A legnevesebb szociálpszichológusok sem tudnak rá egyértelmű magyarázatot, hogy az internet népe milyen logika mentén kap fel bizonyos szerzeményeket és generál nekik többmilliárdos nézettséget. A megfejtésre mi sem vállalkoznánk, arra azonban sokkal inkább, hogy összegyűjtsük az utóbbi idők (szerintünk) legirritálóbb és legszerethetőbb mémslágereit.
Az önfeláldozás az egyik legfőbb emberi erény. Ezért – levéve az olvasók válláról a gyötrő terhet – saját szemünkkel akarunk megbizonyosodni róla, hogy valóban annyira alávaló-e az a három film, melyet az IMDb mozis portál közönsége szavazatarányosan a legrosszabbnak ítélt. (SPOILER: IGEN!!!)
Magyarországot nem mindig jellemezte megosztottság. A korai 90-es években péntek esténként pl. egy ország számára jelentett kohéziós erőt Jockey Ewing kollektív utálata. Ezt pedig az a tény sem igazán ellensúlyozta, hogy a Dallas legjobb humorérzékkel megáldott szereplőjéről volt szó. A következőkben ezt bizonyítjuk be néhány emlékezetes jelenettel.
Idézzünk fel néhány klasszikust Sas István reklámjai közül, melyek különös kegyetlenséggel próbáltak „finomságokat” lenyomni a torkunkon!
Következzék öt kiváltképp bensőséges/belsőséges, szívet és szemet melengető jelenet a Fűrész-sorozatból!
Felidézzük a legendás adást, melyben a „levélíró” „leghőbb” „vágya” az volt, hogy Schirilla Györgyöt gőzgombóccal etesse a jeges Dunában.
Következzék öt 90-es évekbeli előadó az Music Televisionről, akik egyetlen slágerükkel anno egy komplett generáció tudatába égtek bele. És amit legvadabb ozorás vízióinkban sem hallucináltunk volna: a szóban forgó one hit wonderek a mai napig aktívak.
Majdnem csak biztosra vehetjük, hogy a Careless Whisper c. sláger nélkül a Föld populációja napjainkban is csak alig haladná meg a négymilliárd főt. No, de a Wham! jelentősége közel sem csak ebben rejlett. Chris Smith netflixes dokumentumfilmje egy több mint korrekt összefoglaló a brit popduó karrierjéről, mely szerencsére csak súrolja a bulvár határait. Pedig George Michael kapcsán mi sem lett volna egyszerűbb, mint engedni a szenzációhajhászat kísértésének.
Melyik veretőgép/bulibáró/dzsanázókolosszus prezentálta a legszürreálisabb romapop-indulót? Dacolva a lehetetlennel, megpróbáltuk csokorba gyűjteni.
Következzék néhány hírhedt gasztronómiai bányakatasztrófa, mely alapjaiban cáfolja meg a L’ecsó Gusteau séfjének jelmondatát, miszerint „főzni bárki tud.”
Következzék néhány hazai sorozat-főcímzene és betétdal, melyet saját lobotómiánk közepette is képesek lennénk felidézni!
A Szomszédokban a panaszáradat olyannyira természetes jelenség volt, mint a hajnali madárfütty. No, de pontosan min sopánkodott a Lantos utcai proletariátus 1993 júliusának elején? És mekkorát fordult a világ a 161. epizód óta?
Nem Alice Cooper az egyetlen, akivel szemben a Csikidámkirálynak illene szót emelnie, mielőtt még késő lesz!
Következzék további öt bravúros kódfejtés és vírustámadás azon daliás időkből, amikor a floppylemezek fogyóeszközök voltak.
A „régen minden jobb volt” dogma kiváltképp igaz a mozis haláljelenetekre. Idézzünk fel néhány emlékezetes szkeccset a 80-asokból, amikor egy karakter kilehelte lelkét, ám az együttérzés és a gyász volt az utolsó érzés, ami megfogalmazódott bennünk.
Következzék öt grandiózus filmes hekkerjelenet a floppylemezek és a betárcsázós modemek aranykorából!
Az olyan Gálvölgyi-paródiák, mint a Kapcsoltam, a Van benne valami vagy az Isaura nemcsak, hogy klasszikusok, de már-már az általános műveltség részének tekinthetők. Ezért a Kossuth-díjas színész 75. születésnapján későbbi - talán már méltatlanul el is feledett - műsorszámaiból állítottunk össze egy válogatást, melyek anno a Gálvölgyi Show RTL Klub-beli fénykorában debütáltak.
A Radics Béla, a megátkozott gitáros nemcsak hogy kihagyott ziccer lett, de egyenesen az utóbbi idők legkínosabb moziélménye.
Iskoláslányok jelentik, Üdvözlet a bőrnadrágból und haschonló erotikusch alapvetëschek a Sat1 tschatorna fénykorából.
A képernyőfüggőség és a képernyőképtelenség kombinációja Magyarországon olyannyira megszokott jelenség, mint a hortobágyi délibáb. És bár ezen jelenség egyik leghírhedtebb képviselője a napokban jelentette be visszavonulását, erős a gyanúnk, hogy e téren az LGT és az Omega egykori példáját követi majd.