerzi minimális betevőjét, aztán mikor véletlenül hozzákerül egy helyi gyárból ellopott fegyverszállítmány, akkor nem csupán a gyors felemelkedés lehetősége villan fel előtte, de Chester Campbell felügyelő figyelmét is magára vonja, akit maga Winston Churchill hozatott át Írországból, hogy szerezze vissza az ellopott fegyvereket. Thomas nagynénje, Polly azt tanácsolja a fiúnak, hogy szolgáltassa vissza a fegyvereket, de a kísértés túl nagy. A fiatal bandavezérnek a bátyjával, Arthurral is meggyűlik a baja, aki nem szívesen hagyná ki a lóversenypálya tulajdonosát, Billy Kimbert a helyei versenyek megbundázásából. Thomas húga, Ada szerelmes Freddie Thorne-ba, aki megmentette Thomas életét a háborúban, és jelenleg marxista elveket vallva buzdítja a munkásokat, hogy követeljenek maguknak magasabb béreket. Campbell szemében ő legalább akkora veszélyt jelent, mint Thomas és bandája.

Évadok:

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
2/10
offtopic
feherpeter77@gmail.com jan. 10. 11:58:32 2/10 Előzmény nick név
Szia! A Broadwalk Empire még egy másik fogyasztói társadalomnak készült, ahol a mostani Netflix szennyáradat tarol mind nézettségben, mind értékelésben, ott a Broadwalk Empire (és főleg a Sopranos) alul értékelt volta nem hogy meglepő, de várható. A mostani sorozatfogyasztó képtelen egy tiktok videótól hosszabb tartalmi tételt értelmezni, ezért a csapongó vágások, és gyors értelmet mellőző beszélgetések, látvány kell csak, a hosszú történetszál úgyis csak elvész.
2/10
feherpeter77@gmail.com jan. 10. 11:48:51 2/10
Kb fél részt néztem belőle, (nekem már maga a két szinkronizált évad is redflag volt amúgy) a hype alapján vártam kb egy Broadwalk Empire szintű gengsztersorozatot, és nesze semmi fogd meg jól. Egyszerűen nem értettem, mi történik, miért történik, és a szereplőgárda meg sem próbálta felkelteni iránta az érdeklődésemet, túl hype-olt szokásos Netflix-es igénytelen szemét, nagyjából Vikings, és Stranger Things vonalon érdektelenségi szempontok alapján.
2/10
trudy 2025 okt. 10. - 12:52:36 2/10
Az első epizódot elkezdtem nézni, de hamar rájöttem, hogy ehhez nincs türelmem. Nem tudtam felvenni a fonalat, pedig egy sorozatnak az kellene, hogy legyen az elsődleges célja, hogy kikapcsoljon és szórakoztasson, nem pedig az, hogy minden figyelmemmel koncentrálni kelljen, hogy vágjam, mi történik. Nekem a "cringe" jelző illik legjobban erre az alkotásra, izzadságszagú, erőltetett, kínos és egyáltalán nem találtam benne semmi pozitívat. Cillian Murphyre egyáltalán nem illik a szerep, nincs keményfiú külseje, de akkor legalább lélektanilag kellett volna egy komplex, szálakat szövögető, manipulatív vagy velejéig romlott karakternek megírni és ezt a képernyőn átadni, mert a hideg tekintet önmagában nem elegendő jellemábrázolás. Viszont még nála is idegesítőbb a bűntársa, Arthur Shelby, az ő játéka már komikusba hajlik. Az akcentusról nem is beszélve. Egyedül azt nem értem, mit keres ebben Sam Neill, neki is idétlen szerep jutott, így még miatta sem nézhető. Még a díszlet is amatőr, mintha kis költségvetésből próbáltak volna néhány paraméter alapján valami nagyon koszos, nagyon züllött század eleji miliőt ábrázolni.
10/10
bigzoli31@gmail.com 2024 nov. 19. - 00:13:06 10/10
Ez egy jó sorozat, most kezdem majd a 4-ik évadot... De azt hallottam, hogy a hatodikat el se kezdjem... Nem az a tag rendezte, aki az első ötöt.
10/10
bigzoli31@gmail.com 2024 nov. 19. - 00:11:21 10/10 Előzmény plastika
Maradtál volna inkább csendben...
Tamás64 2024 okt. 23. - 15:08:51
Ez nem egy intellektuális műfaj. Geggek sorozata, bennük minden, de minden alárendelve a látványnak és hangzásvilágnak. De így megközelítve egészen jó, szórakoztató, nézeti magát.
Whisky, félhomály, cigarettafüst, menetelő gengszterek hada. A romlottság, cinizmus szinte mindent visz, hataloméhes, bukott érzéki világ a bűnbánat kudarcával.
Esetenként nagyon is élvezhető párbeszédek. Leegyszerűsített, de ezzel együtt kifejezetten jó karakterek és kiváló alakítások (Tom Hardy stb.).
A költségvetési korlátok sokszor zavaróak.
6/10
dlgt 2024 szept. 13. - 22:28:33 6/10
Hat ahhoz kepest, h mennyi helyrol hallottam rola, ahhoz kepest eleg gyenge!:(:( Tiszta mubalhe az egesz! Tele van kiszamithato "veletlenekkel", elkerulheto álkonfliktusokkal, minden masodik reszben pisztollyal hadonaszik valaki ugy h még a madárpókom is tudja h a fegyver nem lesz elsütve, plusz a helszinek es a diszlet sűkössege miatt kb. vegig az az erzesem h egy, de maximum ket utcaban jatszodik a sztori... Kb. azert nem lottem meg le mert szeretem a gengszter cuccokat, de mar eldontottem amint leporog a masodik evad, kukazom a mar letoltott plusz 4 evadot... Idopocsekolas volt belekezdeni! 6/10
mata20 2024 szept. 09. - 11:26:25
Betonozás után vagy bográcsozás után elmegy Ez olyan mint Bud Spencer.Elröhögsz rajta,hogy szétverik egymást,nézed hogy fröcsög a vér,lövik egymást,meg trükköznek,menősködnek oszt ennyi.
Ne elemezgesd,ne keresd a történelmi hűséget,a logikát,az objektivitást,ne számold a golyókat,amik nem lehetnek a tárban,hanem csak nézd,ha tele a t.köd a gondolkodással vagy fáradt vagy.
plastika 2024 ápr. 08. - 16:04:41
Birmingham bandája>>>> ez is 6 évados NEM 2 ....amatőrők a port .hunnnáááááálll
csáááá
plastika 2024 ápr. 08. - 16:00:57
a szokásos>>> a port.hu ISMÉT hozta a formáját>>>hogy a F---szomba lehet hogy 1 hivatalos oldal 2 évadot ír ki az igazi 6 helyetett....ez 1 pócs oldal...szevasztok kommmennelők ....gyíkok...
ja amúgy a a Rejttjeleje nme 3 3 hanem 5 évados ....stb hajrá porty .huuuu :) amatőrők
miért vagytok ilyen tdatlanok...mint hivatalos oldal????
csááá tudatlanok :)
!!!
Összes hozzászólás